Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tudom hogy ezt a kérdést már...

Tudom hogy ezt a kérdést már számtalanszor feltették előttem, de mégis nagyon érdekelne hogy a szlovák néplélek (általánosságban) magyarellenes?

Figyelt kérdés
Igazából a környező , alapvetően nem baráti népek közül egyedül velük látom a békés és pozitív közös jövőt.
2016. ápr. 12. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Trianon előtt Magyarország egy soknemzetiségű ország volt. A magyarok alig 45%-át tették ki az ország népességnek. Voltak szlovákok, románok, szerbek, németek, ruszinok egyebek ( akkori értelemben vett bevándorlók: zsidók, cigányok ) és legnagyobb számban horvátok.

A 19. század elején megjelent egy jóslat, miszerint a magyarok el fognak veszni a szlávok tengerében ( herderi jóslat ). Ettől megijedtek a magyarok, ráadásul jött a nacionalizmus: elkezdték a "magyar az egyetlen igaz nép a Kárpát-medencében" politikát folytatni. A nemzetiségeknek semmilyen jogokat nem adtak. Nem volt szabad nyelvhasználat, nem voltak az ő nyelvükön iskolák, nem volt szabad a templomokban az ő nyelvükön beszélni és törvényeket sem hozhattak.

Ennek következtében ellenünk fordultak. 1848-49-ben fegyverrel ( bízva az osztrákokban, hogy majd ők segítenek, kivéve a szlovákokat, akik nem fograk fegyvert, bízva a magyarokban, hogy majd meghálálják ), egyébként diplomáciával próbálkoztak. 1867 után ( osztrák-magyar kiegyezés és az OMM létrejötte ), '68-ban kiegyeztek a magyarok a nemzetiségekkel. Minden nemzetiség kulturális autonómiát kapott ( iskolák+nyelvhasználat ), kivéve a horvátok, akik autonómiát is kaptak ( azaz saját törvényeket hozhattak a magyarok beleegyezésével ). Ez persze kevés volt nekik "annyi év elnyomás után".

Továbbra is hatalmas volt az elégedetlenség, majd az 1. vh. végén jött az alkalom és elszakadtak. A kb. 200-250 éves elnyomás következményeként utáltak minket ( a török pusztítás után lettek betelepítve, hogy legyenek adó fizetők, földet kaptak az elnéptelenedett Alföldön, pénzt kaptak, ennek következtében az 1700-as évekre az azelőtti 70-80%-os magyar többségből 50% körüli [ szinte kisebbség ] lett ). Meg azóta is. Az osztrákok kivételével ezért utál minden környező nemzet ( mert ugye szokták mondani, hogy Mo. "magával van körbe véve", na ott éltek régen a nemzetiségek ).

2016. ápr. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tetro ***** válasza:
91%

Nem létezik olyan, hogy néplélek. Mégis hogyan képzeled azt hogy több millió ember, ugyanúgy érez valamivel kapcsolatban? Valami titokzatos erő uralja az érzelmeinket? Ne nevettess már.

Pl szerinted a magyar néplélek román ellenes? Gondolom szerinted az, hiszen nem baráti népnek gondolod őket, akikkel nem lehet békés jövőnk :D és ez biztos akkor a magyar néplélek miatt van.

2016. ápr. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Néplélek igenis létezik, persze ettől nem lehet megbélyegezni egy egész nemzetet azzal hogy "valamilyen". A románokat nem tartom baráti népnek, mint ahogyan ők sem minket, és ennek nem a magyar néplélek a fő oka, hanem a Romániában élő magyar kisebbség autonómiára való törekvése, amit a román kormány csírájában próbál elfojtani. A szlovák néplélek jellemzője pedig az (könyvek és ismerősök szerint is, de én is ezt tapasztalom a kommenteket olvasva) hogy a magyarság ellenében határozzák meg magukat. Szlováknak lenni számukra azt jelenti, hogy nem magyar.
2016. ápr. 13. 00:42
 4/8 A kérdező kommentje:
"Valami titokzatos erő uralja az érzelmeinket?" Ez az "erő" lehet az aktuális politika , vagy a vallás, vagy a média vagy a történelemkönyvek. Ezek mind-mind formálhatják egy adott közösség képét egy másik közösségről... Egyébként köszönöm az igen hasznos válaszát, további szép estét. :)
2016. ápr. 13. 00:52
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

"A szlovák néplélek jellemzője pedig az (könyvek és ismerősök szerint is, de én is ezt tapasztalom a kommenteket olvasva) hogy a magyarság ellenében határozzák meg magukat. Szlováknak lenni számukra azt jelenti, hogy nem magyar."


Látszik, hogy még tini vagy, de egy jótanács a jövőre nézve: ne hidd azt, hogy az egész világ körülötted forog, mert kemény seggre esésekben lesz így részed. Ha képes vagy komolyan azt hinni, hogy egy egész nemzet léte abból áll, hogy karikatúraszerűen fújnak egy másik népre, akkor mérhetetlenül buta vagy.


A szlovákok szarnak a magyarokra. Nem kell ellenünk definiálniuk magukat, hiszen gazdagabbak, sikeresebbek nálunk. Te talán irigykedsz a szerbekre és nem-szerbként gondolsz önmagadra?


Se az ismerőseid (akik gondolom mind felvidékiek), se a kommentelők (akik nagy eséllyel az átlagnál jóval jobboldaliabbak) nem objektívek.

2016. ápr. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nyomárkai István: Szláv szomszédaink c. könyvében olvastam, ahol ez szó szerint így volt leírva.
2016. ápr. 13. 04:14
 7/8 A kérdező kommentje:
Vannak Szlovákiában élő magyar és szlovák ismerőseim is. Szeretem a szlovákokat és nem vagyok soviniszta. Egyébként pedig ha annyival gazdagabbak és sikeresebbek, akkor miért panaszkodnak nekem folyton? Talán én nem a megfelelő helyről informálódom, de úgy gondolom hogy te sem... A szlovák és magyar életszínvonal között egyáltalán nincs olyan nagy különbség.
2016. ápr. 13. 04:18
 8/8 anonim ***** válasza:
41%
Igen az. Gyűlölnek minket, de mi erösebbek vagyunk és kiircsuk őket és elfoglajjuk Trijjanont!
2016. ápr. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!