Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Belorussziában tényleg nem...

Belorussziában tényleg nem volt rendszerváltás, hanem kommunista diktatúra van a mai napig?

Figyelt kérdés
Ha igen ez hogyan érinti az ott élők mindennapjait, valamint turistaként el lehet menni oda mennyire veszélyes?
2016. jan. 1. 20:00
 1/10 A kérdező kommentje:
2016. jan. 1. 20:01
 2/10 A kérdező kommentje:
2016. jan. 1. 20:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen az van. Sajnos az utóbbi kettőre nem tudom a választ, de én is meglepődtem, amikor megtudtam. Ezt pl érdemes lenne tanítani, sokan nem tudják (pl: apámmal ezen vesztem össze, holott ő régi motoros, és amiben értelmet látott a suliban, az a töri meg a föci volt).
2016. jan. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Én voltam ott többször, kamionosként, 2007 - ben. Nem olyan vészes, bár nem nyugati a színvonal. Breszt - Orsa között autópálya van. Az oroszokkal vámúnióban vannak. A közbiztonság jónak tűnt, inkább a rendőr húz le ezért - azért az utakon. Mindent lehet kapni, jó éttermekben ettünk, az orosz konyha igen ízletes. A pénzük viszont elég gyenge, nagy számokkal dobálóznak, nekünk nem volt drága, bőségesen ettünk - ittunk a kollégákkal.


Az utcákon nyugati autók vannak, a városok tiszták, rendezettek, bár sok a szocreál épület, rengeteg világháborús monumentális emlékmű. A falvak mintha 50 év időutazást tenne a múltba az ember. Az emberek elég barátságosak, minden hivatalban Lukasenko portré, de ez a oroszoknál is így van Putyinnal.

2016. jan. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Ott is elkezdték a rendszerváltást, de mint több egykori szovjet tagköztársaságban, pár év után inkább visszafordultak. De már ott sincs kommunizmus, szocializmus, inkább úgy mondanám államkapitalista berendezkedés van, hasonlóan, mint Oroszországban, Kínában.
2016. jan. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mennyire zárt az ország, a főváros Minszk, mennyire tiszta, biztonságos egy turistának? Gondolom, ha nem poltizálok meg mondjuk nem fényképezek tiltott dolgokat, akkor nem csukhatnak le? Milyenek az emberek, barátságosak, beszél angolul egy részük?
2016. jan. 2. 20:06
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó Kínában még nem jártam, de Oroszországban amerre jártam én nem vettem észre semmi diktatúrára utalót, igaz nem politizáltam, de teljesen olyan életet élnek az oroszok, mint bármelyik normális országban.


A lakosság életben Belorussziában milyen módon fedezhető fel a diktatúra azon kívül, hogy nincsenek választások meg mondjuk nem célszerű politizálni?

2016. jan. 2. 20:13
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Amennyit én láttam, nagyjából Oroszországhoz hasonló. Nem érzékeltem lényeges különbséget, kevésbé modern, a vidéki Oroszországhoz lehetne Belorussziát hasonlítani.
2016. jan. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor ez nem is diktatúra! Hanem maximum az elnök folytat tekintélyelvű poltikát.
2016. jan. 3. 17:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Attól mert nem lőnek tömegesen embereket folyókba, ez még diktatúra. Ezt az országot szokás Európa utolsó diktatúrájának hívni.
2016. jan. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!