Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » El Salvador nagyon rossz...

El Salvador nagyon rossz közbiztonságilag?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy kissé vészes a közbiztonság, de mérföldekkel jobb, mint a szomszédos Honduras vagy Guatemala. Valaki azt is írta, hogy a kisvárosiak, falusiak nagyon kedvesek a turistákkal.

És aki lakni megy oda?


Szívesen tanítanék ott nyelveket (német, orosz), de mennyire lehet megbízni az országban? Magyarországról szerveznek oda turistautakat is, ebből gondolom, hogy nem lehet annyira vészes.

Tudom, hogy a világ legveszélyesebb városai listán szerepel San Salvador is, de több város nem szerepel ott az országból.


Ha valaki odaköltözik, de mondjuk este nem megy ki a lakásból, úgy érheti baj?



2016. márc. 1. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Jelenleg a vilàg legveszélyesebb orszàga. Dèl-Afrika volt régen a legrosszabb, ma màr El Salvador. Fehèr ember ne utazzon arra.
2016. márc. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Világ legveszélyesebb országa??

Az nem Mexikó?

2016. márc. 1. 14:11
 3/6 A kérdező kommentje:

Vagy ezt honnan vetted?

Nem hiszem, hogy Irak/Afganisztán/Szíria jobb lenne.

2016. márc. 1. 14:11
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Mexikó, El Salvadorhoz kèpest semmi. El Salvadorban gyilkossàgok, naponta 50 körül, drogosok, bandahàborùk, hihetetlen mèretű szegénysèg. Magyarkènt erősen tanàcsos hogy ne utazz, plàne ne èlj köztük. Nèzd meg Ross Kemp El Salvadorròl szóló rèszt.
2016. márc. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

60%-os!

Amit te leírtál, az pont, hogy Mexikóban van. Ott van jelenleg súlyos drogháború már több éve. El Salvador is veszélyes, ott is sok a gyilkosság, de annyira még nem elfajzott a helyzet, mint Mexikóban.

2016. márc. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz.

A helyzet meg egyre romlik. Az országot gyakorlatilag 2 nagy fegyveres bűnbanda tartja rettegésben, olvastam már olyat is, hogy egy vállalkozást sem tudsz már úgy indítani, hogy ne kelljen egyiknek védelmi pénzt fizetni. Napról napra több a gyilkosság, a szülők meg már bújtatják a gyereküket a toborzók elől. Pont nemrég olvastam, hogy egyre több szülő nem engedi a gyerekét iskolába, nehogy a bandák lecsapjanak rájuk. El Salvadorban nagyon súlyos a helyzet, ennél még Guatemala is mérföldekkel jobb és biztonságosabb. Ha nem tesznek gyorsan valamit, egyszerűen ki fog törni a nyílt bandaháború az országban.


Ha mindenképpen abba a térségbe akarsz menni, akkor Guatemala vagy Honduras. Honduras is veszélyes, de nincs elharapózva a helyzet ilyen szinten.

2016. márc. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!