Mi a különbség a nagykövetség, a konzulátus és a tiszteletbeli konzulátus között?
Látom, hogy van ahol kifejezetten kérik, hogy a konzulátuson intézzünk mindent, de van ahol meg azt írják, hogy az nem mindent tud elintézni, azaz számomra káosz.
Mi az alapvető különbség e 3 képviselet között?
Nagykövetség része a konzulátus, a konzul intézi az olyan hivatalos ügyeket, mint vízum, útlevél, anyakönyv, stb.
Nagykövet szerepe inkább reprezentálás, kapcsolatépítés, stb.
Kisebb városokban általában csak Főkonzulátus működik, és nem Nagykövetség.
Tiszteletbeli konzul feladatát díjazás nélkül végzi, nem a külügy hivatalos alkalmazottja, így nem is rendelkezik azokkal a jogokkal, mint egy főkonzul, inkább kapcsolattartás a feladata.
Milyen ügyet szeretnél intézni?
Minden követség oldalán le van írva pontosan, hogy mit intéz a konzuli iroda.
Nálatok van Főkonzulátus és Nagykövetség is, ugyanabban az országban több fajta képviselet?
Mert akkor attól függ, hogy hol kell intézned az ügyedet, hogy hol vagy. Területileg le van osztva, hogy melyik megye, régió melyik képviselethez tartozik.
Egyébként telefonon felhívod őket és megmondják, hogy mit, hol intézhetsz.
A nagykövetség egy ország hivatalos képviselete egy másikban. Mérete, funkciója függ a két ország méretétől (a küldő esetén maradjunk Magyarországnál). Egyes országok méretei, kapcsolatrendszerünk jellege alapján elég ennyi, és más nincs is. Más országok nagyok, fontosak a kapcsolatok, ott több városban lehetnek konzulátusok egyfelől, hogy könnyebben elérhetők legyenek a magyaroknak, másfelől a képviselet is könnyebben intézkedhessen.
Lehetséges, hogy egy kis országba nem küldünk nagykövetet (az magas státusz), elég egy konzulátus, netán főkonzulátus (ez olyan, mint egyes katonai tevékenységhez elég a hadnagy, másutt főhadnagy kell, vagy esetleg egyenesen egy tábornok).
A tiszteletbeli konzul általában egy olyan külföldi személyiség, aki tekintélyes, szereti a magyarokat, és elvállal ingyen valamiféle kapcsolatépítési, segítő tevékenységet. Ha más nincs ide is lehet fordulni segítségért (pusztán szívességi lapon).
tehát a tiszteletbeli az ezek szerint sosem magyar? és akkor nincsenek is olyan jogosítványai ,mint egy "normális" konzulátusnak?
érdekes a dolog, mert nekem pont vki mesélte h tiszteletbeli konzulátuson intézte az elvesztett útlevelét, utána fordításokat is azon keresztül és hogy egyáltalán mióta megnyitott, azóta semmiért se kell a fővárosba menni, hanem szinte mindent azon keresztül el lehet intézni.
Nagy a káosz, a leírásokban meg azt olvasom, hogy érdeklődjünk előtte, mert nem is nagyságtól függ meg nem is a területi beosztástól, hanem X tiszteletbeli csak egy bizonyos ügytípust intéz, de a másik meg az Y ügytípust, hiába lakik valaki mondjuk félúton a kettő közt, az egyikért az egyikre kell menni, a másikért a másikra.
De akkor ha jól értem, a nagykövetségen igazából semmit se lehet intézni, az a diplomáciai képviseletre van, és minden ügyes-bajos dolgot a konzulátusok intéznek? (hitelesítés, útlevél-pótlás stb ..)?
Egyszerűbb lenne, ha leírnád, hogy pontosan mit szeretnél és hol :)
Nagykövetség része a konzulátus, nem a nagykövet, hanem a konzul intézi a konzuli ügyeket
Van a Főkonzulátus, főkonzullal (és esetleg konzullal), akik ugyanazt végzik, mint a Nagykövetégen a konzul, csak mellette még reprezentálnak is
Pl. Horvátországban vagy. Mehetsz Eszékre a Főkonzulátusra, ha területileg oda tartozol. Mehetsz Zágrábba a Nagykövetség konzuli osztályára, ha területileg oda tartozol.
Ha nyáron bajba kerülsz, akkor vannak ideiglenes konzuli szolgálatok is a tengerparton. Most fejből nem tudom, hogy pontosan melyik városban, de simán megtalálható a neten.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!