Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Svájc vagy Ausztria élhetőbb...

Svájc vagy Ausztria élhetőbb ország?

Figyelt kérdés
Fizetések, kiadások, lakhatás és szabályok tekintetében.

2016. febr. 19. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Svájc. Viszont egyszerű segédmunkásnak vagy takarítónak egyszerűbb Ausztria. Van több ismerősöm Svájcban, közülük akinek tudom a keresetét az asztalos és 1 millió - 1 millió 200 ezer körül keres.
2016. febr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Svájc élhetőbb, magasabb az életszínvonal.

Viszont Svájcban kissé erős a túlszabályozottság, néha logika nélkül.

2016. febr. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Svájc 2x gazdagabb ország és mellesleg ott mérsékelt mennyiségben vannak jelen az arabok.
2016. febr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Svájc. Takarító ismerős és pincér ismerős is 1 millió körül keres. Én anno majdnem építész gyakornokként mentem ki, de csak 450-500 ezer körül kaptam volna, úgyhogy kihagytam. A megélhetés állítólag (legalábbis szerintük) olyan 550-600 ezer körül alakul.
2016. febr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ausztria.

Svájcban horribilis ára van mindennek, és szó szerint mindenért fizetni kell. Hiába keres egy takarító több százezret, a lakhatással együtt a havi kiadás minimum 3.000 font, és az átlag ember (nem aljamunkával) 4-5 ezret keres. Az egészségügy olyan drága, hogy sokan inkább nem is járnak orvoshoz.

Ha valaki nem mérnök, vagy nem valami hiányszakmában dolgozik (közgáz, informatikus, stb), akkor iszonyat nehezen fog Svájcban munkát találni, mert Svájcban előírás, hogy ha meghirdetnek egy állást, oda kötelező svájci állampolgárt felvenni, ha van olyan, aki alkalmas a posztra. Ha nincs, akkor körülnéznek a bevándorlók között, de ez viszont iszonyat ritka.

A másik dolog, ami miatt Ausztria élhetőbb, az az, hogy Svájc rendkívül túlszabályozott. Ha csak kicsit is nem figyelsz oda, akkor csinálhatsz olyat, ami ha nem is törvénybe, de valamelyik helyi rendeletbe ütközik (pl nem akkor használod a mosógépet, amikor megengedett, mert ugye az hangos), és Svájcban szó nélkül megbüntetnek ezért.

Ausztriában azért jóval "szabadabbak" az emberek ilyen téren.

2016. febr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
*Nem font, frank, bocsánat :D
2016. febr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
49%

Mindkét országban éltem (illetve Svájcban még most is), szerintem Svájc. Valahogy sokkal zökkenőmentesebb hely.

Példa: Bécsben a tartózkodási engedélyt úgy váltotam ki, hogy reggel 7kor beálltam egy kilóméteres sorba, ami tele volt arabbal, aztán 10kor kb sorra is kerültem. Zürichben odamentem reggel 8ra, rögtön be is hívtak, az ügyintéző beszélt angolul, kellemesen elbeszélgettünk, és negyed óra múlva távoztam....

2016. febr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!