Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajna és Oroszország közötti...

Ukrajna és Oroszország közötti konfliktus alapjai?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést kérek a tudatlanságomért!

Valaki eltudná mondani részletesen az elejétől máig mi történt a két ország között?



2016. máj. 15. 23:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Ukrajna a Szovjetúnió része volt. Sok ott az orosz, és minden eléggé összefonódott az oroszokkal a szovjet időkben. Aztán a SZU felbomlott, de Ukrajna orosz "vonzáskörzet" maradt. Aztán az ukránoknak elegük lett, és váltani akartak. EU tagságot, NATO tagságot, ilyesmik. Erre az oroszok begurultak és hát mit csinálnak az oroszok hogy valami bajuk van, lerohanták Ukrajnát. Erre a NATO is odaküldött pár csapatot. Voltak harcok, meg tűzszünetek amiket nem tartottak be, meg még több harc. Most a Krím és Kelet-Ukrajna az oroszoké, Nyugat-Ukrajna meg EU barát.
2016. máj. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%

# 1


Annyit azért még tegyünk hozzá, hogy az oroszok referendumot írattak ki, melynek az lett az eredménye, hogy a krímiek az oroszokhoz akarnak tartozni.

2016. máj. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Egy háborús övezetben ilyesmivel csak a populista hülyék bohóckodnak. És ahhoz még hülyébbnek kell lenni, hogy valaki be is vegye. Senki nem ismeri el, az ENSZ hivatalosan is érvénytelenné nyilvánította. Természetesen, ahogy azt pontosan tudta mindenki előre. Az oroszoknak ez annyi, hogy az idiótáknak még mélyebbre lehet nyomni a "szegény Oroszországot elnyomja a gonosz nyugat" szöveget. Te miért ismersz el egy népszavazást, amit csak propaganda céllal írtak ki egy háborús helyzetben?
2016. máj. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

# 3


Érdekes. Épp most nemsokára fognak előrehozott választásokat tartani Szíriában.

Arra miért nem mondod ugyanezt?

2016. máj. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nagyon gyenge terelés. "Igaz hogy hülyeség amit mondok, de az is hülyeség, amit kitaláltam a semmi alapján hogy te gondolsz egy teljesen más ügyről."

Zseniális...

2016. máj. 16. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az előrehozott szír választás pont annyira lesz demokratikus, mint a krími "népszavazás"... vagy úgy amúgy bármilyen választás Oroszországban valaha.


Amúgy az első jól leírta a választ.

2016. máj. 16. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Az EU és Oroszország egyaránt a saját érdekszférájában akarja tudni Ukrajnát. Ezért az EU/NATO puccsot provokált Kijevben, és mások vére árán a saját bábkormányukat ültették az ország élére. Erre a keleti oroszbarát régiókban kitört a lázadás, amit aztán Oroszország is támogatott.
2016. máj. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%

"az EU/NATO puccsot provokált Kijevben"


:D:D:D

Nem inkább Gyurcsány? Meg Soros? Annyira imádom az ilyen regényeket.

2016. máj. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Nem inkább Gyurcsány? Meg Soros? Annyira imádom az ilyen regényeket."

Ráhibáztál:

[link]

2016. máj. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
Ukrajna hagyományosan orosz érdekszféra volt a korábbi évszázadokban. Az utóbbi években Ukrajna (és Grúzia) megindult a NATO-EU közeledés, integráció irányába, ezt Moszkvában rossz szemmel nézték. A 2014-es februári forradalom elsöpörte az oroszbarát elnököt és kormányt, helyette a nyugatpártiak vették át a hatalmat. Oroszország válaszlépésként megszállta a Krím-félszigetet, egy népszavazást követően annektálta azt és támogatta a keleti, oroszbarát szeparatistákat a Donyec-medencében. 2014 tavaszán a Krím elvesztése után Kelet-Ukrajnában kitört a polgárháború. Megakadályozandó a felkelés leverését, augusztusban valószínűleg Oroszország közvetlenül is beavatkozott a háborúba. Az orosz agresszió miatt súlyosbodtak a diplomáciai konfliktusok, szankciók. Kialakult egy újabb, kisebb hidegháború a Nyugat és Oroszország között. Kelet-Ukrajnában a Donyecki- és Luhanszki Népköztársaság uniójával létrejött egy oroszbarát szakadár állam Novorosszija néven, de ennek függetlenségét egy ország sem ismeri el, Oroszország sem. Kijev szeretné visszaszerezni a területet. Létrejött egy befagyott konfliktus, hasonlóan mint Moldovában, ahol a 90-es évek elején szintén létrejött egy hasonló szakadár állam, a Dnyeszter-menti Köztársaság. Az újraegyesítés, megegyezés a tárgyalásokon még messze van, mivel az elszakadt államok (és Moszkva) széleskörű politikai, kulturális, gazdasági autonómiát, alkotmányreformot követelnek a függetlenségről való lemondásért cserébe, Kijev és Kisinyov viszont nem hajlandó ezt megadni nekik, lényegében vissza akarják szerezni a teljes uralmat az elszakadt területek felett.
2016. máj. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!