Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen hatással lesz a brexit...

Milyen hatással lesz a brexit a külföldi munkavállalásra?

Figyelt kérdés
Valaki magyarázza már el nekem, mert totál nem értek hozzá. Eddig az volt a tervem, hogyha nem sikerül lediplomáznom, akkor kimegyek Angliába valami aljamunkát végezni (pl. mosogatás), amivel gondolom így is több pénzt tudnék félretenni, mint ebben a kelet-európai sivatagban és akkor visszafizetni a hallgatói szerződésben meghatározott összeget. De most akkor az lesz, hogy pont lecsúsztam a lehetőségről és ha beüt a krach (pénztelenség, munkanélküliség), akkor ezután nem fogok tudni kimenni dolgozni és itt kell meghalnom?

2016. jún. 24. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Mostantól a legalja munkavállalók előtt bezárulnak Anglia kapui, majd mész más országba mosogatni.
2016. jún. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minden attòl függ hogy mit tárgyalnak majd. Ha kell nekik a közös piachoz a hozzáfèrès, akkor szabad munkavállalàs is kell majd, mert együtt jàrnak. Viszont szabhatnak kvòtàt majd mint Svàjc. A nyelvet beszélő, szakmunkát végzőkre lesz igèny tovàbbra is. Viszont az sok mindent elmond, hogy ha ausztràl tipúsù rendszert akarnak(2020-ra), annak az itt élő EU-s polgàrok 90%-a nem felel meg. Illetve most jön egy recesszió is, 800.000 àllàs szűnhet meg UK-ban. Azaz akit nem küldenek el, az megy magától, mert ha nem lepnek be a közös piacra, akkor minden drágàbb lesz a vàm miatt.
2016. jún. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Igen, milyen szörnyű.

Kár, hogy Magyarország a világ országai közül az egyik legélhetőbb, kb. a világ 80%-nál jobban élünk.

Azt sajnálom, hogy akik itt panaszkodnak, miért nem születtek Afrikába vagy Ázsiába, mert van 150 ország, ahol szarabbul élnek, mint mi, szóval nem, nem kell meghalnod ebben a kelet-európai sivatagban, mehetsz Bangladesbe, vagy Szudánba.

2016. jún. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nehezebb helyzetbe kerülnek, min eddig voltak.
2016. jún. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De akik most vannak kint és aljamunkát végeznek, azok kénytelenek lesznek hazajönni vagy maradhatnak és a fiatalabbak szívják meg, akik külföldre terveztek menni, de még tanulnak?

#3: Ezt magyarázd annak a sok-sok embernek, akik a diplomájuk birtokában is képtelenek normális munkát találni. Vagy akkor most kezdhetek tanulni németül, vagy mi lesz?

2016. jún. 24. 10:46
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem, én csak annyit mondtam, hogy van rajtunk kívül pár milliárd ember, akik szívesen mosogatnának Magyarországon.
2016. jún. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell mennie vélhetően senkinek, aki már ott van, de az újaknak nehezebb lesz bejutni. De nemcsak Londonból áll a világ, mehetsz más helyekre is, ahol beszélnek angolul.
2016. jún. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nekem már a repjegyem is megvan. Jövőhónap végén megyek... mennék. 1-2 évre mennék. Most megpróbáljam vagy ne? Ez a téma engem is nagyon érdekelne! Hol lehet tájékozódni a fejleményekről?
2016. jún. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

akik olyan szakmakkal rendelkeznek es dolgoznak akikre szuksege van Anglianak azok talan maradhatnak bar megkotesek biztosan lesznek, de aljamunkara nem lesz igeny a kelet europai blokkbol. nem fognak besetalni mosogatonak meg pizzafutarnak az emberek.

kerdezo majd megtanulsz valami hasznosithato szakmat es maradsz Mo on vagy elmesz az union belul mashova.

sokan azt mondjak a politikai szakertok kozul hogy a skandinav orszagok lesznek a kovetkezok a britek utan.

en orulok hogy az angolok kileptek es igazat adok nekik.

2016. jún. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
megpróbálhatod, de én nem mennék egy olyan országba, ahol ennyire idegen ellenes a hangulat. nem mellesleg gazdasági válság jön Angliára. nem mellesleg NI számot kell kérned, de már a népszavazás előtti napokban sokan nem tudtak időpontot kérni, állandóan félre van téve a vonal.
2016. jún. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!