Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van az, hogy az elmúlt...

Miért van az, hogy az elmúlt években egyre több női vezető kerül a nagyobb országok és fontosabb nemzetközi szervezetek élére?

Figyelt kérdés
Ne értsétek félre én nem mondom azt, hogy mindent a férfiak tudnak jobban, de szerintem ebben van már egy kis erőltetett feminizmus, ami az miatt van, mert egy csomó médium azt hangoztatja, hogy nincs esélyegyenlőség a két nem közt, ami egyszerű dolgozók fizetésére nézve a legtöbb országban igaz is, de itt most nem erről van szó.
2016. júl. 15. 13:59
 1/8 A kérdező kommentje:
arab országoktól most tekintsünk el
2016. júl. 15. 14:00
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Dióhéjban: régen volt egy halom ember, akik hiába pedáloztak akármennyire, képtelenek voltak vezetői pozíciókba kerülni, ezért néhány magát progresszívnak valló egyén direkt ezeket az embereket kezdte el felvenni, hogy ezzel is enyhítse az őket érintő diszkriminációt.

Azonban!

A nyugati kultúrkörben (Kanada/USA/Európa/Ausztrália) már lassan 60 éve politikai, társadalmi és gazdasági egyenlőség van a nemek, a rasszok és a vallási felekezetek között, egyszóval mindenki egyforma esélyekkel indul az életben, de ennek ellenére még mindig alkalmazzák a pozitív diszkriminációt, mert egyes áldozat komplexusos emberek még mindig azt hiszik, hogy kőkemény elnyomás éri a nőket és ezt az elnyomást csak úgy lehet legyőzni, ha kényszeresen, a teljesítményt és a tudást figyelmen kívül hagyva, nőket helyeznek olyan pozíciókba, amik betöltésére amúgy akadnak alkalmasabb férfiak. Félreértés ne essék, a nők is képesek megdolgozni azért, hogy vezetők legyenek, az elmúlt évtizedekben rengeteg nő lett sikeres cégvezető a saját teljesítménye jogán, azonban a pozitív diszkrimináció (ami valójában csak sima diszkrimináció, hisz diszkriminálja a férfiakat, pusztán csak azért mert férfiak) nem egy meritokrata eszme, lásd. nem érdekli az egyéni teljesítmény, hanem az egyén neme alapján dönti el, hogy alkalmas-e vagy sem. Justin Trudeau kabinteje erre a legjobb példa, ami fele-fele arányban áll nőkből és férfiakból, holott a női tagok közül sok alul képzett vagy egyáltalán nem alkalmas a végzettsége alapján, de Trudeau-t, aki aktívan alkalmazza a pozitív diszkriminációt, nem érdekli, hogy alkalmasak-e a nők a poszt betöltésére, a lényeg, hogy nők legyenek és pont.

2016. júl. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én is ismerek olyan nőt, aki vállalkozó és elégé sikeres benne.


De politikailag nem tudok olyan országot mondani ami annyira sikeres lenne a női vezetés alatt. Szerintem Merkel hosszútávon tönkretette az országát, Theresa Mayről nem tudom elképzelni, hogy lett anno miniszter most pedig miniszterelnök asszony, Clintontól meg a hideg kiráz..szerintem az a nő velejéig gonosz akármilyen elcsépeltnek is hangozhat ez. Dilmáról, a brazilról, aki korrupciós botrányába belebukott inkább ne is beszéljünk.

2016. júl. 15. 14:39
 4/8 A kérdező kommentje:
eléggé*
2016. júl. 15. 14:39
 5/8 A kérdező kommentje:
De ott van az ellenpélda is, Margaret Thatcher
2016. júl. 15. 14:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Theresa Mayből úgy lett miniszterelnök, hogy a pártja őt választotta, mert őt tartották a legkompetensebbnek, és a múltban már bizonyított.

Merkel több, mint egy évtizede kancellár, az ő irányítása alatt maradt Németország nagyhatalom a válság alatt, és már megbocsáss, de én nem látom, hogy Németország tönkre lenne téve, sőt.

Clinton pedig azért van ott ahol, mert jól játsza a "játékot".

Egyébként a skandináv országokról miért nincs szó? (pl. Norvégia miniszterelnöke is nő) Ott a képviselők többsége nő, és nincs botrány, hír ebből, egyszerűen csak szerényen, felhajtás nélkül tartják a megszokott magas színvonalon a skandináv országok életmódját.

2016. júl. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
"hosszútávon"
2016. júl. 15. 21:42
 8/8 A kérdező kommentje:
sálálá
2016. júl. 23. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!