Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tényleg az Oszkár-, és Nobel-d...

Tényleg az Oszkár-, és Nobel-díj átadás a két legnagyobb zsidó "ünnep"?

Figyelt kérdés
Zsidó barátomtól hallottam.
2015. dec. 24. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Az tény, hogy a tehetséges alkotó emberek nagyobb arányban fordulnak elő a Nobel- és Oscar-díjasok között, mint az a népességben való előfordulásuk alapján várható lenne, de hát nem-zsidóknak meg savanyú a szőlő.
2015. dec. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

A barátod gondolom csak viccnek szánta. :DD

Am Oszkár díjasok között kb. annyi zsidó van ,mint német,ír,olasz...stb

A Nobel-díj ,hát.....

Szokták mondani ,hogy a két legnagyobb zsidó ünnep az a sábesz és a Nobel-díj kiosztó. :,D (ez is csak egy vicc volt!)

Am nekem van egy Nobel-díjas rokonom.


Üdv!

2015. dec. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Nem hiszem.

Jóm kippur, Hanuka, Peszach stb. szerintem nagyobb ünnepek.


Az is igaz, hogy arányosságban véve többen kapnak Nobelt vagy Oszkárt a zsidók közül.

Ebben nincs semmi csoda, mégis, hogy lenne ha többnyire a zsidók döntik el, hogy ki kapja?

Ha pl. örmények döntenének túlnyomórészt, akkor vajon ki kapna arányosabban több díjat?

Nincs ebben semmi furcsa.


A zsidók viszont okosabbak is az átlagnál.

A zsidó a megkeresett pénzén nem fog elmenni a kocsmába beb*szni, a zsidó nem fogja azt mondani a rokonának külföldön, hogy: „találj magadnak munkát, van nekem más dolgom is”, a zsidó nem fogja cserben hagyni a társát...

2015. dec. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

1-es és 3-as kommentelőnek üzenem:

Woody Allentől származik az a mondat, hogy "az Oscar-díj átadás a második legnagyobb zsidó ünnep a hanuka után."


Most jöhet a szokásos kertész ákosos fajelméletes ömlengés, hogy a zsidók a világ legfaszájosabb népe mindenben, méghozzá genetikailag, a vérükben van, ők az übermensch és mindenki hajbókoljon előttük, örüljön, hogy él...


Folytassátok nyugodtan.

2015. dec. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Kertész Ákos egy magyargyűlölő nyomorék. Mindent/mindenkit gyűlöl, akinek hangyányi köze is van a magyarokhoz, beleértve a zsidókat is.

[link]

[link]

2015. dec. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Én Pesachhal és Oscarral hallottam. De természetesen valamennyi változatban ( beleértve Woody Allent, ha tleg mondta ) vicc. Némely rabbi ( pl boldogult Raj Tamás fõrabbi ) szerint hülye vicc.


# 4 Időpont ma 22:07m komment viszont akkor is "gyökeres", ha Woody Allen tleg mondta.

2015. dec. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyílván csak viccből mondta. De akiket magyar vagy Magyarországhoz kötődő Nobel-díjasként tartunk számon, csak egy nem zsidó volt. Ironikus, hogy az illető épp a nemzetiszocializmussal szimpatizált.
2015. dec. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem a karácsony a legnagyobb zsidó ünnep, tekintve, hogy mennyit vásárolnak ilyenkor az emberek.
2015. dec. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!