Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Magyarország miért nem volt...

Magyarország miért nem volt szövetségi köztársaság?

Figyelt kérdés
Ott volt a magyar rész, Horvát-szlavón ország, Erdély. Esetleg még a vajdaság.

2015. dec. 22. 08:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert amíg ezek megvoltak mint az ország részei, addig királyság volt.


[link]

2015. dec. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de akkor is miért nem szövetségi állam volt? sok különálló területe volt.
2015. dec. 22. 08:34
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Magyarország eredendően, mindig is királyság volt, teljesen idegen a köztársaság az igazi magyar közjogi rendszertől. Erdély pedig soha nem külön ország.

A magyar-horvát kiegyezés (1868) rendezte a magyar-horvát viszonyt: Horvát-Szlavónország Magyarország társországa volt.

2015. dec. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"sok különálló területe volt."


Kezd el sorolni.

2015. dec. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert bár nem voltak elnyomva, de nem voltak jogok adva nekik. Alá voltak rendelve a magyar kormánynak.

Tudod a '48-as szabadságharc ( nem a forradalom ) is úgy tört ki, hogy ( a Habsburgok támogatásával ) a nemzetek ( horvátok, szerbek, románok ) sorra fellázadtak ellenünk, amiért nem kaptak jogokat.

2015. dec. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem te kevered a szezont a fazonnal.

Mi köze van a nemzetiségeknek az államformához?

Ebben a topicban a Magyar Királyság közjogi rendszeréről van szó.

2015. dec. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, az előtted szóló vagyok.

Lehet nem voltam egyértelmű: a nemzetiségek kiváltságokat, jogokat és önkormányzatot akartak. Ezt nem adták meg a magyarok.

Ha lehetett volna saját kormányuk, akkor hasonló szerepben lettek volna Mo-n belül, mint Mo. a Habsburg Birodalmon belül.

Itt minden összefügg, csak én nem voltam egyértelmű

2015. dec. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na jó, akkor tisztázzunk valamit, mert te nagyon félreérted a kérdést.


A szövetségi köztársasági valójában egy föderáció, egy államszövetség.

A tartományoknak vagy tagországoknak külön (tartományi) parlamentje van, és van egy közös, szövetségi parlament, ami a legfontosabb, közös ügyekben dönt. Köze nincs a nemzetiségekhez.


Ilyen pl. Németország, Ausztria, USA


Visszatérve a 19. századra. Magyarország osztrák megszállás alatt állt, Bécsből döntöttek az ország területi felosztásáról, nem mi.


A Magyar Királyságnak nem voltak történelmileg kialakult önálló részei, Erdély sosem volt különálló ország, leszámítva a kényszerűségből két évszázadra létrejött török vazallusállamot, az Erdélyi Fejedelemséget.

Szerintem elég könnyű megérteni elsőre is.

2015. dec. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kossuth Lajos volt aki először felvetette a Dunamenti Népek Konföderációjának gondolatát, ami államszövetségbe vonta volna Közép-Európa jelentős részét. Sajnos ezt Ő is csak akkor vetette fel, amikor már nem volt hatalma. Ha a szabadságharc legelején veti fel, amikor Európa forrongot, akkor össze tudtunk volna fogni a nemzetiségekkel és a szomszédokkal is és nyertünk volna minimum 200 évet a fejlődési pályánkon.
2015. dec. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!