Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha 2020 után nem járnak majd...

Ha 2020 után nem járnak majd EU támogatások, akkor mi értelme lesz az EU tagságnak?

Figyelt kérdés

A legjobb érv az EU mellett az EU támogatások, amikből fejlődhet az infrastruktúra.

De, mi van, ha ezek nem lesznek?


A szabad mozgást, áruk szabad és vámmentes áramlását egy szabadkereskedelmi egyezménnyel, illetve Schengennel lehet biztosítani.Ahogyan, Svájc, Izland,Norvégia is teszi.


Máskülönben az EU állandóan cseszteti Magyarországot, meg a többi közép-kelet európai államot, például most migránsügyben is.

Nem morzsolnék könnyet, ha ez nem folytatódna a jövőben.



2016. jan. 17. 07:50
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Az Egyesült Királyságban pl. egy 2008-as 0%-ot leszámítva töretlenül emelkedik a vállalkozások száma. Ott ilyen hamar véget ért volna a válság?

www.parliament.uk/briefing-papers/sn06152.pdf

2016. jan. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Azért ne hasonlítsd már össze a brit és egy csóró kelet-európai ország gazdasági potenciálját, nyilván olyan körülmények között kevésbé megrázó egy gazdasági világválság mint az EU egyik legfejletlenebb régiójában.

Egyébként ha megnézed, a 2007-ben alapított vállalkozások száma csak 2013-ra lett behozva még ott is, azért ez sem kifejezett szárnyalás.

2016. jan. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Lehet ezzel magyarázkodni, csak nincs értelme. Nem attól függ elsősorban egy világválság hatása, hogy mekkora az adott ország gazdasága, hanem sok más dologtól: kivel van gazdasági kapcsolatunk, hogyan spekulálnak a pénzemberek, mennyire van a helyi vállalkozások pártján a kormány, stb. Mi ezek közül mindegyik téren nagyon rosszul állunk, és álltunk már akkor is.
2016. jan. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Szépen eltereltd a témát arról, hogy egyértelmű butaságot állítottál akkor, amikor kijelentetted, hogy az EU csatlakozás óta csökken a vállalkozások száma Magyarországon, hiszen teljesen nyilvánvaló, hogy ez a tendencia a válság óta tart hazánkban (s a többi országban is stagnálás jellemzi a 2008 utáni időszak főbb mutatóit), s te ezt csupán bagatellizálni próbáltad, amikor belinkelted a fenti statisztikákat, melyek végül is szintén téged cáfoltak, hiszen az Egyesült Királyságban is ugyanez történt, melyet te rosszul mértél fel.

Bármi hozzáfűznivalód az eredeti témához?

2016. jan. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Az EU-csatlakozás óta csökken a vállalkozások száma Magyarországon, ezt feketén-fehéren megmutatják a grafikonok, amiket linkeltem. A válság még gyorsította a folyamatot, ez igaz, de a válságnak vége, és mégis ugyanúgy egymás után mennek csődbe a magyar vállalkozások.
2016. jan. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!