Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Köteles vagyok bárkit kiszolgá...

Köteles vagyok bárkit kiszolgálni segíteni és haverkodni külföldön, csak azért mert magyar?

Figyelt kérdés
Most olyanokra gondolok, akivel lehet hogy szóba sem állnánk egymással magyarországon, de kell-e csak állampolgársági meg "földiségi" haverkodni meg akár segíteni valakinek?

2016. jún. 3. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
NEM.
2016. jún. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Ha már így állsz hozzá, akkor...
2016. jún. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És ez a kérdés azért van a külföldi politika kategóriában, meeeeert...?
2016. jún. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem. Sokan azt képzelik, hogy csak azert mert magyar vagyok, meg ő is, màris haveroknak kell lennünk. Pedig otthon sem haverkodtam mindenkivel csak mert magyar, itt sem teszem. Vannak magyar baràtaim itt is, de olyan típusúak akikkel otthon is jóban lettem volna.
2016. jún. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez miért kérdés számodra?
2016. jún. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Ez miért kérdés számodra?"


Mert sokan elvárnák szerintem. Mint pl. #2, ha jól értelmezem.

Egy ismerősöm mesélte, aki 15 éve legalább elköltöött magyarországról, és tőle is elvárták hogy segítsen csak úgy, ő segített is, aztán nem hogy nem segítették vissza, még egy köszönömöt sem kapott.


De nem is értem. Aki szimpatikus azzal barátkozom, aki meg nem azt ugyanúgy kerülöm mint ahogy otthon is tettem.

Szerintem sok magyar csoport pont ezért negatív hangulatú, mert kényszeresen tartják olyanokkal is a kapcsolatot akinek alapból a "szagát sem bírják", és otthon talán még köszönőviszonyban sem lennének.

2016. jún. 3. 19:14
 7/9 A kérdező kommentje:

"És ez a kérdés azért van a külföldi politika kategóriában, meeeeert...?"


Nem tudom. te hová tennéd ahová jobban passzol?

2016. jún. 3. 19:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Én ezen az egyen fennakadtam: Mi az, hogy kiszolgálni? Ezt te hogy érted? Nem kell a csicskájuknak lenni, miért kéne? Ha meg a munkaköri leírásodban szerepel, akkor meg a magyart is köteles vagy.


Egyébként meg az, hogy a "földikkel" haverkodni próbál az ember, egy természetes emberi reakció.

Kimégy külföldre, az ottaniakkal szinte nulla közös előismereted van, nem feltétlenül tudsz beszélgetni. De az ember meg társas lény, így ha talál valakit akivel bővelkedik közös előismeretekben, természetes, hogy megpróbál kommunikálni vele.

Nem kell ezt feltétlenül tolakodásnak venni. Ha egy bunkó paraszt, nyilván nem kell szóba állni vele, csak mert magyar, de a másik véglet sem normális.

2016. jún. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, az hogy elvárják egyesek hoyg az ember segítsen albérletet keresni, cipekedni esetleg stb. , mint ahogy írtam hogy az egyik magyar tette másokkal csak épp nem viszonozták.

Egyébként technikai területen vagyok, max a főnököket kell kiszolgálni, ha az utasítások végrehajtását annak nevezzük.

De a tapasztalatom az hogy amikor kijöttem, 2 ember segített nekem, akiket régebbről ismertem, és jött még olyan akivel összehaverkodtam, de a nagy közös bulizásokat kihagytam mindig, mert akire kiváncsi voltam megtaláltam az alkalmat az összeröffenéseken kívül is.

De ezért én voltam az aniszociális, meg a filléraszó, mert nem szórtam ki a kocsmában heti 2x50 eurót berugásra, hanem amikor úgy jött ki beültem azzzal/azokkal akivel jó kapcsoltot ápoltam.

2016. jún. 3. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!