Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A magyarok miért nem szövetkez...

A magyarok miért nem szövetkeztek az Oszmán birodalommal?

Figyelt kérdés
Rokon népek elvileg

2015. dec. 21. 15:09
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
23%

"csak mond ilyet akinek fogalma nincs a dolgokról"


Csak az a vicces, hogy neked nincs fogalmad a dolgokról és középiskolás, lebutított hülyeségekkel jössz.


Először is, azt, hogy Erdélyt a török vazallusává tette, nem megegyezésnek hívjuk (ennyit arról, hogy kinek nincs fogalma arról, hogy mit ír)... :)


"Magyarország végig kitatott a habsburgok oldalán" Helyesírás egyes, nagy H-val kell írni...


Akkor kisfiam, most feleljünk egy kicsit. Fejts ki nekem pl. hogy miért választották magyar fejedelemmé a magyar rendek Bocskai Istvánt, vagy azt, hogy miért választották királlyá a magyar rendek Bethlen Gábort, elemezd Zrínyi Miklós politikai tevékenységét vagy a Wesselényi-féle összeesküvést. Azután gondolkozz el a hülyeségen, amit írtál.


Na ugye.


A másik, hogy nem tudom, miért kevered még mindig ide a franciákat, amikor írtam, hogy a Bocskai-felkelés idején elsősorban a német fejedelemségeknek szóltak a kiáltványok magyar részről, amelyben megindokolják, hogy miért szövetkeznek a pogányokkal a Habsburgok ellen... Egyébként, ha már a franciáknál járunk, más az, hogy politikai szövetséget kötnek, és más az, hogy pogánynak tartják őket. És a magyarok is kereskedtek a törökökkel, sőt, a katolikus országok is kereskedtek protestáns országokkal, attól függetlenül, hogy vallásilag ellentétben álltak. Bár a 17. században egyre inkább politikai és nem vallási kérdések mentél politizáltak, a franciák is a protestánsokkal szövetkeztek a harmincéves háború idején stb.


Az ufós példámat meg olvasd el mégegyszer, és rájössz talán, hogy miért írtam. De úgy nem értem, miért kötsz bele, hogy nem érted ennek az okát :D Még mindig azt mondom, hogy úgy kötözködsz, hogy el sem olvasod, amit írok, de így nem értem, mi értelme van okoskodnod.

2015. dec. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!