Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Spanyolországban milyen...

Spanyolországban milyen mértékű a Franco-korszak iránti nosztalgia?

Figyelt kérdés
2016. márc. 20. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
32%

2007-ben a spanyol kormány eltüntetett minden szobrok, megváltoztatott minden utcanév táblát és felszámolták az emlékhelyeket, amik kapcsolatba álltak azzal a korral.

Nem véletlenül olyan népszerűtlen a spanyol szélsőjobb.

2016. márc. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Spanyolorszagban a Franco erat nagyon el akarjak felejteni, es a polgarhaboru tabu tema. Olvasgatva az internetes hozzaszolasokat senki sem szeretne ujra egy diktaturat. De ki szeretne? :D Persze mindig vannak nosztalgikusok, akiknek abban az idoben jol ment, es ok jo szivvel emlekeznek vissza, de kevesen vannak. Nagyon szigoru diktatura volt. Egyebkent van egy ilyen, hogy Pacto del Olvido, vagyis a Felejtes Egyezmenye, ami kb arrol szol, hogy tuntessek el a francoista emlekeket, lasd utcak elnevezese, ahogy azt az elottem iro is mondta. Meg egy erdekesseg, hogy letezik egy egyesulet, amit Franco utodai vezetnek, es eletben tartja azokat az idoket. Es meg az is erdekes, hogy a Falanga, az egykori egyetlen legalis part, szelsojobb, nincs betiltva es meg ma is letezik.
2016. márc. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A spanyol társadalom és persze politika is nagyon megosztott ma is. Nemrég voltam Spanyolországban nyaralni, többek közt befizettem egy több napos spanyol körútra. Az utazási iroda főleg falangista emlékhelyekre vitt, pl Escorial-ba, a Franco emlékhelyre. Nem felejtették hangsúlyozni, hogy Francisco Franco ma is a francia Becsületrend lovagja.
2016. márc. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!