Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem lenne jobb elébe menni a...

Nem lenne jobb elébe menni a további válságoknak és visszabontani az Európai Uniót arra a szintre ahol nem fenyegetne a totális szétesés réme?

Figyelt kérdés

Például a Közös Piaccal szinte minden tagállam elégedett volt, persze ott is voltak gondok főleg a mezőgazdasági támogatásokkal, de az szinte semmiség a mai problémákhoz mérve. A Lisszaboni Szerződéssel az EU-nak meg kellett volna erősödnie és a bővített uniónak müködőképességet biztosítania, ehhez képest elég nagy döntéshozási káosz van és most még a brexit is gyengíti az EU-t.

A közös valutát és a schengeni övezetet meg kellene tartani, de az "Európai Egyesült Államok" nem kell már senkinek, csak a valóságtól elszakadt álmodozóknak.



2016. jún. 26. 10:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

Két irány van:

Az Európai Egyesült Államok

Az EU szétesése


Nézd meg miért lép ki GB

A sok bevándorló

A sok költség


Mindkettőt a rossz pénzügyi politika okozza. Elnézik, hogy az EU pénzeket néhány országban a politikusok a saját zsebpénzükként kezeljék.

Ha valóban gondoskodtak volna arról, hogy az EU pénzeket jól költsék el, akkor sokkal kevesebb ember menekülne otthonról.

2016. jún. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%

Nem.

Csak normálisan kéne gondolkodni.

2016. jún. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Igen, sőt az egyetlen jó megoldás, ha elébe megyünk a válságoknak.


A fogas kérdés az, mi számít "elébe menésnek". Azaz a probléma megoldásának. A Közös Piacban csak gazdag tagállamok voltak. A Közös Piac a hidegháború közepette működött. Ma egyszerűen más a helyzet.


A probléma kezelésének első lépése annak megállapítása, mi okozza azt. Utána jöhet annak kitalálása, hogyan lehet megszüntetni az okot, majd hogyan lehet vissza, sőt előbbre állítani a dolgokat, azaz fejlődni ismét. És ahhoz lehet alapszabályt, törvényeket alkotni. Ez az elmélet. Annyit ér, amennyire megvalósítják.


Az EU jó alapelveket határozott meg, egy dolgot leszámítva. Figyelmen kívül hagyta, hogy utána azt meg is kell valósítani, ahhoz megfelelő érdekrendszer és ellenőrzési mechanizmus kell. Sokan akkor is mondták, hogy ez fontos, mára sokkal többen érzik a bőrükön a hiányát, de még mindig kevesen hiszik el, hogy fontos. Ha ugyanis elhinnék, tennének érte. Ehelyett látszatmegoldásokkal, kilépéssel, szabotálással, egyéni úttal próbálkoznak. Nem működik. Össze kell hangolni az érdekeket. Együtt kell működni. Az erő politikája lehetséges, de mindig katasztrófába torkollik. Hogy új erőviszonyok mellet kezdődjék minden elölről.

2016. jún. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
De igen, jobb lenne. Az EU senki által nem választott főurainak el kellene tűnniük a balfenéken - ha nem megy magától, akkor hozzá kell őket segíteni -, a tagállamoknak pedig az együttműködés kölcsönösen előnyös részeit meg kellene erősíteni, a rossz részeket pedig javítani, vagy elhagyni. A nemzetellenes ideológiákat el kéne felejteni, ilyenekre gondolok: "a háborúkat a nemzetek léte okozta, ezért a nemzeteket fel kell számolni".
2016. jún. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Minden nagy birodalom szétesett egyszer. És a vezetők mindig sokáig tiltakoztak és ellenálltak. Római birodalom, Jugoszlávia, stb. Lehet, hogy tisztább lesz teljesen nulláról indulni majd, ha már mindenki kilépett. Akkor minden ország olyan egyezséget köt és azzal, akivel akar, és ami neki és polgárainak jó. Újra át lehet majd gondolni, hogy ki mit szeretne, miben igényel együttműködést más országokkal, miben szeretne önálló lenni. Szerintem ez jobb lesz, mintha pl. egy öreg házat ledózerolunk és újraépítünk, az bizonyos szempontból egyszerűbbb, mint a régit toldozgatni-foldozgatni, és a végeredmény is egy újépítésű ház lesz, nem egy javított, szépítgetett régi, aminek a téglái és alapja már öregek, hiába festegetik.

A régi rossz beidegződéseket, szokásokat, előítéleteket, lenézéseket, rossz viszonyokat el lehet dobni, és teljesen újragondolva a dolgokat új kapcsolatokat, együttműködéseket kiépíteni nagyon frissítő lenne. Megújítaná a régi elöregedett Európát. Egyből kiderülne, hogy nemcsak migránsok képesek erre a megújításra, hanem a már itt élők is, akiket talán megbéklyóznak a beidegződött rossz szokások, dogmák, előítéletek, megkövült helytelen törvények.

2016. jún. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

1#


Két irány van:

Az Európai Egyesült Államok

Az EU szétesése


A lényeget hagytad ki: Olyan Európát építeni, ahol az egyes projektekre szövetkeznek azok, akinek érdeke úgy kívánja.


Európa jövője nem a két végletben (szétesés vagy a totális integráció ) keresendő, hanem a szövetségek "sokszínűségében".


Ez a létező kiút, amit a nemzetek szabadon választanak, és nem az amit a "múúúúltat végképpe eltörölni" vágyó liberalisták kiokoskodnak magukból.


Pont azok, akik BIZONYOS fajta mássáágot ünnepelnek, azok nem akarják elismerni a kultúrális, és hagyományokban rejlő másságot. Pedig Európa ezekkel együtt Európa.


Európa nem attól Európa, hogy délelőtt himbilimbi lóbáló melegfelvonulásra járunk, délután meg hűtlen asszonyokat kövezünk meg a shsria szerint...


Európa attól Európa, hogy követheti sokévszázados hagyományait, és léte fő célja nem az, hogy a multiknak olcsó munkaerőt meg felvevőpiacot nyújtson.

2016. jún. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Vazul1972 ***** válasza:
De igen.Legyen újra Közös Piac.Mi meg,ha esetleg az oroszok a helyzetet kihasználva,újra növelik a befolyásukat Kelet-Európában,csatlakozunk egy új KGST-hez.Szép is lesz az.
2016. jún. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Vazul1972 ***** válasza:
#4:Nem,a háborúkat nem a nemzetek léte okozza,de azért,ha nincs poltikai-gazdasági (érdek)szövetség az államok között,sokkal nagyobb eséllyel bekövetkezhet.
2016. jún. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Vazulka, látom sokat nem konyítasz a témához, de azért mesélj még, mikor fogunk kilépni a NATO-ból?
2016. jún. 26. 15:24
 10/18 Vazul1972 ***** válasza:
#9:Tudod,én ebből a szempontból hasznosabbnak,fomntosabbnak gondolom a közös gazdasági érdekeket,mint egy katonai szövetséget.És azért arra kíváncsi lennék,hogyan kezelne a NATO egy két tagállama között kirobbanó konfliktust.
2016. jún. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!