Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németországból történő hazaköl...

Németországból történő hazaköltözés esetén visszaigényelhető az évek alatt befizetett adó?

Figyelt kérdés
Először is,valószínű,hogy rossz topikban van a kérdés...de ez volt a legközelebb az adóhoz....Másodszor pedig....Régebben hallottam,de már nem tudom,hogy hol és a mai napig sem találok rá választ,hogy ha haza akarok menni végleg,akkor egy dokumentum aláírásával,melyben az áll,hogy soha többet nem térek vissza Németországba,visszaigényelhetem az összes adót,amit a kint tartózkodásom alatt befizettem.Azt szeretném megtudni,hogy ennek mennyi a valóság tartalma?

2016. máj. 28. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen alapon lenne visszaigényelhető? Ott éltél, ott kellett adóznod. Ha legalább öt évig fizettél nyugdíjjárulékot, 65 éves korod után jogosult vagy valamennyi német nyugdíjra.
2016. máj. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Még soha nem hallottam ilyenről. Elég bajban lenne Németország ha ilyeneket engedne.

Azt az adót az ottani költségvetésbe fizetted be. Tegyük fel, hogy ott voltál 30 évig, hirtelen egy összegbe azt az egészet visszaigényelni, hatalmas összegre rúgna. Illetve minden vendégmunkás azt csinálná.

2016. máj. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Adójóváírást kaphatsz, amit amúgy is kapsz, ha kint dolgozol. De adót nem fogsz visszakapni.
2016. máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem az adót kérheted vissza, hanem a befizetett nyugdíjjárulékot, -ha fizettél!

Ebben az esetben kell nyilatkoznod, hogy nem fogsz nyugdíjigénnyel fordulni a német államhoz.

2016. máj. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja sok amcsi filmben láttam,hogy szorult helyzetben lévők a nyugdíjalapjukat veszik fel,mert nem kapnak hitelt. Pici koromban még nemtudtam mit jelent. De nyugdíjat öregkorban biztosan nem. :-)
2016. máj. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem, továbbra sem igaz. valaki, valakik terjesztették ezt egy időben a facebookon, de nincs valóságalapja ennek!!
2016. máj. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy nemet konyvelot, vagy egy olyan valakit kene felkeresned, aki erti a nemet konyvelest, mert itt annyi minden visszagenyelheto, hogyha a bered nagyon minimal volt es a megfelelo adoosztalyban voltal, akkor elofordulhat, hogy visszaigenyelhetsz x szazalekot, jobb esetben a egeszet, vagy akar munkabajarasi utikoltseg teritessel is lehet szamolni, ha az meg nem volt.
2016. máj. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2016. máj. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ezt is most talaltam:

[link]

2016. máj. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!