Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szlovénia népessége, hogy...

Szlovénia népessége, hogy oszlik meg?

Figyelt kérdés
Szlovénia népessége kb. 2 millió fő ! Arra lennék kíváncsi,hogy ott hogyan oszlik meg a népesség anyagilag ? Vannak ott szegények és hajléktalanok ? Azért kérdezem mert amikor voltunk ott nyaralni 11 napig nem láttunk 1 utcán élőt sem nem úgy mint Magyarországon ,hogy padokon és aluljárókban alszanak. Szóval akinek személyes tapasztalata van inkább az ő írásukat várom ide mert 11 nap alatt szinte bejártuk egész Szlovéniát és nem láttunk ilyen dolgokat. Pénzesebbek lennének mint a magyarok ? Nem értem valaki elmagyarázhatná ezt nekem :)

2016. febr. 10. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol vannak hajléktalanok, csak van, ahol kevesebb. Szlovénia elég jóléti államnak tűnt hozzánk képest, mikor ott jártam. Már majdnem Ausztria.
2016. febr. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Mivel egy Habsburg gyarmat a lakossága is szinte osztrák szláv keverék meg elég kicsi nem nehéz jólétinek megcsinálni. Olyan mint Luxemburg külön van de gyakorlatilag az eu s osztrák pénzekből van eltartva.
2016. febr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 tothp ***** válasza:
Habsburg Gyarmat? ezt sem hallottam még.
2016. febr. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]

Akkor segítek

[link]

[link]

Ennyivel okosabb lettél szivesen

2016. febr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2016. febr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A válság előtt jártam be Szlovéniát. Vannak ott is hajléktalanok, én láttam több csoportosulást Ljubljanában és Celjében is. Ettől függetlenül elmondható, hogy Szlovénia gazdagabb ország nálunk, a polgárai is jobban élnek és a társadalom szerkezete is "nyugatosabb".
2016. febr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amit a kettes írt, annak semmi értelme nincs. Ugyan a válság óta rosszabbul élnek, de Szlovénia még mindig valóban jólétibb állam, mint Magyarország, jelentősen magasabb az egy főre jutó GDP-je, hozzánk képest sokkal képzettebb munkaereje van, és élénk exportja van személygépkocsikból és háztartási elektronikai termékekből.

Sajnos jelenleg Magyarország az, amit az EU-s pénz tart el :(

2016. febr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hatos ! Biztos,hogy nincsen annyi hajléktalan 2 millió emberből ha azt mondjátok,hogy gazdagabb mint Magyarország . Akkor mi elkerülhettük őket. Persze nem miattunk mentünk ki csak hát egy magyar ember ezt is megfigyeli. Gondolom ott is vannak szállók meg csoportok alapítványok akik segítenek nekik !
2016. febr. 10. 20:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Az emberi fejlettségi index szerint Szlovénia a 25., Magyarország a 44. legfejlettebb ország a Földön. Az egy főre jutó (vásárlóerő-paritással korrigált) GDP Szlovéniában 29 867 USD, Magyarországon 25 019 USD.

Magyarország az EU-átlag 66%-át, míg Szlovénia a 82%-át hozza. Bőven fejlettebbek, mint mi, de az egykori Jugoszláviában is ők voltak a legfejlettebbek (éppen ezért is léptek ki, amint lehetőségük volt rá, hiszen érthető módon nem akarták eltartani a csóró Szerbiát).

Az országnak rendkívül jó adottságai vannak, amiket ki is használtak, így lehet ilyen sikeres ország.

2016. febr. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az országnak rendkívül jó adottságai vannak és ki is használják !


MIT ÉRTESZ EZ ALATT ?

2016. febr. 13. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!