Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Migráns barátok, a Dalai Láma...

Migráns barátok, a Dalai Láma migránsokkal kapcsolatos álláspontja elfogadható számotokra?

Figyelt kérdés

link: [link]

"Európa, például Németország, nem lehet arab ország. Németország az Németország. Morális szemszögből nézve is úgy vélem, a menekültek befogadása csak ideiglenes lehet. A cél, hogy visszatérhessenek eredeti hazájukba és újjáépíthessék azt."



2016. jún. 1. 12:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom ki mondta valaha is, hogy örökre be kell telepíteni őket. Ja de tudom, a jobboldal riogatatt végig.


Mi migránssimogatók csak ideiglenes menekültellátásról beszéltünk, jó hogy másfél év után végre megértettétek.

2016. jún. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

#1, ha azt mondod, hogy ti mindig világosan beszéltetek, akkor szerinted miért ez a cikk címe: "A Dalai Láma kimondta a menekültekről, amit eddig senki sem mert!"


"kimondta a menekültekről, amit eddig senki sem mert!"

2016. jún. 1. 13:22
 3/27 anonim ***** válasza:
66%

Keresztényi kötelesség segíteni a menekülőkön, ugyanakkor a lámának is igaza van, ennyi.

A "migráns barátokról" a fidesz egy csúnya képet ültetett el az agyakban, mert neki csak a migránshelyzet maradt politikai támogatás koldulására, ne hagyd így megvezetni magad. A liberálisok 99%-a csak segíteni akar, nem velük élni.

2016. jún. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%

"...ha azt mondod, hogy ti mindig világosan beszéltetek..."


miért, te vetted a fáradságot, hogy utána nézz mit is jelent pl. a menekültstátusz? kérdésed alapján nem. akkor tulajdonképpen mi ellen is tiltakozol? miben nem értesz egyet velünk?

2016. jún. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Számomra nem elfogadható az, hogy az államok önkényesen eldöntik ki hova menjen és mikor. Főleg nagy tömegekben. Egyik államnak sincs ilyesmihez joga. Vagyis nem kéne hogy legyen. Az emberek gyakran elfelejtik, hogy egy hatalmas begyöpösödött bürokráciáról beszélünk, aminek hetekig tart teljesen triviális ügyeket is elintézni. Én nem hiszem el, hogy ezek a bürokraták azok, akiknek a kezébe kéne adni az ilyen ügyeket. Nem csak azért, mert hát honnan veszik ehhez a jogot, hanem azért is, mert így biztosan nem a maximális jólétet érjük el. Ellenben ha az emberek szabadságára bízzuk a dolgot, akkor igen.


De hogy konstruktív is legyek, én a probléma megoldását a támogatások csökkentésében látom. Aki ideiglenes menekültként jön, az kap alap ellátást, viszont csak akkor, ha bizonyítani tudja hogy kicsoda és miért van szüksége menekült státuszra. És csakis addig, amíg kell, tehát amíg Szíriát rendbe nem rakják. Utána sem muszáj hazamennie, de nem kap pénzt. Aki nem menekültként jön, az is jöhet nyugodtan, szerintem nem szabad az ilyesmit korlátozni. Viszont pénzt/ellátást/lakhatást azt nem kap. Oldja meg, ahogy mindenki más. Szerintem ezzel aki csak élősködni jön ide, az rövid úton hazamenne, aki viszont dolgozni, azzal egyetlen esetben sem csesznének ki. Ha az államra bízzuk a dolgot, akkor az élősködők x%-át kiszűrik, és a normális élettel próbálkozók y%-át kizavarják. És biztos lehetsz benne, hogy nem lesz x=100% és y=0%. Az emberi önszerveződés állam nélkül megold egy csomó problémát, amit az állam nem tud, csak engedni kellene. Ez az én véleményem a migráns ügyről.

2016. jún. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

#4, tévedsz, én nem veled, veletek nem értek egyet. Igazából nem érdekelne a véleményetek, ha nem lennétek olyan erőszakosak és károsak. A nagy politikában tisztázatlanok máig a frontok. Illetve, tán tegnap jelentették be, hogy Merkel és Orbán nézetei végül is összeférnek. Ezt megelőzően, és még jelenleg is: kerítés ellenzés, de EU megoldás nincs; kötelező kvóta erőltetés; Merkel nem mond felső határt, stb. stb.


Egyébként én tudom, hogy mit jelent a menekült státusz, de a politikai csatározások nem erről szóltak.

És ha már menekültstátusz: Meddig menekült a menekült? Ameddig az első biztonságos országot el nem éri. További útja során már sok minden lehet, menekült a legkevésbé.

2016. jún. 1. 14:05
 7/27 anonim ***** válasza:
72%

Természetes, hogy azt szeretné mindenki, ha a világon mindenhol béke, jólét és biztonság lenne, hogy senkinek ne kelljen menekülni sehonnan.


Ameddig ez nincs így a menekülteket természetesen be kell fogadni. Ez ideiglenes intézkedés, ebben egyetértek a Dalai Lámával.


Persze az ideiglenesség nem feltétlenül jelent rövid időt és addig is élni kell valahogy. Hazánkban 40 évig állomásoztak ideiglenesen szovjet csapatok, a politika márcsak ilyen.


A zsidóknak Kr.u. 70 körül kellett véglegesen elmenekülniük hazájukból, amelyet csak 1948. május 14-én kaphattak vissza, tehát 1850 évig éltek "ideiglenesen" teljes szétszóratásban, ez több mint 60 nemzedék.

Ez a 60 nemzedék 1850 éven keresztül minden széderestén arra koccintott, hogy Hasana haba be-Jerusalaim, azaz Jövőre Jeruzsálemben.


Természetesen reméljük, hogy az emberiség képes lesz egy hatékony összefogásra és ezúttal, már nem kell évszázadokat várnia senkinek sem, hogy hazatérhessen. Addig is azonban normálisan kell élni, iskolába kell járni, orvosi ellátásra van szükség, munkát kell vállalni, normális körülmények között kell lakni és meg kell tudni őrizni a hazai nyelvet, kultúrát (ezekkel persze gazdagítva addig is a befogadó nép kulturáját).

2016. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

"Meddig menekült a menekült? Ameddig az első biztonságos országot el nem éri. További útja során már sok minden lehet, menekült a legkevésbé."


Ez nem ilyen egyszerű.

1) Libanonban 4,224,000 az alap lakosság, és 1,172,388. Vagyis az őslakos/menekült arány kb 3,6. Ez az az ország, amit a legtöbben először elérnek Szíriából. Szerinted akkor MINDENKI menjen ide? Legyen az őslakos/menekült arány 0,1? Nevetséges. Európában Svédország esetén a legmagasabb, ahol 65. Majdnem hússzor nagyobb, mint Libanonban. Magyarországon 2393. Szóval ha szerinted az a legjobb megoldás, hogy rakjunk csak mindenkit Libanonba, akkor egyszerűen nem vagy normális. (persze ez csak egy nagyon hozzávetőleges adat, de azért becslésre jó)

[link]


2) Mi az, hogy biztonságos ország? Libanon biztonságos? Most épp az, de azért meg tudom érteni azt, aki nem akar nagyon hosszútávra tervezni LIBANONBAN. Ott van az Iszlám Állam két háztömbnyire. És Törökország? Mondjuk egy szunnita menekült esetén logikus, de egy síita számára nem annyira. Ki akar egy kvázi-teokráciába menekülni, ahol egy ilyen véres ellentét él? Szóval mit tegyen egy síita muszlim? a) Meneküljön egy síita országba, mint Irak meg Irán, ahol épp csak véget ért a háború, ráadásul az IÁ szomszédjában? b) Meneküljön egy szunnita teokráciába, ahol biztosan hátrányos megkülönböztetés fogja érni? c) Meneküljön Európába?

Én speciel a c) lehetőséget választanám. Ezért mondom azt, hogy aki tényleg a háború elől menekül, és ezt igazolni is tudja, azt fogadjuk be Európába. Ameddig szükséges. Ne tegyünk úgy, mintha ez valami hatalmas terhet róna ránk, mikor Libanon arányaiban több tízszer több menekültet lát el. Ha GDP-hez arányítjuk, akkor ezerszer is többet.

2016. jún. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Javítás: Libanonban 4,224,000 az alap lakosság, és 1,172,388 a menekültek száma

Kicsit félbe lett hagyva az a mondat.

2016. jún. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Előző, írod, hogy Libanon az első ország, mindenki menjen ide?


Az a problémám, hogy a menekülők túlnyomó többsége szvsz nem tudja, hogy Libanonnak mennyi az ő menekülése pillanatában a befogadóképessége, és hogy ő még befér-e, vagy már nem. Másrészt, nem hallottam róla, hogy Libanon kérte volna, hogy a terheit csökkentendő vegyen át tőle menekülteket más ország, mondjuk Németország, vagy Svédország. A menekülők mégis egyenesen Németország, Svédország felé veszik az irányt. Miért is? Nyilván információkkal vannak ellátva - egyébként tudjuk, hogy igen, ennek a cáfolatával ne is fáraszd magad! De nem csak információkról van szó. Ma már nyíltan beszélnek róla a médiában, hogy az embercsempészet irtózatos nagy biznisz, hogy Németországban pl. a "menekült probléma megoldása" kapcsán politikusok nagy számban gazdagszanak meg. Most a járulékos hatásokat, és a rejtett célokat nem is említem.

2016. jún. 1. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!