Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vajon hogyan működne a világ,...

Vajon hogyan működne a világ, ha tiltva lenne a kamat? Ha csak kamatmentes hitel létezne. Tehát, alighanem csak az állam adna hitelt, hiszen nem lehetne rajta nyerészkedni. Egyáltalán:m"működhetne így a világ"?

Figyelt kérdés

2016. júl. 9. 20:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

A közgazdaságtant azért érteni kéne, mielőtt világmegváltó ötleteink lennének. Kezdetben megjárta a cserekereskedelem, később kitalálták a pénzt. Azóta a gazdaságban volt bankár, de kitalálták a tőzsdét is.


Mindnek súlyos oka volt, nem pár ember dőre ötlete.

A te ötleted még végre se hajtható, rosszabb, mint a kommunizmus. A fő ok pedig ugyanaz: ismerni kéne az ember természetét. Ezt úgy bírom, mikor okosok kijelentik "tiltva lenne". Ki tiltja meg? A jó tündér? Az isten? Az ördög? Mert ember nem, az biztos. Azt az állam miből adja azt a hitelt? Az állam nem termel. Az állam beszed. Tőled. Jól, vagy rosszul, eszerint a gazdaság jól, vagy rosszul működik. Azt is meg kéne érteni, mi az állam, és mi a szerepe.

Hagyjuk tehát a világmegváltó ötleteket, csak rontanak az amúgy is rossz világon.

2016. júl. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
#11:Van itt egy kis félreértés.Nekem nincs semmiféle ötletem ezügyben,csak érdekel,hogyan működhetne,egyáltalan működne-e,a világ,a gazdaság ezesetben.
2016. júl. 10. 01:21
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem a kamat a probléma, hanem a tisztességtelen mértékű kamat. Azt kéne szabályozni.
2016. júl. 11. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

# 12

Kb. úgy működne, mintha valaki kitalálná, hogy a dolgozó emberek ne kapjanak fizetést. Mert minek? Dolgozzanak ingyen.

2016. júl. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
#14:Azért ez egy kicsit erőltetett hasonlat.Épp arról van szó,hogy aki pénzt ad hitelbe,az munka nélkül keres vele. Ettől függetlenül,igazából semmi bajom a hitellel,hiszen senki nem kényszerít a felvételére(legfeljebb az élet). Egyszerűen csak próbálom elképzelni,hogy ha nem lenne ksmat, hogyan "mennének a dolgok".Éppen azért tettem fel a kérdést,mert nem igazán tudom elképzelni,hiszen a világban mindenki tartozik már mindenkinek.
2016. júl. 11. 13:39
 16/19 anonim ***** válasza:

#15


Most nem ez a lényeg, mert szinte bármire rá lehet fogni, hogy "munka nélkül keres vele". Pl. a gyári munkás, aki nap 8-10 órában megszakad, simán mondhatja egy szoftverfejlesztőre, hogy egész nap ül a gépe előtt, nem is dolgozik, mégis milyen jól keres.


A piac úgy működik, hogy amire igény van, azt jól megfizetik. Teljesen mindegy, mennyi munka van benne.


Egyébként a hitelt is nehezen vennéd fel, ha nem lenne, aki foglalkozik veled, átveszi a papírjaidat, elbírálja a hitelkérelmet, átutalja, stb. Tehát a kamatból részesülnek hétköznapi dolgozó emberek is.

2016. júl. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Utolsó, a gyári munkás nem mondhatja, mert akkor hazudik. Kedvelt tévképzet, hogy csak a fizikai munka a munka. Ha ez így lenne, akkor ma még valahol a tűzgyújtás körüli problémánál tartanánk.


Kérdező! Nagy tévedés, hogy a kamat munka nélküli jövedelem. A tévedés a munka fogalmának félreértéséből ered.


És nem tételezhetünk fel bármit, mert az a mesék birodalmába tartozik. Igen, pihenésképpen, felüdülésül gondolkodhatunk meséken is, ha az jót tesz az elménknek, testünknek. Különben csak az idő értelmetlen agyoncsapása.

2016. júl. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Én azt soha nem gondoltam,hogy munka,csak a fizikai munka lehet.Alapjában véve azt sem,hogy a hitel rossz dolog,meg az is oké,hogy velejárója a kamat.Csak az utóbbi időben,egyre több olyan extrém esetről hallok,olvasok, amelyek finoman szólva is elbizonytalanítanak,hogy meddig nevezhető egy kamat "tisztességesnek",vagy akár egy bank,tisztességesnek.
2016. júl. 11. 17:21
 19/19 A kérdező kommentje:
De hogy egy konkrét példát is mondjak,bár ez csak a bankok tisztességével függ össze,nem a kamattal:van egy kollégám,aki egyszer mutatta nekem a havi bankszámláját,mert valamit nem értett rajta.Eközben feltűnt,hogy már az első havi "levételei" sem voltak ingyenesek.Rákérdeztem,hogy miért nem kérte,mire azt mondta,hogy dehogynem kérte.Na,mivel szerencsére megvolt a "papír",melyen több,mint két éve(azonnal,amikor indult a dolog) kérelmezte az első két pénzfelvétel díjmentességét(150000ft-ig)én azt mondtam neki,menjen be a bankba reklamálni.Be is ment,panaszfelvétel és meg is kapott visszamenőleg,kb. 50000ft-t,amit jogtalanul vontak le.A bank elnézést is kért,a magyarázat lényegében annyi volt,hogy nem lett "beállítva" a számlájára a dolog.És én egyrészt azon tűnődtem,hogy amikor számítógépen van,mindent ellenőriznek,hogyan felejthették ezt el, másrészt azon,hogy hány esetben felejthették el.Persze,lehet azt mondani,hogy az ügyfél figyeljen oda,de én mindenestre ettől is elbizonytalanodtam a bankok tisztességét illetően.Nem igazán hiszek a véletlenekben.
2016. júl. 11. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!