Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egyre több nyugat-európai...

Egyre több nyugat-európai állam akarja korlátozni a munkaerő országaikba történő beáramlását. Ezzel nem sértenek jogokat?

Figyelt kérdés
Itt gondolok a szabad munkavállalláshoz való jogra. Mert, ha az unió nyugati része ezt jogosnak tartja, akkor az azt jelenti, hogy másképpen tekint a gazdaság működésének egyik alapját adó tényezőre, azaz munkerőre és annak szabad áramlására, mint az ő nagyvállalataik, szerintük természetesnek vett szabad terjeszkedése más országokban, bárhol Európában, bárhol a nagyvilágban. Tehát a nagytőke jogait lényegesen előbbre helyezi a munkavállalók jogaihoz képest. És ugye ez szándékos hátrányos megkülönböztetése a munkavállalóknak, a munkavállalói oldalnak, itt Európában, hogy maradjunk a lényegnél.

2016. ápr. 30. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Ez csak jó, nem?

Hazajön a sok magyar fiatal és mind boldogok és nemzetiek leszünk itthon.

2016. ápr. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez igaz!
2016. ápr. 30. 15:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Félteérted a helyeztet.

Nem a munkaerő beáramlását, hanem a szociális ellátórendszer kizsákmányolását akarják megakadályozni.


Ugyanis az utóbbi években bevett szokás lett például a "rézbőrűeknél", hogy kimennek az Egyesült Királyságba, és ott felveszik az összes szociális juttatást. (még az itthon maradt gyerekek után is).

Na ebből lett elegük az angoloknak.

Ezért azt akarják bevezetni, hogy egy bevándorló csak akkor részesülhet a szociális juttatásokból ha már dolgozott X évet.

Ezzel akarják kiszűrni a parazitákat.

2016. ápr. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Én haza nem megyek a Balkánra.


70 ért dolgozni, amiből 30-40 csak az élelmiszerkosár.


Persze tudom, jól fizető munkahely kell meg ügyeskedni.


Hát én nem vagyok erre kíváncsi.


Nyugaton ha dolgozom, megélek, nekem ennyi elég.

2016. ápr. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!