Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van esély arra, hogy Britannia...

Van esély arra, hogy Britannia nem lép ki az Eu-ból?

Figyelt kérdés
Tudom, 50-50, bocsánat, valószínűség a trollok kedvéért.
2016. jún. 24. 16:23
 1/9 anonim válasza:
38%

Nem sok.

Mivel az angolok ki akarnak lépni. Wales, skócia, írek pedig elszakadnának az egyesült királyságtol.

É-irek csatlakoznának az írekhez igy ujbol eusok lehetnének

2016. jún. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Még nem léptek ki. Ez csak egy olyan szavazás volt, hogy hányan támogatnák a kilépést illetve hányan támogatnák a benn maradást.

Arról, hogy milyen formában milyen státuszban akarnának kilépni arról újabb szavazást kell indítani. Lehetnek olyan ország az Eu-n kívül mit Svájc, de mehetnek olyan pozícióba is mint Kína. Erről is szavazni kell a Brit parlamentbe.

2016. jún. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Én sztem meg van.

Ha nem sikerül 2 év alatt lezárni a tárgyalásokat (és sztem nem fog), valamint ha a következő választáson (akár konzervatív, akár munkáspárti oldalról egy EU-párti lesz a min. elnök, akkor még vissza lehet fordítani a dolgokat.

2016. jún. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Ostobaságokat ne beszéljünk. Megszavazták a kilépést, ez pedig KILÉPÉST jelent, tehát most már biztos, hogy kilépnek.
2016. jún. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
NEM, ezt megszavazták nincs visszaút, két-három év és kilépnek..
2016. jún. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagy-Britanniában csak a parlamentnek van szuverenitása (Bill of Rigths), a népszavazás nem köti a parlamentet. Ha a parlament nem szavazza meg, akkor nincsen erről rendelkezés.
2016. jún. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Baluba ***** válasza:
Van valamennyi. Ha elolvasod néhány elszakadáspárti politikus nyilatkozatát, az az ember érzése, hogy nem feltétlenül akartak ők kilépni, csak az EU megreformálásához tárgyalási alapnak akartak egy szoros eredményt. Valamint ahogy előttem is írták, ez az eredmény semmire nem kötelez senkit, és egy ilyen szoros eredmény után talán el tudják adnia "népnek", hogy sikeres EU reform esetén maradást szavaz meg a parlament.
2016. jún. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10%
Nem értem ,miért kellett lepontozni. Mit nem értetek meg azon, hogy kilépnek?
2016. jún. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van ra esely. A BBC is megirta, a kovetkezo valasztas eredmenyetol, a parlamentben a partok aranyatol es azok szavazasatol fugg. A dolog meg visszafordithato, habar nem valoszinu.

Cameron jovoheten utazik Brusszelbe hogy az "Angol nep akaratat" kozvetitse az unionak. Maga a kilepes sem egy kobe vesett dolog, a szalak legalabb valamilyen szinten megmaradnak, a megeggyezestol fuggoen.

2016. jún. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!