Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Sztálin ateista volt,...

Ha Sztálin ateista volt, akkor mi a lekvárnak kért fel egy embert, hogy írjon himnuszt a Szovjetuniónak?

Figyelt kérdés
Tudtommal a himnusz az kifejezetten isteni, Istenhez szóló ige vagy mi. Akkor miért volt himnusza a Szovjetuniónak már Lenin idején is?

2016. jún. 1. 22:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

"Tudtommal a himnusz az kifejezetten isteni, Istenhez szóló ige vagy mi."


Nem.

2016. jún. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ja, most olvasom XD


Hát az jó :D

2016. jún. 1. 22:08
 3/20 anonim ***** válasza:
51%

Nézz már meg egy normális himnuszt, mint például a francia vagy a német.

Hol van benne Zisten? Sehol.

Akkor meg miről beszélünk? Nem nyekergés kell ide meg sírdogálás, hanem menetelés a győzelembe.

2016. jún. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
31%
Nap kérdése.. :)))))))) Lángész vagy barátom. :))
2016. jún. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

Fel lehetne tenni a kérdést úgy, hogy minek akart egy internacionalista egy nemzeti himnuszt a korábbi Internacionálé helyett.


A választ pedig megtalálod az interneten.


[link]

2016. jún. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Azért eléggé túlzásba estek itt páran, nem írt azért akkora butaságot a kérdező, csak összemosott 1-2 infót.


A himnusz egy görög eredetű szó ami pontosan azt jelenti amit írtál: könyörgés, fohász az isteneknek, dicsőítés. Kölcsey írt egy Himnusz című verset, ami a nemzet indulója lett, később ez a himnusz szó ennek hatására összemosódott a nemzeti indulóval. Ami nem istennek íródott az gyakorlatilag nem himnusz.


Aki tud angolul olvassa el a hymn és az anthem wikipédia lapot, totál mást jelent a kettő. Tehát Sztálin csak a magyar téves szóhasználattal élve rendelt himnuszt. :)

2016. jún. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
"Tudtommal a himnusz az kifejezetten isteni, Istenhez szóló ige vagy mi." Potold tudásod hiányait!!!!!! vagy mi.
2016. jún. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Pedig az.

Mára megváltozott.

2016. jún. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Utána olvastam a Wikipédián, hogy nem csak az lehet, de előtte szerettem volna megkérdezni pár embert, mielőtt felnézek oda, mert nem mindig ad biztos információt.


Persze a ti tudásotok a himnuszról biztos onnan ered, elolvassátok a Wiki-t (ami az első találat), aztán feljöttök ide, és kiosztjátok a másikat. Mégis mi jogon osztjátok ki a másikat azért, mert nem nézi meg gyorsan a Wikipédián?

2016. jún. 2. 15:25
 10/20 A kérdező kommentje:
Meg mi az, hogy nap kérdése és lángész? Én a saját tudásom alapján következtettem ki, hogy a himnusz jelentése Istenhez köthető, ezért feltettem a kérdést, nem pedig megnéztem az első találatot, te mégis kinek képzeled magad? Mondjuk aki ilyen trollfészes, nemkutyás, elfajult, szutyok, internetes nyelven beszél, attól ne várjunk mást.
2016. jún. 2. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!