Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Támogatnátok Ukrajna, Grúzia,...

Támogatnátok Ukrajna, Grúzia, Moldova NATO és EU csatlakozását?

Figyelt kérdés
Mi lesz ezekkel az ütközőállamokkal?

2016. júl. 9. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Nem.
2016. júl. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Nem. Szerintem nemzetközi egyezményekkel kéne szabályozni, hogy ők nem lehetnek tagjai egyik katonai szövetségnek sem.
2016. júl. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Persze. Minden vágyam kiprovokálni egy orosz megelőző csapást. Olyan rég nem volt világháború...
2016. júl. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Ez idõ szerint a NATO sem támogatja, konkrétn: fel sem merült.
2016. júl. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

>> konkrétn: fel sem merült.


Persze, az "előkészíttő" tárgyalások alatt megtömik a területet amerikai és izraeli fegyverekkel, amikkel aztán kiprovokálnak egy "majdan-téri" elégedetlenséget...

És az eredmény: Ukrajnának is jobb volt Viktor Janukovics elnöksége alatt, Grúzia is jobban virult miel<¨<tt elvesztette Abháziát és Dél-Oszétiát, stb.

Ezeket a szerencsétlen államokat fel sem akarják venni a Nato-ba, csak a kolbászt húzogatják el az orruk előtt

2016. júl. 10. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Ütközőállamok vagy sem, mindhárom országnak problémái vannak a szeparatistáival, nincs fennhatóságuk az ország teljes területe fölött és ráadásul mindegyik esetben az oroszok támogatják azokat. Ebben a helyzetben a teljes jogú NATO tagság nonszensz lenne. Ami meg az EU tagságot illeti ott maga a kérdés sem lehet komoly.
2016. júl. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
Nem.
2016. júl. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Előbb szűnik meg az EU, minthogy ezek EU tagok legyenek.

Ennek több oka van. Eleve az EU tagság egyik kőkemény feltétele, hogy az adott országnak nem lehet semmilyen területi vagy határvitája egyetlen szomszédjával sem. Ez viszont egyik országnál sem teljesül a 3-ból.


Ukrajna Európa második legszegényebb országa, az egy főre jutó GDP még Koszovóénál is kevesebb. Ráadásul 40 milliós ország, így szinte biztos, hogy több millió ember azonnal lepattanna nyugatra. Ukrajna felvételével egy hatalmas koloncot venne a nyakába az EU, főleg, hogy már Románia meg Bulgária felvételét is jócskán megbánták. Az EU-s támogatások jó része Ukrajnába áramlana, pedig ott még a korrupció is a 10-szerese a magyarénak.

Na meg persze vetélytársat sem akarnak, ugyanis az ukránok nagyon jó és hatalmas termőföldekkel rendelkeznek, így a 20 forintos ukrán tej tönkretenné a holland, német, francia stb. tejtermelők külföldi exportjait.


Moldova Európa legszegényebb, és egyetlen közepesen fejlett országa, a Dnyeszter-mellék pedig orosz ellenőrzés alatt áll. Ráadásul a moldovaiak inkább Oroszország felé orientálódnak. Ahhoz, hogy Moldova felvételt nyerne, rendezni kéne Transznisztria kérdését, ami eleve lehetetlen, mert független államként nem maradna meg, Oroszországnak meg nem kell a terület. A Moldovával való egyesülést még a románok többsége sem támogatja, pont azért, mert iszonyat szegény ország. Moldova előbb fog elnéptelenedni, mint teljesíteni az EU-tagság feltételeit.


Grúzia ugyan nem annyira reménytelen, de ott a 2 szakadár terület, Abházia és Dél-Oszétia, amiről Grúzia nem fog lemondani. Meg az ország földrajzi elhelyezkedése is kérdéses. Ha Törökország nem Európa, akkor Grúzia miért lenne az? Lehet, hogy kulturálisan ők európainak számítanak, de földrajzilag Grúzia (meg Örményország és Azerbajdzsán) semmiképp sem Európa. Hogy nézne ki, hogy Grúziát felveszik az EU-ba, de a Grúzia és Bulgária között elhelyezkedő Törökországot meg nem, mondván az nem Európa? Ennyi erővel Ciprus sem Európa, mert az is Törökországnál van, nem messze a szíriai és libanoni partoktól.


Ugyanúgy egyik ország sem lesz a közeljövőben NATO tag, mert mind a három ország problémás.

Szóval nem. Én sem támogatom egyiknek sem a felvételét sehova. De szerintem ugyanúgy az EU és a NATO is ezen a véleményen van. Senki nem fogja bevállalni azt a temérdek problémát és konfliktust, ami a felvételükkel járna.

2016. júl. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
19%
igen
2016. júl. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
12%
Simán. És Oroszországét is, annak is ott a helye. Nem igaz, hogy ellenpólus lenne, ezt a csak a kommunista világbirodalom után síró, romlott vezetése propagálja.
2016. júl. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!