Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A szír kormány ajánlotta fel...

A szír kormány ajánlotta fel először a vegyifegyverei átadását vagy pedig az Amerikaiak kérték ezt?

Figyelt kérdés

2013. szept. 17. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Az oroszok ajánlották fel, hogy helyezzék nemzetközi megfigyelés alá a vegyi fegyvereket a szírek, az amerikaiak pedig csak elfogadták, mivel egy katonai akció hatalmas következményekkel járna.
2013. szept. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

És amelyet a lengyel külügyminiszter talált ki.

Nem átadásról, hanem a felette való ellenőrzésről van szó. Esetleg későbbi megsemmisítéséről.

2013. szept. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szíria hangsúlyozta,hogy NEM Amerikai kérésre teszi.(Azért gondolom,örült,hogy Oroszország bedobta a közös nevezőt)
2013. szept. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
John Kerry amerikai külügyminiszter egy megszokott fenyegetőzése során "elszólta" magát: Így is, úgy is támadnak, kivéve ha Szíria be nem szolgáltatja vegyi fegyvereit... Erre azonnal lecsapott az orosz Lavrov külügyminiszter és felajánlotta, hogy ráveszi a szíreket erre... - így már nem lehetett visszakozni. Bennfentesek szerint ez előre meg volt beszélve, így akart Obama elnök kihátrálni abból a megalázó helyzetből, ha az amerikai kongresszus is nem-et mondana a támadásra, mint az angol alsóház.
2013. szept. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is a John Kerry-s verziót hallottam, a Kossuth Rádióban viszont az orosz verzió volt.
2013. szept. 17. 17:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Máshol is ezt írják, azért írtam az oroszokat... Üzenném ezt a sok okos lepontozónak.


Az oroszok nem akarnak balhét...

2013. szept. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!