Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Beňes dekrétumokat miért nem...

Beňes dekrétumokat miért nem utasítja el Szlovákia?

Figyelt kérdés
Ennyire gyűlölik a magyarokat?
2016. júl. 17. 07:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. júl. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jobbbban, mint gondolnád. Az elutasításnak pedig beláthatatlan következményei lehhetnének.

De nem Beňes, akkor inkább Beneš, amit magyarul Benesnek olvasunk.

2016. júl. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Elézést az elírásért. Beneš.
2016. júl. 17. 07:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem ezzel kapcsolatban az gyanús, hogy annak ellenére, hogy ez kollektív bűnösség elvén alapul, ami vállalhatatlan minden esetben, valamiért mégsem zavarja a más területeken tolerancia élharcosaként fellépő bal, vagy liberális köröket, sőt, valahol azt olvastam, hogy szlovákia mellett érveltek, mert joguk van a stb stb blabla. Jobb oldalról viszont már tapasztaltam tiltakozást és felháborodást, ahol elvileg beleférhet a kollektív bűnösség a világnézetükbe... Nem furcsa ez egy kicsit? Nem kéne legalább az ilyen kérdésekben összezárni, és egységet mutatni? A saját véleményem egyébként az, hogy nem bélyegezhetünk meg egyetlen népcsoportot sem. Akkor sem, ha magyarok.
2016. júl. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elsősorban nem a máig tartó gyűlölet az oka, hogy Csehország és Szlovákia ragaszkodik a Benes dekrétumokhoz, hanem inkább a félelem, hogy ha kimondják, hogy igazságtalanul bántak el a csehszlovákiai németekkel, magyarokkal, akkor azok, illetve utódaik kártérítési perekkel lépnének fel a cseh, szlovák állammal szemben és visszakérnék az elkobzott vagyonokat.
2016. júl. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ennyire, és ez a full demókratics eu-t nem zavarja ráadásul.
2016. júl. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Visszaemlékezésekből kiderül (most nem fogok keresgélni...), hogy már a rendszerváltásukkor világos volt a tótok előtt, ha a dekrétumokat semmissé teszik, összeroppantaná őket a rájuk zúduló vagyonjogi perek sokasága. A csoda inkább a tót és a cseh külpolitika és diplomácia, ami ezt simán eladta az Eu-nak. Nekünk sosem lesz ilyen külpolitikánk...
2016. júl. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Es ehhez a soviniszta kirekeszto torvenyhez a liberalis hazai baloldal es a polkorrekt EU szepen aszisztal es szemet huny. Eleg nagy szegyen... Persze ha valaki nem akar migransokat az csunyagonosznaci.
2016. júl. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
jaja, a várható kártérítési igények/perek miatt. amúgy nem nagyon érdekli az ottani magyarokat ez az ügy én úgy vettem észre
2016. júl. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

" kirekeszto torvenyhez a liberalis hazai baloldal"


A "hazai" baLOLdal mást sem csinál csak Magyarország ellen aknamunkálkodik.

2016. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!