Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Szovjetunió népei közül...

Jeffrey Spender kérdése:

A Szovjetunió népei közül miért csak az oroszok emlékeznek pozitívan Sztálin "munkásságára", addig a többi meg gyűlölettel?

Figyelt kérdés
2016. júl. 3. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az oroszok közül sem olyan sokan.


Ha igen, akkor azért, mert Sztálin győztes vezető volt, mint Churcill.

Illetve, ő kezdte szuperhatalommá faragni a Szovjetuniót.

2016. júl. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1: És ezt a szuperhatalmi státuszt miért nem tudják értékelni a "hálátlan" ukránok, balti népek, kazahok, és más milliós "kisebbségek" ?
2016. júl. 3. 21:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert irtva voltak, míg az oroszok úgy élték meg a szovjet korszakot, hogy ők uralkodtak ezeken a népeken és területeken.
2016. júl. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Tudod Sztalin es bandaja a "halatlan" ukran nepesseg 30%-at irtotta ki tudatosan eloidezett eheztetessel (holodomor). Miert is kene nekik halasnak lenniuk?
2016. júl. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Te alapvetően tévedsz. Az oroszok közül egyáltalán nem sokan emlékeznek pozitívan Sztálinra. Annál inkább dicsőítik a grúzok. Szobra is van. Dzsugasvili mégiscsak hazájuk fia.
2016. júl. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#3:


Sztálin rémuralma 20 millió ember életét követelte, ebből az ukrán áldozatok 5-10 millióan voltak, a maradék 15 - 10 millióban voltak bőven oroszok. Nyilván voltak balti népek meg mások, de akkor is az államalkotó népség az oroszok voltak és így ők válhattak második legnagyobb arányban áldozattá az elsődlegesen kiírtandó ukránok mellett.


A másik, az oroszok szeretik hangoztatni a Szláv testvériség / Pánszlávizmus eszméjét, és akkor hogy értékelik, hogy hasonló népet akart kivégezni Sztálin ?



# Erika: Amikor "hálátlan" népekről írtam, ironizálni próbáltam, ami rosszul jött össze, Sztálin nem csak az ukránokat tekintette ellenségének, hanem mindenkit.



#5: Ez nekem új, tudnál forrást adni, hogy a grúzok jó szívvel emlékeznek Sztálinra ?

2016. júl. 3. 21:48
 7/11 anonim ***** válasza:
A szovjetúnió népei közül pont, hogy az -isztán végűek szeretik sztálint legjobban. Utánuk jönnek az oroszok az, majd az európai népek, akik már utálják.
2016. júl. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

'Amikor "hálátlan" népekről írtam, ironizálni próbáltam, ami rosszul jött össze,'


Csak szólok, népirtások kapcsán az irónia nem épp a legjobb ötlet.

2016. júl. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, a "népei" megközelités nem igazán helytállo. Ennél sokkal bonyolultabb. Az oroszok között sem volt mindenki sztálinhivö és a többiek között is böven voltak hivei. (Mint érdekesség: Bulgáriában 70-es években camping recepcioban Sztálin kép fogadott.)
2016. júl. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#robgros:


Nem a népirtást ironizáltam, hanem hogy szuperhatalommá változtatta a Szovjetuniót.

2016. júl. 3. 23:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!