Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért kerülhetünk hátrányba...

Miért kerülhetünk hátrányba előbb-utóbb a muszlim társadalmakkal szemben? Mi az oka annak, hogy ők ennyire erőteljesek és összetartóak, valamint látszólag nem megalkuvóak?

Figyelt kérdés

Társadalmuk, hagyományaik, szokásaik szinte teljesen különböznek a miénktől, európaiakétól.

De az látható, legalábbis Angliában erősen tapasztalható, hogy erősen megvetik lábaikat és növekednek. És nem is ellenségesek az angol lakossággal szemben. De más nációhoz tartozókkal szemben sem, legyen az afrikai, kínai, lengyel, magyar, román, francia, olasz, portugál, spanyol, stb.

Sok muszlim vallásúnak van kiskeredése például Londonban. Kedves emberek. Sokszor tapasztalni azt, hogy amikor betoppan egy kis közértbe az ember, hogy a pult mögött álló eladó, aki muszlim, a telefonjáról hallgat vallási zenét, éneket vagy valamilyen vallási előadást, talán egy imám prédikációját. Lehetséges-e az, hogy a vallásuk tartja meg őket együtt, és a növekedésben is?


Egyébként nem kezelhetetlenek. Példa ennek alátámasztására: Betoppantam egy boltba. A pult mögött egy muszlim állott. Talán pakisztáni volt. De lehet, hogy afganisztáni volt származása. Amikor beléptem a boltba már este volt. Arcán látszott, hogy ellenségesen néz a fehér vásárlókra. (Gondolom, hogy mert keresztényt látott bennük.) Mikor sorra kerültem a pultnál, akkor velem is ellenséges érzülettel fűtötten bánt. Pontosabban az arcán látszott az ellenszenv. Emlékszem, hogy egy kereszt lógott a nyakamban. Láttam, hogy látja. Megkérdeztem, hogy mi a baja? Erre megkérdezte, hogy hová valósi vagy? Válaszoltam, hogy Magyarországról. Ez után kérdés kérdést követett és eljutottunk oda, mígnem azt mondta, hogy " Én Allahban hiszek." És megkérdezte, hogy én hiszek-e benne? Válaszoltam, hogy hiszek Istenben. Vissza kérdezett? Hiszel Allahban? Válaszoltam, hogy hiszek az Istenben és megkérdeztem tőle hiszed-e azt, hogy csak egy Isten van? Ő válaszolta: Igen, Allah! Válaszoltam neki, hogy én is egy Istenben hiszek, csak én másképpen hívom. Erre mondta, hogy Ő Allah. Válaszoltam neki, hogy szerintem te ugyanabban az Istenben hiszel, mint én csak másképp hívod. És mondtam neki, hogy én Istennek, Jahvenak vagy Elohimnak nevezem az Urat. És mondtam neki, hogy mi, embererek illettük Istent több névvel.

Elfogadta azt az értelmezést, hogy az Egy Istennek csupán több neve van, de az Isten az egy.

Rátértünk, hogy ki milyen vallást gyakorol. Mondtam, hogy én minden vallást tisztelek, így az övét is, de keresztény vagyok.

Mikor megkérdeztem tőle, hogy ismered-e azt közmondást, hogy " minden út Rómába vezet", akkor mondta, hogy igen. Ekkor mondtam neki, hogy minden egyes vallás egy út, egy Út, melyek célja ugyanaz. Mindnyájan odatartunk, bármelyiket járjuk is, tehát Istenhez. Azt válaszolta, hogy ez igaz. Amikor legközelebb betértem abba a boltba valamit vásárolni, akkor így üdvözölt széles mosollyal: Hi my brother how are you? Mosolygott. Én boldogan távoztam a sörömmel.



2016. júl. 18. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

De jó, hogy vannak ilyen hangok is a mai Magyarországon! Bár több helyre leírnád a tapasztalataidat!!!

Mindenesetre Isten áldjon érte!


Igen, mi muszlimok (már aki tényleg úgy él, nem csak mondja, ahogyan áll ugyanez a keresztényekre is) olyan békések vagyunk, ahogy tapasztalod. És a terrorizmust, erőszakot elveti a vallásunk, ugyanúgy, mint a keresztényeké, hiszen a vallásaink gyökerei közösek, és Isten egy.

2016. júl. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jól látod a dolgokat kérdező. "Isten" szó arabul "Allah" - (egy ismerős mondta, mikor egy arab nyelvű keresztény misén vett rész - milyen furcsa volt az Allahozás:)

Amiből baj lesz(sőt már van), az egy nagyon egyszerű ok: a túlnépesedés és a népesség exponenciális, féktelen növekedése a szegények közt.

Egy hegycsúcsra sok ösvény vezet fel - különbözőek, de ugyanahhoz a hegycsúcshoz vezetnek. Ajánlom ezt a nagyszerű könyvet a szufi Schuontól, nagy élmény lesz:

[link]

2016. júl. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tehetsegtelen meseiro vagy kerdezo.
2016. júl. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Én boldogan távoztam a sörömmel."

Amit a vallasos muzulman boltjaban vettel, ugye ? :)

Miutan befejezted a magasroptu teologiai eszmefuttatasodat.

Mikkel elo nem allnak az emberek !:))

2016. júl. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Aha te majd bemesz a boltba egy sorert es majd fel orat beszelgetsz vele az iszlamrol, raadasul egy muszlim alkoholt arul... Na hagyjuk mar a hulyeseged. Munchausen baro legujabb kalandjait olvashattuk meseorszagban...
2016. júl. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon sok élelmiszer boltot üzemeltetnek. Saját láncaik is vannak. Lehet náluk sört, bort, whiskyt is kapni. Alkalmazkodtak kereskedelmileg a helyi igényekhez. Az igaz, hogy van sok olyan bolt is, amelyben kifejezetten nem értékesítenek alkoholt, de még dohányárut sem.


Na és az, hogy sört vettem beszélgetőpartneremnél? Mi van abban?


Egyébként békésséget és jámborságot tapasztaltam egy korábbi munkahelyemen egy muszlim származású volt csoportvezetőm részéről is. Rendkívül barátságos és kedves volt.


Ja, még valami. Megfigyelhető náluk az, hogy ők, ellentétben az európai, de legalábbis a magyarországi emberekkel szemben, nem lenézik, megvetik a gazdag kereskedőt, hanem ők felnéznek rá. Azt mondják minden gazdag emberre, hogy "big man". Nálunk zaíros parasztozzák, hájas kereskedőzik őket, esetleg kulákozzák őket a hátuk mögött. Egyébként a szegényebb, de a gazdagabb indiaiak is így viszonyulnak a tehetősebb, mondjuk kereskedő, vagy más tevékenységet folytató társaik felé. Tehát, náluk a tisztelet iránya fordított a miénkkel szemben. Illetve a tisztelet érzelmi töltése is fordított a miénkkel szemben. Ezért is működik jobban az ő társadalmuk, és ezért is húzhatnak el mellettünk. Ez a kínaiakra is igaz, többnyire.



Köszönöm az áldást! Én is kívánom neked hogy közös Teremtőnk adja végtelen és szerető áldását rád!

2016. júl. 19. 11:47
 7/10 anonim ***** válasza:

"Megfigyelhető náluk az, hogy ők, ellentétben az európai, de legalábbis a magyarországi emberekkel szemben, nem lenézik, megvetik a gazdag kereskedőt, hanem ők felnéznek rá. "


Tudod mit, elhiszem - mindaddig, amig az a kereskedo muzulman. De mi van, ha a gazdag kereskedo kereszteny, sot - ne adj isten - zsido?

2016. júl. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt akartam kifejezni, hogy ők, arabok, indiaiak, más keletiek tisztelik a tehetős embereket. Azaz a tehetséges embereket. Tehetős, tehetséges. Tehetséges tehetős. Azt gondolják, hogy nekik is köszönhetnek létet. Hiszen tőlük kapják a munkát, ezért tisztelik őket. Szerintem a tudalattanjukban ott van egy teremtő-eltartó kép velük szemben. Nem zavarja őket, ha 12 órázniuk kell, vagy hat napozni. Ja a másik, amiért ilyen szívósak az arabok, indiaik, stb. Nagyon tudatosulva van bennük a családkép. A nagy család kép, vagyis a nagycsaládkép. Mind a nőben, mind pediglen a férfiben. És az, hogy együtt. Együtt! És a muszlimokban az, hogy mindezt Isten, azaz Allah vezetése alatt teszik. És teszik! Mert tudják az utat, ismerik azt, és tudják, hogy arról nem szabad lelépni, mert ha azt teszik, az öngyilkosság. Tehát nem Istenhez visz, hanem rossz helyre.
2016. júl. 19. 12:36
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a könyv javaslatot. Amint megint otthon leszek, megveszem.
2016. júl. 19. 13:02
 10/10 A kérdező kommentje:

A legelső válaszoló ezt a véleményt írta:


"Igen, mi muszlimok (már aki tényleg úgy él, nem csak mondja, ahogyan áll ugyanez a keresztényekre is) olyan békések vagyunk, ahogy tapasztalod. És a terrorizmust, erőszakot elveti a vallásunk, ugyanúgy, mint a keresztényeké, hiszen a vallásaink gyökerei közösek, és Isten egy."


Azt írtad, hogy Isten egy. És azt, hogy vallásaink gyökerei azonosak. Igen. Gondolom, hogy arra gondolsz, hogy Mohamed próféta küldetése előtt jól megismerte a keresztény tanokat.


Isten egy. Ezt írtad. Tehát egy az Isten. Vagyis egy Isten van. Tehát ezzel azt írtad, hogy mindnyájan egy Istenben hihetünk. Még akkor is, ha nem ugyanazzal a névvel illetjük Őt. Ez Isten kegyelme. Ő tudja, hogy gyarlóságunk miatt összeveszünk az általunk neki adott néven. De Ő ezt tudja. Mindegyik mögött Ő van.


Fel kell ismerni, hogy mindnyájan egyek vagyunk Benne.

A muszlimot is, a keresztényt is, a hindut is, a buddhistát is ugyanaz a Teremtő teremtette. Tehát mindnyájan testvérek vagyunk.


A bolygónkon levő ellentétek egyik feloldási lehetősége az a Vallások Értekezlete. Az ellentéteket nem csak politikai, hanem vallási szinten is kell szemlélni.

Mindent meg lehet oldani. Csak beszélgetni kell.

2016. júl. 19. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!