Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Marosvásárhely magyar többségű?

Marosvásárhely magyar többségű?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy a népszámlálási adatok szerint 46%-os kisebbségbe kerültek,de nem lehet,hogy a népszámlálási adatokat meghamisította a nacionalista marosvásárhelyi polgármester/kormányzat,mint régen a szerbek Szabadka esetében Jugoszlávia fennállása idején.Emellett Marosvásárhelyen jóval kevesebb román szót lehet hallani,mint magyart.Valamint a román társadalom sokkal jobban elöregedett,mit a magyar társadalom.

2016. ápr. 20. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Nagyjabol ugyanannyian lehetnek a magyarok es a romanok. Nekem egy marosvasarhelyi roman lany mondta,hogy o tobb magyar szot szokott hallani, mint romant, ami elegge zavarja, mert olyan, mintha kulfoldon lenne.
2016. ápr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

A 46% reálisnak tűnik. Miért hamisították volna meg? Ugyan már...


Az, hogy több magyar vagy román szót hallasz, városrésztől is függ. A központban a magyarok vannak többségben, de pl. a Tudor negyedben nem fogsz magyar beszédet hallani.


Amúgy a magyar lakosság is el van öregedve. Akik szaporodnak, azok a cigók. Hétvégén végigmész a Főtéren, fehér embert nem is látsz, csak cigókat.

2016. ápr. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos már nem.


Romániában és Erdélyben a népszámlálási adatok az INS (a KSH román megfelelője) dolgozza fel, és annak nem parancsol se Dorin Florea, sem a vásárhelyi tanács, sem senki.


Azt, hogy a román társadalom inkább el lenne öregedve, mint a magyar, azt erősen kétlem. Továbbá az sem igaz, hogy Vásárhelyen több lenne a magyar szó, mint a román. Szerintem ez csak a te személyes benyomásod. Ezt egy emberként nem tudod lemérni úgy, hogy az eredmény objektív és reális legyen, mert nem mindegy, milyen körben mozogsz, érted?

2016. ápr. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Romániábab az INS a kormányzatok által megadott adatok alapján szokott tendenciát felállítani a népesség számának és etnikai összetételéről.Külön népszámlálást nem végeznek,csak a kormányzatok által kapott eredményeket dolgozzák fel az előző népszámlálási periódushoz képest,hogy így egy demográfiailag valós eredményt kapjanak.Emellett ők is meghamisíthatják az adatokat,pont rájuk vall.
2016. ápr. 24. 15:51
 5/7 anonim ***** válasza:
9%
első komment. Külföldön is van! Erdély nem az ő földjük
2016. máj. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

Erdély = Románia, aki nem ezt mondja az trollkodik vagy egy tanulatlan bunkó.


Egy romániai magyar.

2016. júl. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#2 Én sokáig a Tudorban béreltem lakást, és meglehetősen sok magyar szót hallottam, mondhatni, fele-fele arányban.
2017. márc. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!