Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért ilyenek gyűlölködőek a...

Miért ilyenek gyűlölködőek a románok?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy Romániában készült felmérésről:A megkérdezettek 89(!!!)%-a szerint megkéne azoktól az emberektől vonni a román állampolgárságot akik Székelyföld autonómiáját követelik.Náluk van Erdély,mit ártana nekik a székelyföldi autonómia?És még sokan azt mondják itt,hogy az átlag románnak biztos nincs is baja a magyarokkal....
2010. márc. 30. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%
Ha készítenél egy felmérést, hogy vonjuk e meg az állampolgárságot attól, aki el akarja csatolni mondjuk pestet, vagy borsodot, ugyanez az eredmény jönne ki.
2010. márc. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

autonómiáról van szó nem elcsatolásról......

Székelyföld legkeletibb része is 2-300 km a határtól,Románia közepén van ...

2010. márc. 30. 13:01
 3/11 A kérdező kommentje:
Akarom mondani a legnyugatibb része is 2-300 km-re van a magyar határhoz.....
2010. márc. 30. 13:02
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az autonómia szemükben az első lépés az elcsatolástól, a különválástól.
2010. márc. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Pesten és Borsodban nem románok élnek, hanem magyarok.

Székelyföldön pedig magyarok élnek, ami azért mégis más.


Bár igaz, hogy Borsodban igen elszaporodott egy másik népcsoport...

2010. márc. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az átlag román azt se tudja miről van szó...

Hülyék mint a segg

2010. márc. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Dávid ***** válasza:

Én a románokat is megértem.

Képzeld el, hogy a lakóhelyed melletti térségbe áramlanának a magyarországi(budapesten élő) zsidók, akik héberül beszélnének.

Ugyan nem a Te városodban, csak mellette, mind dolgos, tanult emberek.

Szerintem Te is azt akarnád, hogy magyarul beszéljenek és ne követeljenek héber autonóm területet.

2010. ápr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Ez azért nem ugyanaz,a székelyek őshonosak Erdélyben,nem pedig bevándorlók.Sokkal régebben élnek magyarok Erdélyben ,mint románok,az autonómia a minimum ami jár nekik.

2010. ápr. 3. 11:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Itt élek Romániában. Az egész román nemzeti tudat kialakulásában döntő szerepet játszott a magyar nemzet. Pontosabban a magyarok iránti ellenszenv formálta ezt a népet. Hamis történelmet kapott, amelyben a magyarok állandóan elnyomták őket. Ha egyszer eljutnának oda, hogy nem gyűlölnék a magyarokat mint nemzet és megismernék a valódi történelmüket nem lenne mi összetartsa őket és széthullnának. Ezt tudják az itteni pártok is és gyakran szítják a konfliktusokat.
2010. ápr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Dávid ***** válasza:

Ez azért nem ugyanaz,a székelyek őshonosak Erdélyben,nem pedig bevándorlók.Sokkal régebben élnek magyarok Erdélyben ,mint románok,az autonómia a minimum ami jár nekik.


--> jó, belegondoltam, igazad van.

2010. ápr. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!