Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez lenne a terror elleni...

Ez lenne a terror elleni küzdelem amerikai módra?

Figyelt kérdés

2001. szeptember 11-én, miután lebontották a manhattani felhőkarcolók ikertornyait és egy melléképületét, az akkori amerikai elnök a világgal összefogva hadat üzent a terrorizmusnak.


Bár szinte az összes elkövető hivatalosan is szaúdi volt,


az USA lerohanta Afganisztánt,


az USA lerohanta Irakot,


az USA lerohanta Líbiát,


az USA lerohanta Szíriát,


az USA puccsot hajtott végre Ukrajnában háborút generálva Ukrajna keleti felén,


és a terrorizmus, a szeptember 11-e óta eltelt 14 év alatt nem hogy csökkent, hanem évről évre csak növekszik és burjánzik.


A terrorizmus nem hogy csökkent az eltel 14 év alatt, hanem azóta már alakult egy terror”állam” is a Közel-Keleten és jelen pillanatban népvándorlás indult meg Európa irányába az USA közel-keleti háborúi és az ezt generáló terrorhullámok miatt.


2001. szeptember 11-i események után, szinte minden ország elköteleződött a terrorizmus elleni harcban, 100%-ra fokozták a biztonsági intézkedéseket a veszélyeztetett országokban, így Európában is.


Ehhez képest most boldog-boldogtalan átjöhet Európa határain, és ez propagálva is van az EU által, és azok az országok, akik ezt nem tartják jónak, vagy lezárják határaikat és ellenőrizni szeretnék a népvándorlásban résztvevőket, azok pellengérre vannak állítva.


Nagyot változott a világ szeptember 11-e óta.


Úgy tűnik, hogy az eltel 14 év minden lépése egy nagy színjáték volt az USA részéről, vagy ha nem, akkor minden épeszű embernek és európai országnak el kell gondolkoznia azon, hogy az eltelt 14 év alatti amerikai külpolitika rendkívül kártékony és rossz mederben halad, mert eddig csak pusztulást, romokat, terrort és halált hagyott maga után.


Nem csökkent, hanem szinte hatványozottan nőtt az eltelt 14 év alatt a terrorizmus és a terrorveszély.


Ha Európa továbbra is engedi, hogy ez a 14 éves degenerált amerikai külpolitika irányítsa döntéseit, akkor tényleg halálra van ítélve Európa öreg kontinense.



2015. dec. 18. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

"népvándorlás indult meg Európa irányába az USA közel-keleti háborúi és az ezt generáló terrorhullámok miatt."


Mért lenne az USA hibája a népvándorlás, eddig is évek óta háborúzott a Közel-Keleten még se jöttek tömegesen, ha nem amerika generálja a háborút, akkor is egymást ölik a muszlimok.

Németország, Ausztria és Svédország a felelős ezért, az még okés is lenne, hogyha ennyire oda vannak a migránsokért akkor fogadják be és támogassák, de ne akarják rákényszeríteni más Európai országokra.

2015. dec. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
És arról is az USA tehet, hogy a vajas kenyér mindig a vajas felére esik...
2015. dec. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Nahát micsoda meglepetés, a sakkozó hamis premisszákra építve jut amerikaellenes következtetésre, majd boldogan vigyorog hozzá.


[link]


Ez neked hatványozott növekedés?

2015. dec. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Ez így van mindenkiblátja viszont aoha nem ismerik el mert a népnek nincs szava a tv ben szereplő szakértok levannak fizetve akik megmondják az igazat lejáratják az europai parlament szintén levan fiezetve. Másszóval hiába tudja mindenki hogy kátyus az utca ha egyszer nemhogy nem csinál a kormányzat semmit hanem mégcsak nem is engedi hogy csináljon bárki bármit. Vagyis mindenki tudja hogy az olajert megy a harc viszont amerika megtámad mindenkit aki szolni mer ezért csak olyan magyhatalmak mint oroszország meg kína merik felvenni a kesztyűt. Egy példa hogy franciaország meg svédország elismerte palesztinát utána volt a francia merénylet a migrának célja meg svédország nemetország mellet. Magyarországot meg kiakarják zarni amiert megmondta az igazat. Oroszországnak meg megint elkezdtek hoborogni hogy miert tamadja a fizetett terroristaikat? Szó al KILÓG A LÓLÁB!
2015. dec. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%
Jah és itt az oldal szerkesztői meg a kommentelők is eléggé arrafele húznak mindent kimagyaráznak konkrétan ha amerika elismerné hogy igen az olajért és hatalomért ölünk más népeket meg hallgatunk le akkor is megmagyaráznák hogy annak a képviselőnek elment az esze. Mint Edward Snowdent is megmagyarázták.
2015. dec. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem a terrorizmus ellen küzdenek, hanem a saját önös érdekeikért, elsősorban az olaj árára akarnak nyomást gyakorolni, illetve szerintem kisajátítani az olajár-szabályozást(?).


A háttérben húzódó pontos motivációt nem ismerem, de hogy nem a demokráciáért és a szabadságért vívják ezeket a külhoni háborúkat, abban 100%-ig biztos vagyok.

2015. dec. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Fejetekbe vésték, hogy "az olaj, az olaj". Ez igaz is volt a mult század 60-70-es éveiben. Ma már nem.

Először is ma mar van sok alternativ energiaforrás, pld az atom.

Másodszor az USA ma már NEM VÁSÁROL, HANEM ELAD olajat. Ebből következően az az érdeke, hogy az olaj ára magasabb legyen, és semmiképp se az, hogy az ISIS feketén lehúzza az olaj árárt.


Ettől függetlenül épp olyan naivok vagytok, mint Obama. Az egész zűrzavar hátterében az iszlám fundamentalizmus viáguralomra vágyása van (nem a muzulmán kisembereké! hanem a politikai iszlámé). Ez igaz ugyan, de nem polkorrekt ezt kimondani, hát inkább söpörjük a szőnyeg alá.

A másik ok, amiért nem merünk ezzel szembenézni, hogy fogalmunk sincs, mit és hogyan tegyünk ellene.

Megjegyzem, én sem tudom.

2015. dec. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

"Nem a terrorizmus ellen küzdenek, hanem a saját önös érdekeikért, elsősorban az olaj árára akarnak nyomást gyakorolni, illetve szerintem kisajátítani az olajár-szabályozást"


ne terelj! horgas orrú parancsra bomlasztják az Izraellel ellenséges országokat, érdekes, hogy azokat az országokat, amelyek békén hagyják Izraelt (Szaúd Arábia, Törökország) békén hagyják, hogy is van ez?


"Ettől függetlenül épp olyan naivok vagytok, mint Obama. Az egész zűrzavar hátterében az iszlám fundamentalizmus viáguralomra vágyása van (nem a muzulmán kisembereké! hanem a politikai iszlámé). Ez igaz ugyan, de nem polkorrekt ezt kimondani, hát inkább söpörjük a szőnyeg alá."


az ilyen agy-mosott iszlámfóbok pedig túl sok tv2-őt néznek, ajánlom figyelmedbe az orientalista nevű hírportált, nem az iszlám az ellenség ők ugyanolyan áldozatai a cionizmusnak, mint mi

2015. dec. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát nem muris, mikor dühösen tombolnak az iszlámisták?
2015. dec. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves #3!


Érdekes az a grafikon, mert én szinte bárhol utánanézve nem tudtam alátámasztani.


Szinte mindenütt ilyen vagy hasonló adatokat találtam:

[link]

[link]


Ezekben a cikkekben meg magyarázzák és alá is támasztják, hogy igenis hatványozottam növekedett a terrorizmus:

[link]

[link]

[link]

2015. dec. 18. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!