Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Befizetett nyugdíjjárulék...

Befizetett nyugdíjjárulék visszaigényelhető?

Figyelt kérdés
Egyedülálló anyuka vagyok 18 év bejelentett munkaviszonnyal a hátam mögött. Valószínűleg már sosem érem el a nyugdíjkorhatárt, így nem is számítok rá és nem is tartok igényt rá. A kérdésem két részből tevődne össze. Az egyik, hogy van-e rá lehetőségem, hogy ne vonják tőlem a nyugdíjjárulékot, természetesen annak fejében, hogy én lemondok a jövőbeli nyugdíjamról. A másik pedig, hogy amennyiben ez lehetséges, vissza lehetne-e igényelni a fizetésemből eddig levont nyugdíjjárulék összegét akár teljes egészében, akár részlegesen valameddig visszamenőleg?

2013. márc. 9. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem és nem.

A nyugdíj járadék fizetés nem lehetőség hanem kötelezettség. Max fekete munkával tudod megoldani, hogy ne kelljen fizetned.

2013. márc. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Tudod eléggé érdekes egy demokrácia ez a magyar, a nyugdíjat és orvosi ellátást kötelezően erőszakolják rád anélkül, hogy megkérdeznék igényt tartasz -e rá.
2013. márc. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Valami hasonló meggondolásból vezették be anno a magánnyugdíjpénztárakat, ahová legalább egy jelentős része ment a járuléknak, és ha a delikvens nem érte meg a nyugdíjaztatását, akkor a befizetett összeget a gyerekei örökölték.Volna.

Ezt szüntette meg drága kormányunk.

2013. márc. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dudok Andrásné ***** válasza:
Nem is lenne rossz,en most mentem ny.ba 41 ev szolg.ido utan.Csak az elmult 13 evben fitettem kozel 4millio ny. jarulékot és ehhez még ugyanennyi más járulékot.4.szer voltam korhazba ez 4 szulést jelent és a nyugdijam 58.o55. ft.Elvegre a sok semmittevot is el kell valakinek a szebebol tartani.Ezek vagyunk MI.
2013. márc. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vicktor Magdolna válasza:
56%
Egyaltalan nincs lehetöseg a visszateritesre, en is probaltam visszakerni 5 evre visszamenöleg, aztan leugattak!!!
2013. aug. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!