Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ban mindenki tisztában...

Az USA-ban mindenki tisztában van azzal hogy hogyan válasszák meg az elnöküket? Mert ugye nem egyszerű a dolog.

Figyelt kérdés

Az iskolában megtanítják a gyerekeknek részletesen vagy csak felvázolják? A felnőttek értik egyáltalán a dolgot?

Valamelyik nap megkértek hogy magyarázzam el és kb. a negyedénél azt mondták hogy ez bonyolultabb mint a Rubik kocka.



2016. ápr. 22. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Tényleg bonyolult a dolog, főleg, ha beveszed még az előválasztási rendszert (azt még én se értem, pedig valami ilyesfélét tanulok az egyetemen).


Szerintem az átlag amerikai fejében annyi van, hogy amelyik jelölt több szavazatot kap, az lesz az elnök. Pedig ugyebár 2000 óta tudjuk, hogy nem föltétlenül így van.

2016. ápr. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megerett egy reformra az egesz valasztasi szisztema az bizonyos, de az emberek tobbsege erti hogy mikeppen mukodik.

Vannak persze idiotak akiknek fogalmuk sincs rola, de melyik orszagban nincsenek ?

2016. ápr. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Hát igen, Bush jól járt :)


#2 Nem is értem tényleg mi szükség van erre az egész showra, bár aki érti hogy miről van szó annak sokkal izgalmasabb mint pl. a magyar választási rendszer. Egyébként az USA-ban élsz?

2016. ápr. 23. 00:12
 4/7 Baluba ***** válasza:
Azért maga az elnökválasztás nem egy bonyolult dolog. Ellenben az előválasztások tényleg követhetetlenek, viszont az meg a pártok belügye, azaz államilag nem lehet beleszólni túlzottan.
2016. ápr. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, amilyen jelöltek vannak ott is, nem lehet náluk sem értelmes a közkultúra.
2016. ápr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 macska101 ***** válasza:
0%

Igen , tisztaban vagyunk , es nem bonyolult !

82-ben Ausztriaba menekultem , es rogton politikai menekult lettem .

Maradhattam volna Europa-ban , de mar akkor komcsi_szagunak tunt , ezert valasztottam USA-t hazamnak . Annyit azert tudok vagy nem , hogy Orban a mai elnok , de abszolut nem erdekel Euoropa barmely orszagaban hogyan tortenik a valasztas ( mert nem ott elek) .

Ami vicces , tikteket erdekel USA , de annyira hulye vagy , hogy sajat kis orszagodban se tudod mi is tortenik ?!

2016. máj. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom honnan veszed hogy én vagy mi nem tudjuk mi történik itthon de miért baj az ha érdekel a külpolitikai is?
2016. máj. 27. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!