Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vajon lesz valaha ismét...

Vajon lesz valaha ismét normális viszony és diplomáciai kapcsolat Magyarország és Örményország között?

Figyelt kérdés

2012-ben Örményország minden kapcsolatot megszakított Magyarországgal, azóta semmi sem történt, egyik fél sem próbált a kapcsolaton javítani.

Ez így is fog maradni?


Kb 33.000 örmény él jelenleg Magyarországon, ez azért elég jelentős szám.



2016. máj. 10. 09:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Reméljük, hogy igen.

Én például örmény származású vagyok. :)

2016. máj. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért ez a baltás gyilkos ügye így nemzetközi diplomáciai szinten annyira nem jelentős. Félre ne értsetek, én is elítélem azt, hogy ebbe a magyar kormány belement, tudhatta nagyon jól, hogy ha kiadják az azeri tagot, otthon valószínűleg el fogják engedni. Ez volt a keleti nyitás programjának egyik "ára", ha szabad így fogalmaznom.


De ez nem olyan kérdés, hogy emiatt mostantól évszázadok a magyar-örmény kapcsolatok megmérgeződjenek. Csakhogy mivel a jelenlegi magyar rendszernek nem különösebben érdeke jó viszonyokat ápolni Jerevánnal, ezért nem törekszik a diplomáciánk arra, hogy normalizálódjon a viszony. Örményország pedig azért nem állítja vissza, hogy ezzel is kifejezze tüntetőleg az egyet nem értését és felháborodását. Szerintem pár év, vagy évtized, jól elfelejtődik, esetleg egy kormányváltás itt vagy ott, és majd helyreáll a viszony.


Egyébként Magyarországnak vannak diplomáciai szinten működő kapcsolatai olyan országokkal, amelyeknek, vagy amelyek lakóinak megítélése itthon nagyon negatív.

2016. máj. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!