Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szervezeti pszichológusnak...

Szervezeti pszichológusnak szeretnék tanulni, viszont lehet később pszichiáter is szeretnék lenni. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok.Most lesz a fakt választás.Szervezeti pszichológusnak mennék biosz+törivel.Valószínűleg emelt biosz faktot fogok felvenni.Pszichológusból szakosodhatok pszichiáternek vagy mindenféleképpen szükséges egy orvosi egyetem(ahova biosz/kémia kell)? Kémia is megy viszont órán nem értek meg semmit és ezért nem is vettem fel a faktot,mivel elég rossz kémia tanárunk van.Úgy tudom hogy orvosi egyetemre biosz/kémia/fizika emelt kell.Fizikából vannak hiányosságaim viszont úgy gondolom 2év alatt behozhatom lemaradásom.

Válaszaitok előre köszönöm!



2016. ápr. 25. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A pszichiáter orvos. Nincs kerülőút.
2016. ápr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Szóval áltdományokkal akarsz foglalkozni.
2016. ápr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha belegondolsz a pszichiáter írhat fel gyógyszereket, ehhez pedig a biokémia ismerete elengedhetetlenül szükséges.


A kémia tanulása alapok nélkül nehéz sokaknak, a fizika logikára épül bármikor tanulható. A felvételihez beszámítják emelt érettségiként, de azt meg kell jegyezni, hogy kémiának több hasznát fogod venni, mint fizikáét -persze, most erről a szakról van szó-


(én azt tanácsolnám, hogy járj külön kémiatanárhoz, ha az anyagi háttered engedi)

2016. ápr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"mindenféleképpen szükséges egy orvosi egyetem(ahova biosz/kémia kell)?"


Ha pszichiáter akarsz lenni, mindenképpen orvosi alapképzés kell, és ott szakosodhatsz, ahogy a fogorvosok, urológusok vagy fül-orr-gégészek.

2016. ápr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors segítséget!
2016. ápr. 26. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!