Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen lehetséges forgatókönyv...

Milyen lehetséges forgatókönyvek vannak azEgyesült Királyságra nézve?

Figyelt kérdés
A napokban felröppent a hír, hogy Skócia, Észak-Írország sőt még London is bent maradt volna az Európai Unióban. Egyesek szerint a Nagy-Britannia maga alatt vághatta a fát, ugyanis felerősödhetnek a függetlenségi törekvések.

2016. jún. 25. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Népszavazást tartottak és az emberek többsége az Unióból való kilépésre voksolt szóval ők a "kissebség". De benne van a forgatókönyvbe hogy Skócia stb önnálósúl sőt lehet megosolják magukat az angolok és bent maradnak... Bármi megtörténhet
2016. jún. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetlen optimista forgatókönyv létezik, az egy gyors társulási szerződés tető alá hozását feltételezi még a tényleges kilépési dátum előtt, ez okozná a legkisebb károkat a brit és a többi EU-tagállam gazdaságának. Az EU-tagság szempontjából nem létezik London, Észak-Írország vagy Skócia, ez utóbbi tagfelvételi kérelme legkorábban a függetlenedésük első napján lesz lehetséges, azaz sok év múlva, ha megnépszavazzák esetleg. A sajtófantáziákat nem kell komolyan venni.
2016. jún. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Állítólag már 2 millió brit állampolgár írta alá a petíciót arra vonatkozóan, hogy ismételjék meg a szavazást. Sokan már megbánták, hogy a kilépés mellett döntöttek és ami még furcsább állítólag egyesek nem tudják megmondani miért a kilépés mellett döntöttek.
2016. jún. 25. 21:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nem közvéleménykutatás volt hanem népszavazás, amelyet tiszteletben fog tartani a brit parlament, ez azért eléggé egyértelmű egy ekkora hagyományokkal rendelkező demokráciában.
2016. jún. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem elég szomorú és ironikus, hogy pont az az ország lép ki, amely 50 évvel ezelőtt a legjobban sürgette Európában az integrációt. Anglia mindig is sajátos helyet foglalt el Európán belül, amelyet mindenki ismer már a történelem könyvekből. Hol itt, hol ott foglalt álláspontot, és most amikor már nagyon úgy tűnt fel hagy e rossz szokásával (mert 40 év hosszú idő amíg EU tag volt), akkor most megint kiderül ez....
2016. jún. 25. 22:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézd az egészet angol szemszögből. Igazából soha nem akartak sokkal többet és mélyebbet mint a Közös Piac, ezért is maradtak ki a közös valutából és a schengeni övezetből. A keleti bővítések következményei viszont már kivágták a biztosítékot az átlagbriteknél, a tavalyi migránsválság meg az utolsó csepp volt a pohárban. Tudomásul kell vennünk hogy nem akarnak egy tányérból enni Junckerrel, Merkellel, Orbánnal.
2016. jún. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

1) Kilép az Egyesült királyság viszik magukkal erőszakkal a Skótokat és az Íreket (nem hinném)

2) Anglia lép ki, Skótok, Írek maradnak, felbomlik az egyesült királyság. (szerintem ezt el akarják kerülni, káosz lenne ettől évekig)

3) Kilépnek és kötnek egy olyan megállapodást az Eu-val mint a Norvégok. Elvileg fájdalommentesen járható út, de akkor fizetniük kéne a közös kasszába és a bevándorlás sem állna meg, ami a két fő ígéret volt kilépés esetére, de talán meg tudják tartani a Skótokat.

4) Nem hajlandóak Norvégia-szerű megállapodást kötni az EU-val, tehát rájuk sóznak minden létező vámot és a Skótok/Írek elszakadnak tőlük, jól megszívják, garantált a recesszió.

5) Visszatáncolnak. Hivatalosan még nem jelentették be, hogy kilépnek, most éppen időt húz a Brit kormány. Mindenki nagyon biztosra veszi, hogy kilépnek, de máris bekerült a köznyelvbe a Bregret (regret jelentése megbánás), mert sokan most fogták fel, hogy mekkora súlya volt a döntésnek.

2016. jún. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: "... kötnek egy olyan megállapodást az Eu-val mint a Norvégok. Elvileg fájdalommentesen járható út, de akkor fizetniük kéne a közös kasszába és a bevándorlás sem állna meg, ami a két fő ígéret volt kilépés esetére..."


Járható út, az üzleti szféra ünnepelné, de vannak ellenzői a "fájdalommentes" válásnak, pld Juncker, Hollande és szerintem Merkel is, nehogy precedensként szolgáljon másoknak is a kilépésre. Olyat meg a bohóc Farage-on kívűl senki nem ígért hogy a kilépés után nem kell befizetni az EU-s kasszába, a komolyan vehető brexit-párti politikusok végig a norvég-svájci mintával kampányoltak, vagyis hogy megmaradna a Közös Piachoz való hozzáférés cserébe a további befizetésekért. Ami a bevándorlást illeti, nem a teljes EU-s munkavállalói stop a cél, hanem az hogy ne legyen teljesen kontrollálatlan ez a folyamat, ez azért szerintem méltányolható igény a britek részéről.

2016. jún. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!