Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csak engem háborított fel a...

Csak engem háborított fel a facebook szír és libanoni médiumok ellen indított hadjárata?

Figyelt kérdés

Minden előzmény nélkül zárolta a Facebook több libanoni és szír médium és újságíró profilját, amiket több százezren követtek és olvastak.


Kedden a közösségi oldal zárolta a szíriai Sama TV, Addounia TV, Szíriai Hírek Televízió (Syrian News Channel), az Al-Ikhbariya és a híres, libanoni székhelyű, nemzetközi Al Mayadeen csatorna Facebook profilját. A Damaszkuszhoz lojális médiumok többsége magántulajdonban van – közölte az almasdarnews.com.


Az elmúlt napokban tömegesen érkeztek jelentések a médiumok oldalai ellen, a Facebook vezetősége végül úgy döntött, hogy zárolja az oldalakat azzal az indokkal, hogy megsértik a közösségi szabályokat, annak ellenére, hogy konkrét példát erre nem tudott felhozni.


A zárolások a fent említett médiumok munkatársait is érintették, de portálunk egyik újságíróját sem kímélték, és 24 órán keresztül ő sem tudod hozzáférni a profiljához.


Az efféle támadások és zárolások mögött gyakran fizetett troll csapat áll, akik megrendelésre árasztják el jelentésekkel a Facebookot.


Talán nem véletlen, hogy most törölték a szír kormánypárti médiumok oldalait. A napokban kezdődik Genfben a szíriai béketárgyalások harmadik fordulója, ami akár eldöntheti a közel-keleti konfliktusok kimenetelét. Egyes országoknak nem áll érdekében, hogy nekik nem tetsző hangnemben tudósítsanak az eseményről, ami új irányt szabhat a Szíriában zajló konfliktusnak.


A 2011 márciusában kezdődött szíriai válság után pár hónappal, a szólásszabadság jegyében több szír állami és magántulajdonban lévő műholdas csatorna sugárzását tiltották be Európában, az Egyesült Államokban és számos arab országban, hogy a Közel-Keleten zajló események cenzúrázva jussanak el az emberekhez. (orientalista)



2016. jan. 23. 18:40
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Egy másik facebook-al kapcsolatos kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__7..

2016. jan. 23. 18:41
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak téged. A magyar ember leszarja a fészbúkot.
2016. jan. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Moderátor ez nem számít reklámnak? De komolyan. 1:1-be másol cikket...
2016. jan. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%
Zsidókat nem moderálnak.
2016. jan. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

#3


Mit is reklámozok?

Feltütettem a forrást.

2016. jan. 23. 18:45
 6/25 anonim ***** válasza:

"Csak engem háborított fel a facebook szír és libanoni médiumok ellen indított hadjárata?"

Miután ez egy cikk valószínűleg nem csak téged.

2016. jan. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
Sőt a facebookon a cikket "Ez 31 embernek tetszik." Azaz, ha te is lájkoltad akkor még rajtad kívül 30 embert háborít fel.
2016. jan. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
29%
Te nem forrást adsz meg, hanem 1:1-be lemásolod a propagandát, saját vélemény nélkül. Unalmas.
2016. jan. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Én alapból ki nem bírom állni a frászbukot.
2016. jan. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
33%

#4

A legjobbat rajtad nevettem. A sakkozo - tobbszor hangsulyozta mar - muzulman. (Es ezert ot tiszteletben is tartom, bar egyebkent egy nagy demagog).

Ebben a kerdesben is iszlam orszagokkal foglalkozik.


Mibe fogadunk, hogy te is muzulman vagy?

2016. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!