Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nagy gyarmattartó európai...

A nagy gyarmattartó európai országok közül csak Franciaország indult harcolni a gyarmat függetlenségi törekvései miatt a 20. században?

Figyelt kérdés

Volt-e más európai ország, ami hasonlóan tett a II. Világháború után?


Ez a háború az 50-es, 60-as években volt.

Akkorra eléggé lemerültek az európai országok a második világégés miatt, mint egy rossz elem.De, ezek szerint Franciaország mégsem.



2016. jan. 26. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Portugália a 70-es évekig tartotta az afrikai gyarmatait.
2016. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Margaret Thatcher mond valamit? Falkland islands... meg dél afrika nelson mandela hát voltak.. India függetlenedik 1947 sok ilyen volt viszont franciákról annyit hogy a délamerikai francia guyana még most is franciaország gyarmata az unió tagja
2016. jan. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Portugália is harcolt

[link]

2016. jan. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A Falkland-szigeteket én nem sorolnám ide, mivel az ottlakók nem túlzottan akartak függetlenedni. Az nem egy gyarmati felszabadítási háború volt, hanem egy klasszikus államközi. Dél-Afrika pedig függetlenedett Angliától igen gyorsan, semmi közük nem volt az ottani rendszerhez. Sőt, az apartheid alatt az angolok is alsóbbrendű állampolgárnak számítottak (persze, nem annyira, mint a feketék).
2016. jan. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
"meg dél afrika nelson mandela hát voltak" Dél-Afrikában teljesen más volt a helyzet, ők akkor már nem gyarmat voltak hanem független állam.
2016. jan. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]

Hát szerintem akkor is gyarmati háborúk mivel anglia gyarmata volt az hogy az ott lakók konkrétan hova akartak tartozni azt nem tudom nem ismertem őket. Argentina meg akarta szerezni függetleníteni magának angliától ezért szereintem gyarmati háború az tuti.

2016. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Indokínai háború nem csak gyarmati hanem ideológiai háború volt, hiszen Viet Minh szovjetunió és kína támogatta
2016. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerinted lehet, Ágh Attila és a modern hadtudomány szerint meg konvencionális háború:)
2016. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor Ágh kinyalhatja :)
2016. jan. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem olyan bonyolult dolog ez, nézd csak meg kik harcoltak, kik ellen.

Algéria: francia haderő vs arab felkelők, beduinok

Indokína: francia haderő vs. vietnámi, egyéb kommunista felkelők

Falkland-szigetek: angol hadsereg vs. argentin hadsereg

2016. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!