Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Emlékeztek még arra a magyar...

Emlékeztek még arra a magyar utasszállítóra amit Izrael lőtt le?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy a libanoni állampolgárok voltak a célpontok. Az izraeli titkosszolgálat (szó szerint) tűzzel-vassal irtotta a PLO tagjait. A Moszad megtudta, hogy a Magyarországon kiképzett PLO-aktivisták visszamennének Bejrútba. Mivel ezt nem akarták, a gyakorlatuknak megfelelően figyelmeztették Budapestet, akik nem vettek tudomást a dologról. Aztán jött egy vadászgép, és kilőtte a Tu–154-et, amely a tengerbe zuhant, a fedélzetén tartózkodó ötven utas és a tízfőnyi személyzet életét vesztette.


Ezek a cikkek írnak többet is:

[link]


[link]

[link]


Azért elég érdekes ez a kijelentés is:

„Valószínűleg ez a történelem legnagyobb részletes nyilvános vizsgálat nélküli polgári légikatasztrófája.”


[link]



2016. jan. 16. 13:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
4%
Nem. 1975-ben volt, kit érdekel?
2016. jan. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Azért mert régen volt nem érdekes? Ezt mondanád a II. világháborúra is, az se most volt. Hogy lehetsz ilyen tiszteletlen???
2016. jan. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Sohasem lett bizonyítva, hogy ki lőtte le, sőt az sem, hogy egyáltalán lelőtték, akkoriban minden Malév gép, ami a közel-keletre repült dugig volt rakva robbanószerrel meg lőszerekkel, lehet szimplán "eldurrant" a rakomány.

Másrészt több magyar kormány is hajlandó lett volna kiemelni a roncsokat, de legutóbb is ha jól emlékszem a hozzátartozók inkább zsebrevágták a lovét, mondjuk ha Izraeliek lőtték le, akkor érdekes a párhuzam a Holokauszt túlélők és a magyar "szerettek" pénzéhsége között. Egyformán gusztustalan mind a kettő.

2016. jan. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Igen emlékszek, néhány hónapja még téma is volt egy kereskedelmi rádió reggeli műsorában.


„Valószínűleg ez a történelem legnagyobb részletes nyilvános vizsgálat nélküli polgári légikatasztrófája.”

Az mivel, semelyik magyar kormány nem tett hivatalos lépéseket, még a gép kiemelésének érdekében sem, illetve államtitoknak minősítették az egész esetet.

2016. jan. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
17%
Nem is tudtam, de eggyel több ok amiért Izraelt szőnyeg-bombázni kéne vagy valamilyen más módon eltakarítani. Még egy olyan ország, ami ennyi mindent megenged magának. -.-
2016. jan. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

"Nem is tudtam, de eggyel több ok amiért Izraelt szőnyeg-bombázni kéne vagy valamilyen más módon eltakarítani. Még egy olyan ország, ami ennyi mindent megenged magának. -.-"

Akkoriban ez nem volt egyedi eset a hidegháború során a bolgárok, izraeliek, NATO, szovjetek, zimbabwei kommunista harcosok, kínaiak, szaharai lázadók is lőttek le civil repülőket.

2016. jan. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Én elég sokat olvastam ebben a témában,de úgy tudom,hogy soha nem derült ki,hogy ki,vagy mi okozta a katasztrófát. Így aztán már maga a kérdés is "csúsztatás",ahogy mondani szokás.
2016. jan. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

Bizony am, csusztatas a javabol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A szelsobal szovket partfunkcionariusokon kivul es a az utobbi idoben a magyar szelsojobbon kivul soha senki sem allitotta azt a hulyeseget, hogy Izrael magyar gepet lott volna le.

Kulonbozo katonai megfigyelok a kornyeken (maga Libanon is es Sziria is) cafoltak ezt a hazugsagot.

2016. jan. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%
Egyebkent AKKORI szakertoi velemenyek szerint a nem megfelelo karbantartas okozta muszaki hiba miatt zuhant le a gep.
2016. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Azt nem tudom, hogy tudjátok-e, hogy az ügy államtitoknak minősül?

Ha sima műszaki hiba, üzemzavar okozta a problémát, akkor azt miért kell titkolni?

Nem állítom, hogy izrael lőtte le a gépet, de ha sima baleset akkor miért titkosították?

2016. jan. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!