Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU mióta terjesztette ki...

Az EU mióta terjesztette ki magát gazdasági közösségen túlra?

Figyelt kérdés
Én gyerekkoromban még azt tanultam, hogy az EU egy gazdasági közösség. Azóta ezer és ezer példát láttam már, aminek semmi köze nem volt a gazdasághoz. Legfrissebb, pl: "A magyar állammal szemben mintegy 4500 per van folyamatban az Európai Bíróságnál a nem megfelelő fogvatartási körülmények miatt." Egy gazdasági közösség mióta szól bele, hogy hogyan tartja egy állam a fogjait? Miért szólhat bele az EU, hogy van-e wc és hol a börtönökben? Ha a wc-be beleszólhat, akkor a halálbüntetésbe is? Melyik a rosszabb a halál vagy a nem szabványszerű wc?

2016. máj. 23. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:

"Én gyerekkoromban még azt tanultam"


Egy halom ember meg a fiatalkorában írógép-műszerészetet tanult. Valószínűleg ők is továbbléptek és képezték maguk.

2016. máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Látom, képben vagy. A gazdasági közösség az unió elődje volt az 50-es évek végétől kezdve. Később ebből lett az EU, ami már túlnőtt a gazdaság keretein, ezért vannak azok a dolgok, amiket leírtál. Mellesleg ez teljesen összhangban van az EU szellemiségével.
2016. máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

"Egy gazdasági közösség mióta szól bele"


Mióta túlnőtte magát egy gazdasági közösségen, és mi ebbe bele is egyeztünk mikor csatlakoztunk.

2016. máj. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az EU mióta terjesztette ki magát gazdasági közösségen túlra?"


1993-ban a Maastrichti Szerződéssel és '97-ben az amszterdamival, plusz 2007-ben a lisszabonival. Azóta a csatlakozni kívánó államoknak el kell fogadniuk a csatlakozás feltételeit. Nálunk is volt ún. "jogharmonizáció", vagyis, hogy a törvényeink megfeleljenek az EU-s normáknak. Örülök, hogy segíthettem.

2016. máj. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és mi az amibe az EU nem szólhat bele? én úgy látom szinte mindenbe, akkor minek vannak nemzeti parlamentek és államok egyáltalán, miért nincs egy közös törvényhozás, nem egyszerűbb lenne, és költséghatékonyabb?
2016. máj. 23. 15:53
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet biztos nem tanultál max az európai integráció tananyagból ennyit fogtál fel és az azért elég nagy különbség.
2016. máj. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha van egy társaság, ahová rendszeresen jársz, akkor a tagok mennyire szólnak bele abba, hogy mi történjen? Hisz a tagok maga a társaság. És még szerződést se kötöttek.

Azt hiszem el kellene gondolkodnod a közösség fogalmi jelentéséről. Azután lehet tovább lépni.

2016. máj. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"és mi az amibe az EU nem szólhat bele?"


Pl. a monetáris politikánkba....abba akkor szólhatnának bele, hogy bevezetnénk az eurót, de arra meg amúgy sem vagyunk még képesek

2016. máj. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!