Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vajon hogyan működne a világ,...

Vajon hogyan működne a világ, ha tiltva lenne a kamat? Ha csak kamatmentes hitel létezne. Tehát, alighanem csak az állam adna hitelt, hiszen nem lehetne rajta nyerészkedni. Egyáltalán:m"működhetne így a világ"?

Figyelt kérdés

2016. júl. 9. 20:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%

Természetesen működhetne. Csak valószínűleg máshogy.


A világ leggazdagabb emberei például mind kamatokból szedték meg magukat és híznak tovább folyamatosan.

2016. júl. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Ha azt mondod, hogy nincs kamat, nem fogok neked pénzt adni. Miért éri meg nekem, hogy te használod a pénzemet éveken át? Én is tudnék vele mit kezdeni, dehogy adom oda neked, ha nem kapok cserébe semmit!

Én nem fogok hitelezni. Más sem fog, be is zárnak a kereskedelmi bankok. Ahogy írtad: marad az állam, mint hitelező. De neki ez miért éri meg? Kiszór egy rakat pénzt, aztán vagy visszakapja, vagy nem. De ha visszakapja: akkor sem nála van, más használja, másnak termeli a pénzt.

Persze ebből járhat jól az állam: mondjuk kihelyez 10 milliót Vállalkozó Pistához, ő abból megújítja a gépparkját és több adót fog fizetni. A végeredmény ugyanaz, mintha kamatot szednél: kihelyezed a pénzt és többet kapsz vissza. Csak végeredményben egy ilyen módszer mindig veszteséghez vezet. Kihelyezed a pénzt, ugyanannyit kapsz vissza - de nem mindig. Bebukik 1-2 hitel, az tiszta veszteség a hitelezőnek. Ha szedne kamatot, a bevétele fedezné az ilyen veszteséget, így viszont nem. És mivel kamatot nem szed, a működési költségeit sem termeli ki. De tudom, az államnál ez nem gond, annak van egy végtelen pénztárcája, amiben mindig van pénz, majd abból kijön a mínusz. Na, de szerinted ezt a pénztárcát ki tölti meg?

2016. júl. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
24%

Sokkal jobb lenne. Akkor tönkremennének az embereken élősködő bankárok és eljönne az igazi jólét.

[link]

Érdemes elolvasni Silvio Gesell A természetes gazdasági rend című könyvét.


Mellesleg az Iszlám is tiltja a kamatot, ezért sem lesz semmiféle iszlamizáció a vadkapitalista Európában. Ezért is kell tönkretenni és megmérgezni az Iszlámot (pl. vahabita mérgezett iszlám terjesztése Szaúd-Arábiából és az Arab-tél).

2016. júl. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#2:Azért ez nem ennyire egyértelmű.Ha valakinek van egy jó ötlete,de nincs pénze rá,megérheti kamatmentesen is kölcsönözni neki,ha mondjuk cserébe,bevesz az "üzletbe".
2016. júl. 9. 20:29
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

A semmiért cserébe senki nem adna pénzt, értéket másoknak. Abban nincs semmi ösztönzés, hogy adsz valakinek 1 millió forintot és cserébe mondjuk 10 év múlva visszakapsz 1 millió forintot az ígéret szerint. Ez akkor működik esetleg, ha neked nem kell most a pénz, nem akarod semmibe sem befektetni, sem elkölteni és biztos lehetsz benne, hogy a másik fél 10 év múlva tényleg vissza fogja fizetni. Jelenleg például a német, svájci állam jut így forrásokhoz. De jellemzően a piacgazdaságban a hitel kamattal jár.


Ahol tilos a kamat (például az iszlámban) ott ezt úgy oldják meg, hogy nem kamatot kérnek, hanem a befektetésből származó haszon egy részét kell odaadni a kölcsönzőnek. Gyakorlatilag ez is nagyon hasonló, mint a kamat, de máshogy hívják.

2016. júl. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
3%

Az a baj, hogy akik szerint tök jó a kamat és a hitel, azok nem képesek elvonatkoztatni a mostani rendszertől. Ezért írtam azt, hogy simán működhetne egy ilyen világ, de totál máshogy lenne berendezkedve.


Szerintem elképzelni sem tudjuk, hogy hogyan működne.

2016. júl. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
#5:Azért az iszlám példa,mégsem ugyanaz.hiszen az esetleges haszonból kell részesedést fizetni,ahogy írod. Viszont,ha nem úgy sül el a dolog,ahogy tervezték(tehát nincs haszon),akkor csak a hitelt kell visszafizetni,kamat nélkül.Már ha jól értem,amit írtál.Azért ez első blikkre, emberibbnek tűnik.
2016. júl. 9. 21:19
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az iszlamban nincs kamat, hanem helyette "ajandek"-nak hivjak. Az ajandek merteket, fizetesi modjat a kolcsonadaskor tisztazzak.
2016. júl. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#8:De ez konkrétan,hogyan működik?Ha kölcsönad valaki,mondjuk 10000dollárt,akkor a 10000dollár visszafizetésén túl,lehet az "ajándék" plusz 3-4000 dollár?Vagy pénz nem lehet az ajándék?
2016. júl. 9. 21:31
 10/19 anonim ***** válasza:
Ez kb. ugyanaz, mint az "ingyen sör". Nem csak képletesen, hanem tényleg: valamiért nem akarsz fizetni. Ez ennyiről szól.
2016. júl. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!