Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael magara marad?

Izrael magara marad?

Figyelt kérdés
Az Usa es Izrael kozott 35 eve nem volt ilyen rossz kapcsolat.Joe Biden palesztin vezetokkel talalkozgat es nyilvanosan eliteli izraelt.Mi lesz ebbol?
2010. márc. 24. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Izrael valamilyen szinten mindig egyedül marad. Max. ezentúl csak az oroszokkal meg a kínaiakkal bizniszelnek a fegyverekért.
2010. márc. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
előbb-utóbb megszívják igen. a náci németország is elbukott, ők is el fognak. aki háborúval él az által is hal, akár a kardnál.
2010. márc. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mese. Izrael mögött mindig ott lesz az erős USA.
2010. márc. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Zsido vagyok, izraeli.

Mar megint aggodtok ertunk.

Ti azt hiszitek, hogy az USA az amrikai zsidok miatt tamogatja Izraelt. Termeszetesen van izrael-lobbi Amerikaban, mint ahogy van francia, arab, olasz es magyar lobbi is. De ezeknek a lobbiknak semmikepp sincs olyan erejuk, hogy meghatarozzak az amerikai kormany politikajat. Itt-ott esetleg kisebb engedmenyekt el tudnak erni az altaluk tamogatott oszagnak, de vegyetek eszre, hogy ezek a lobbik is AZONNAL elhallgatnak, ha olyasmirol van szo, ami ellenkezne az amerikai erdekekkel. A lobbik tagjai elsosorban amerikaiak, csak aztan zsidok, feanciak, arabol, olaszok vagy magyarok.

Az, hogy Amerika tamogatja Izraelt, az azert van, mert ez AMERIKAI ERDEK. A hideg haboru alatt Izrael eloretolt helyorsege volt az USA-nak abban az ertelemben, hogy ellent tartott a szovjet hoditasi szandekoknak. Ahelyett, hogy USAa es a SzU kozvetlenul harcoltak volna egymassal, az arabokkal tamadtattak meg Izraelt (es ezen keresztul az USA-t- es persze az arabokat nem kellett kulonos keppen biztatni.) Izraeli katonak harcoltak es haltak meg termeszetesen elsosorban a sajat csaladjuk, nepuk, hazajuk vedelmeben, de ezen keresztul akarva-nem akarva USA katonakat szabaditottak fel a harcolasi kotelezettseg alol. Most a terrorizmus lepett a SzU helyebe.

Barak HUSSZEIN Obama megprobalt valtoztatni a helyzeten, es az arab vilaggal kotni szovetseget (ld. Obama kairoi beszede, irani targyalasok, szir nagykovtseg). Egy ev azonban eleg volt neki rajonni arra, hogy az iszlam nem hajlando lemondani a hatalmi torkveseirol, es ot csak az orranal fogva vezeti.

Mindenesetre eleg volt az, hogy Natanjahu nyugodtan NEM-et mondott az amerikai kovetelesekre, es Obama betervezett kulfoldi utazasait is elhalasztva kert talalkozast vele.

Hogy mi lesz a tagyalasok vege, azt nem tudhatom, de egyben biztos vagyok: a zsidok epitkeztek Jeruzsalemben 3000 evvel ezelott, es epitkeznek ma is, es epitkezni fognak holnap is. Tetszik ez Obamanak vagy nem - az az o dolga.

2010. márc. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dávid ***** válasza:
26%

Én meg Magyarországon élő zsidó vagyok.

Remélem az USa leállítja Izrael anyagi támogatását és nem szállít neki fegyvert kedvezményes áron. Szóval neki is van ütőkártyája.

2010. márc. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
67%

Én meg Magyarországon élő magyar vagyok és tisztábban látó mint az utóbbi két hozzászóló!

Azért azt megnézném, hogy mennyire lenne nagy arca a zsidóknak, ha nem lenne mögötte a "nagy" és "erős" USA aki kezdi elveszíteni a világhatalmi pozícióját, szerintem kicsit sem szeppennének meg egyedül is harcba mennének csak hát így ők vinnék el a balhét, ami ugyebár azzal járna, hogy elég sok ország fordulna a zsidók ellen, és akkor nem lehetne tovább a holokauszt mögé bújni! És azért azt tegyük hozzá, hogy USA tartja fenn Izrael-t szerencsétlen Németország is szenved amiatt ami a 2ik világháborúba történt ugyanis azóta nyalják a zsidók hátsóját sok-sok zsiros euróval, német márkával!

Van egy olyan érzésem, hogy USA el fog veszni az elkövetkező 5-10évbe ha netán háborúba elegyedne valakivel, ha nem lesz háború akkor meg biztosabb, hogy becsődöl!

Nem tudom, hogy az amerikai átlag ember mennyit tud arról, hogy az adóját mire használja fel az USA de azért szerintem elég sokan fellázadnának ha egy adott háborúba Izrael mellé állna, mert ők legyőzhetetlenek, Hitler is azt hitte hozzáteszem, és végre az ő területükön folyna a harc és belepusztulna 10-15 millió amerikai állampolgár? Gondolkodjon el minden USA imádó, hogy mi lenne ha Irán dobna atomot USA-ra mert, hogy legyen vége hamarabb a háborúnak akkor is azt mondanák a nagy amcsik, hogy ez a leghelyesebb döntés volt?

A kérdésre annyit, hogy megjátszák magukat a felek elég rendesen! És nem az a kérdés, hogy együtt maradnak vagy külön-külön hanem hogy kik lesznek az ellenfelei, mert egy orosz-kína-irán tengellyel nem bírna el a NATO meg Izrael ez garantált vereség de belemennek a zsidók nem sajnálva az áldozatokat, és hozzáteszem teljesen értelmetlen dolog miatt féltik a seggüket és van miért, undoritó dolog amit csinálnak a palesztinokkal egy szóval lehet jellemezni holokauszt!!!Aki nem hiszi nézze meg a Megszállás 101 című filmet tanulságos!

2010. ápr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az USA semmilyen konkrét lépést nem tett eddig, csak hangoztatta, hogy állítsa le a telepek építését. Még mindig ott áll mögötte.
2010. ápr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!