Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Sírjak vagy nevessek?

Sírjak vagy nevessek?

Figyelt kérdés
Kész vicc ez az Ukrajna. Valaki árulja már el mi ez a dollár,euró,forint láz? Mindenki arra hivatkozik ez azért annyi mert a dollár magas, az azért annyi mert az euró ennyi. Könyörgöm Kárpátalja Amerika? Apám mindenki már dollárhoz meg euróhoz igazít minden egyes terméket,ételt,szolgáltatást. Fizetés 0 az árak meg kész vicc... Lesz e valaha itt változás? Vagy beiktatható az elvándorlás innét? Még egy pár éve azt mondtam nyögve nyelve ellehet viseli,de ami most megy... Mi várható még?

2016. febr. 12. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Valaki lefordítaná ezt magyarra?
2016. febr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyit keresel, vagy "jól" keresel-e az erősen függ a helytől. Zürich-ben 10 000 Frank alatt egy paraszt vagy, Münchenben 3000 Euro alatt csóró, Budapesten 1000 Euro-val már jó vagy, magyar vidéken 600 Euro már egész jó, Ukrajnában meg te tudod mennyi az átlag fizetés.


Szóval a lényeg, hogy ez nem így megy, hogy benyögöd, hogy mennyi pénzt keresel és milyen valutában, az életszínvonal erősen függ az ottani árszínvonaltól is, és amennyire tudom Ukrajna nagyon olcsó. Töredéke a megélhetés mint Magyarországon bárhol.

2016. febr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Az van szerintem, hogy annyira ingatag minden Karpataljan, hogy muszaj valutaban gondolkodni, hogy egysegesen szamoljon az ember. Nyilvan, hogy olcso ukrajna, nert jelenleg a beka segge alatt van a gazdasag, bar, ahogy hallottam, elegge felmentek most az arak a politikai helyzet miatt. Erdelyben is euroban gondolkodik mindenki, mert ami most 4 lej, az holnap mar 5. :)) az euro pedig mindig a jelenlegi helyzethez viszonyithato.
2016. febr. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak azon kapom fel a fejem mikor valamit venni szeretnék a piacon és ha meglepődve rá kérdek az árra, hogy "MENNYIII??" Erre a válasz hát mit akarok én most a dollár magas.... :D
2016. febr. 12. 16:14
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

A dollártól függ elvileg az olaj ára, az olaj árától meg a szállítási költség, de nyilván a piacos csak azért mondja hogy mondjon valamit..


Ott ők szabják az árat.


Szerintem ne vedd meg, vagy menj máshova..

2016. febr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez, régebben is meg volt. Minden Ukrán ismerősöm, csak is dollárba számolt. A volt Jugoszláviában meg csak a márka volt a pénz. Mindent ahhoz mértek.

Mostanában nem voltam kint, de régebben sem volt könnyű Ukrajnában az élet.

2016. febr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Drága barátom szedd össze a maradék pénzed, és gyorsan gyere el onnan amig még lehet. Gyere magyarországra, vagy mennny angliába, vagy akárhova. Magyarországot azér irtam, mert ha kevés a pénzed, angliába egy ugrodeszkának ez is megteszi.
2016. febr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ukránok a legtöbb terméket külföldről hozzák be, ezért számolnak mindent usd-be. Pl a liszt, ami ukrajnában termett azt is az usd-hez igazitják, mert a földet megmüveléséhez szükséges üzemanyagot, gépeket, alkatrészeket is külföldről exportálják. Ha fiatal vagy dobbants.
2016. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
24 vagyok. És terveim álmaim vannak... valahogy úgy érzem ha itt maradok abból nem lesz soha semmi. Nem vagyok nagyravágyó, de a minimális életszínvonalat se tudom megteremteni magam köré. Ezt a kérdést csak mérgembe tettem fel, reménykedve, hogy kivesézem valakivel az itteni életet. Köszönöm a hozzászólásokat :)
2016. febr. 13. 21:04
 10/10 anonim válasza:
Hát már megbocsáss de èn Kárpátaljai vagyok ès itt SOKKAL olcsòbb minden mint Magyarországon ès vannak minősègi áruk is nagyon olcsón. Szóval inkább azon gondolkozz el hogy Magyarországon 10 000 forintért alig veszel valamit itt meg 10 000 forint (kb 900 hrivnya) nagyon is sokat ér ès sok mindent veszel belőle.
2016. szept. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!