Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A románok hogy tudják elhitetn...

A románok hogy tudják elhitetni a Nyugattal, hogy ők a dákók leszármazottjai? (Hisz ők Albániából jött aromán népcsoport. )

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 20:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Ezen én is gondolkoztam, de minden elmélet eléggé vitatott. Nevetségesnek tartom, ahogy tényként kezelnek dolgokat, de egészségükre.
2011. márc. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%
Dákó a billiárdban van de mindegy...
2011. márc. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
A dák meg a dákó nem ugyanaz! Hogy el tudják-e hitetni? Alapvetően igen. A román mítoszgyártás nagyon fejlett, a világ élvonalában van.
2011. márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Komoly történész ezt a mesét nem hiszi el, a suliban egyébként mi úgy tanultuk, hogy van Nyugat-Európai látásmód, mely szerint pásztornép Albániából, és van egy romániai mely szerint dák. Minden nép kitud találni magának történelmet, akinek nincs, ez a dák sztori meg nekik pont kapóra jött, mert Erdélyt ők mindenáron akarták...
2011. márc. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%
Elég nagy hatású evolúció zajlott ott le, ha a dákókból kitudtak fejlődni értelmes lények (mégha csak románok is).
2011. márc. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
92%

Én Romániában élek, jelenleg nyolcadikos vagyok, szóval román nyelven tanulom Románia történelmét. az egyetlen összefüggés a két nép között - legalábbis amit én eddig észrevettem - az az, hogy a dákok mikor Római fennhatóság alá kerültek, átvették a latin nyelvet, így egy idő után a nyelvük a nyelvi keveredés miatt már-már újlatinnak mondható. És a román nyelv is egy újlatin nyelv, de véleményem szerint ez nem bizonyít semmit, hisz még nagyon sok újlatin nyelv van, mégse származik egyik népcsoport se a dákoktól...


Egyébként nagyon érdekesen tanuljuk mi a történelmet. Igaz, hogy elég felületesen haladunk, hisz egészen a dákoktól indultunk el, s csak egy évünk van, ami alatt a román történelmet tanulunk, de egyik leckéknél még Római császárok voltak az uralkodók, még román névhez nem is hasonlító nevekkel stb. a következő leckékbe meg már teljesen román nevű alakokról tanultunk. Amúgy én nem hiszem, hogy a románok a dákok leszármazottai lennének, de gondolom ez kiderült az írásomból.


Sajnálom, ha néhol hülyeséget írtam, nem tudományos szövegnek szántam, inkább a véleményemet, elképzelésemet írtam le.

2011. márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Van egy összehasonlító "tudományág", a tudománytalan nyelvrokonítás, hallgattam az egyetemen egy félévet belőle. Pont ez a lényege, hogy tele van ilyesféle hipotézisekkel, ami tök hülyeség. Ide kapcsolódik ez is amiről a kérdés szól, a dák-óromán elmélet, de természetesen baromság. A románoknak az égvilágon semmi köze a hajdani Római Bir. időszakában a mai romániai területen élt dák népcsoporthoz.
2011. márc. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

"A románok hogy tudják elhitetni a Nyugattal, hogy ők a dákók leszármazottjai?"


Sehogy. Egyrészt nyugaton nem kezelik tényként a dákoromán elméletet, hanem csak egy hipotézisnek a több közül. Másrészt a kutyát sem érdekli, hogy kinek a leszármazottjai a románok. Meg egyáltalán, hogy ki honnan származik, ez nyugaton kb. 100 éve volt téma, ezeket a meccseket lejátszották már rég, csak nagyon elmaradott országok foglalkoznak ezzel még a 21. században is.


A románok persze szeretnék, ha az a 29 ember, akit nyugaton érdekel az az akadémikus kérdés, hogy honnan jöttek a románok, a dák elméletben hinne, és ezért nagy propagandát fejtenek ki, de ezen az égvilágon semmi sem múlik.

2011. márc. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%
Most függetlenül attól, hogy mekkora hülyeség (mert az) az elmélet, mégis ki a halált érdekel? Igaza van az előttem szólónak, a 21. században nevetséges olyanokkal foglalkozni, hogy ki honnan jött. Egy csomó nép van, amelynek fényes a történelme, de mégis egy nagy szarkupac lett mára.
2011. márc. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%

"Egy csomó nép van, amelynek fényes a történelme"


Ennél is szánalmasabb az, hogy a románok valós történelme, amit tagadnak, sokkal érdekesebb és szerintem jobb, mint az a mítosz, amit erőszakolnak helyette.

2011. márc. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!