Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Merkel hány ezer migránst fog...

Merkel hány ezer migránst fog még beinvitálni az országába?

Figyelt kérdés

Egyáltalán hogy képzelte ezt az egészet? Ez csak vezeklési alapon nyugvó jótékonykodás amit csinál, vagy egy gazdasági/társadalmi stratégia Európára/Németországra nézve?


Mondják itt sokan hogy keleten túlnépesedés van és az a legjobb ha ezek az emberek idejönnek, de nem gondolják hogy esetleg nem muszlimokkal kéne megtölteni Európa üres helyeit?

Olyat is hallottam hogy a szakképzetteket, diplomásokat kiválogatja, elhelyezi az országában, majd a többit szétosztja az EU többi országa között, akkor gondolom Magyarország se az ún szakképzett embereket fogja kapni hanem a segélyeseket, azokból pedig már van itt elegendő évtizedek óta. De ebbe ne menjünk bele.

Voltak tapasztalataim itt élő arab emberekkel és elég siralmas eredmények születtek a szakképzettség, munka területén. Önéletrajukat olvasva Superman is elszégyelhetné magát, de mikor dolgozni kell már más tendenciákat mutat.


Miből gondolja Merkel hogy az állítólagos szakképzettségű muszlimok jó része tényleg be fog válni? Szerintem baromira nem.



2016. jún. 8. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

Évtizedek óta dolgoznak milliós tömegekben muszlimok Németországban. Nagyon vicces, hogy mindenki úgy tesz, mintha a migráció jelensége nem létezett volna 2015 előtt. Ha tényleg a munkaerő-szerzés a célja, akkor sokkal több adata van róla, mint elképzelitek. Egy 2009-es felmérés szerint akkor 4,3 millió muszlim élt Németországban. Szóval ne nézzük már a világ egyik legokosabb emberét tök hülyének. Akármi is a célja, nem hasra ütésre találta ki.


Ha nem muszlimokkal, akkor kivel képzeled feltölteni Európát? Csak egy apró kérdés. Már annyiszor hallottam szóról szóra ugyanezt a szöveget, de reális és konstruktív javaslatot nem igazán.


Magyarországról meg annyit, hogy megvolt a lehetőségünk a válogatásra, de helyette utálkozni kellett meg populistáskodni. Ha a kezedben van a választás, de inkább átpasszolod másnak, aztán panaszkodsz, hogy a másik akar rólad is dönteni, az már olyan szintű populizmus, hogy csak Magyarországon lehetséges.

2016. jún. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, benned egy valódi értelmiségi liberálist tudok megfogalmazni, aki a saját nemzete ellen fordult.

Hogy kivel töltsük meg Európát? Senkivel. Vagyunk így is épp elegen, nem kell hogy felhíguljon a társadalmunk. Mindenkinek van egy anyaországa ami elvileg az ő otthona. Harcoljon érte. Ezek az emberek egy teljesen más kultúrát képviselnek. Én nem ítélem el őket emiatt, csak az a bajom velük hogy menekültként úgy viselkednek mint az állatok. Nem lennék a németek helyében. Követelőznek hogy nekik egy vadidegen kontinensen jogaik vannak, de az adott ország törvényeit nem tartják be.


Lehet hogy volt 2015 előtt is migráció, de nem ekkora és nem ilyen nagy hullámban. És tudtommal nem robbantottak metrókat sem. Azt hiszed hogy a kétdiplomás muszlim olyan hasznos a társadalomra? Egyáltalán nem. Kiröhög az orvosi rendelőben két facebook lájk és egy hasvakarás között ha elmersz hozzá menni a rendelésre.

2016. jún. 8. 13:22
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

"Első válaszoló, benned egy valódi értelmiségi liberálist tudok megfogalmazni, aki a saját nemzete ellen fordult."


Minek írsz ki kérdést ha már előre eldöntött véleményed van, és ha bárki más véleménnyel jön azt elkezded sértegetni?


"Hogy kivel töltsük meg Európát? Senkivel. Vagyunk így is épp elegen, nem kell hogy felhíguljon a társadalmunk."


Nem, nem vagyunk elegen. Európa társadalma öregszik, egyre több dolgozónak kell eltartania egyre több nyugdíjast. Mivel senkit nem kényszeríthetsz gyerekvállalásra, a jóléti állam csak bevándorlással fenntartható.


"Én nem ítélem el őket emiatt, csak az a bajom velük hogy menekültként úgy viselkednek mint az állatok. Nem lennék a németek helyében. Követelőznek hogy nekik egy vadidegen kontinensen jogaik vannak, de az adott ország törvényeit nem tartják be."


Ostoba általánosítás néhány bűnöző alapján. De te aztán nem ítéled el őket, áááá dehogy.


"Lehet hogy volt 2015 előtt is migráció, de nem ekkora és nem ilyen nagy hullámban. És tudtommal nem robbantottak metrókat sem."


De volt. Németországban az a több millió török és más bevándorló szerinted hogy került oda? Európában pedig évtizedek óta jelen van a terrorizmus, megint csak hiányosak az ismereteid.


"Azt hiszed hogy a kétdiplomás muszlim olyan hasznos a társadalomra? Egyáltalán nem. Kiröhög az orvosi rendelőben két facebook lájk és egy hasvakarás között ha elmersz hozzá menni a rendelésre."


Igen, hasznos, mivel diplomás ember, tehát el tudja végezni a munkáját. Életedben nem láttál még egy muszlimot sem, ugye? Mire jó ez az esztelen gyűlölködés?

2016. jún. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6%

Én megértem, hogy a magyarok nem szeretik az idegeneket. Ezt el is tudom fogadni. De akkor itt érjen már véget az eszmefuttatás, nem szükséges megmagyarázni hülyeséggel.


"Hogy kivel töltsük meg Európát? Senkivel. Vagyunk így is épp elegen"

Sajnos nem vagyunk elegen, ez egy tény.


"Kiröhög az orvosi rendelőben két facebook lájk és egy hasvakarás között ha elmersz hozzá menni a rendelésre."

Ja, nyilván. Biztos ezért vannak az araboknak pl. a legmenőbb fogorvosi magánrendelőik az országban.


Az a gond tényleg, hogy már csak azért is meg akarod magyarázni, hogy nem kellenek az arabok, de valami olyan köntösben, hogy azért ne idegengyűlölőnek tűnj. Viszont nem értem, az miért olyan nagy szégyen. Igenis fel kell vállalni, hogy nem tetszik az arab pofája, és kész, nem kell itt ráhúzni, hogy milyen tanulatlanok, meg társadalom felhígulása.

2016. jún. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

"Első válaszoló, benned egy valódi értelmiségi liberálist tudok megfogalmazni, aki a saját nemzete ellen fordult."


És ezt miből is szűrted le? Semmiből, hanem kitaláltad előre hogy mi a véleményed rólam, aztán belemagyaráztál mindet az előre kitalált véleményedbe, és végül megállapítottad, hogy hát akkor milyen igaz a véleményed. Tipikus kiskamasz szint.


"Hogy kivel töltsük meg Európát? Senkivel."


Egyetértek, csak akkor miért olvasom körülbelül ezredszer, hogy "ne muszlimokkal töltsük ki Európát"? Ez volt a kérdés. Mindegyik ilyen kérdésben szerepel ennek valamilyen variációja. És feltételeztem, hogy akkor van valami konstruktív javaslatotok a dologra.


"Mindenkinek van egy anyaországa ami elvileg az ő otthona. Harcoljon érte."


Szeretnél részt venni egy gondolatkísérletben?

Tegyük fel, hogy 36 éves arab férfi vagy Szíriában, 2015-ben. Van egy feleséged meg egy gyereked. A kormányerők állat módjára viselkednek az emberekkel, különböző felkelő csapatok irtják egymást meg mindenkit, és az amcsik meg az oroszok bombázzák az országot.

a) Ott maradsz és belépsz valamelyik milíciába.

b) Ott maradsz, és próbálsz az idő legnagyobb részében valamilyen bunkerben maradni, hogy a legkevesebb eséllyel öljenek meg.

c) Kivándorolsz valami közeli országba, ami telítve van menekültekkel (pl. Libanonban minden 4. őslakosra jut egy bevándorló), ráadásul egyáltalán nem számíthatsz rá, hogy tíz perc múlva is békés lesz.

d) Kivándorolsz egy távolabbi országba, mint Németország.

e) Egyéb (kifejtéssel)


Azt a lehetőséget válaszd, ami neked, a feleségednek és a gyermekednek a lehető legjobb. Én speciel a d) lehetőséget választanám. És nagyon sok más ember is ezt teszi. Beszéljünk egy kicsit jelszavak meg tipikus jobboldali retorikázás nélkül. TE melyik lehetőséget választanád? Még egyszer, 36 éves szír férfi vagy feleséggel és gyerekkel, nem magyar robot, aki kurucos meg fideszes jelszavakat ismételget.


"Ezek az emberek egy teljesen más kultúrát képviselnek. Én nem ítélem el őket emiatt, csak az a bajom velük hogy menekültként úgy viselkednek mint az állatok. Nem lennék a németek helyében. Követelőznek hogy nekik egy vadidegen kontinensen jogaik vannak, de az adott ország törvényeit nem tartják be. "


Marhaság. Amikor a migránsok által elkövetett összes atrocitást összegzed, összesen ezer alatti emberről beszélünk. Mint írtam, 2009-ben már 4,3 millió muszlim élt Németországban. Azt senki nem kétli, hogy akik "úgy viselkednek mint az állatok", azokat le kell csukni, erre van a rendőrség. De ezen a kb. ezer emberek kívül az EU-ban 19 millió muszlim él. Valószínűleg azóta jóval több, mert ez 2010-es adat. Ha 19 millióan viselkednének úgy mint az állatok, ne legyenek illúzióid, azt azonnal észrevennéd. Mert gyakorlatilag megsemmisülne az egész európai civilizáció egy hét alatt. Akikről beszélünk, azok az európai muszlim kisebbség kb egy tíz-százezred része (nagyságrendileg).

Úgy viselkednek a migránsok állatként, ahogy te a magyar Parlament tagja vagy. Kb. hasonló arányokról beszélünk a népességeken belül.


"Lehet hogy volt 2015 előtt is migráció, de nem ekkora és nem ilyen nagy hullámban."


Nem, sokkal nagyobb mértékben. Akkor 20 millióan jöttek, most meg 1.


"És tudtommal nem robbantottak metrókat sem."


És ha az IÁ Európát célozta, akkor az áldozataikon kell elverni a port, mert... reasons...


És még egyszer szeretném felhívni a figyelmedet a gondolatkísérletemre, ha még nem tetted, válassz egy betűt a)-e), rövid indoklással.

2016. jún. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Minek írsz ki kérdést ha már előre eldöntött véleményed van, és ha bárki más véleménnyel jön azt elkezded sértegetni? "


Mert nekem nem lehet véleményem? Én nem vagyok ember?



Látom megy itt mindenkinek sorban az idézgetés, minden egyes mondatom ki van emelve és külön válasz van rá.


A kérdésre szerettem volna választ kapni, ami nem az én sértegetésemen alapszik.

2016. jún. 8. 15:40
 7/10 A kérdező kommentje:

Ha nem tudtok értelmes és nem piszkálódó választ adni a kérdésemre kívül tágasabb.


Ment a piros mindenkinek.

2016. jún. 8. 16:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a gond ott kezdodik, hogy teljesen mindegy milyen nemzetisegu, a magyar eleve taszito felfogasu ilyen szempontbol. Mondjuk be kene fogadnia a menekultek helyett plussz 500 románt, szlovákot, vagy akár kínait, netalán mozambikit, akkor is ezt mondaná. Nem nyitott nép. A német az embert embernek nézi. Fuggetlen attol milyen nemzetisegu, es megprobal neki segiteni. Igen, igen tudom, ott is vannak ellenpeldak, sot ellen tuntetesek is a migransok ellen. .csak az nem mindegy milyen szazalekban. Amgy igaz, itt rengeteg török, orosz el meg ezen kivul. Ok hogy jottek? a magyarok hogy jonnek? ennyi erovel mindenki, aki kikoltozik gazdasagi menekult, mert a jobb megelhetesert megy, es a kicsivel tobb fizetesert.
2016. jún. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Nem igaz, legalábbis rám nem. Felőlem hottentották is jöhetnek, ha akarnak és tudnak dolgozni, továbbá képesek ember módjára élni és betartani a törvényeket.
2016. jún. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Te lehet, de az altalanossag nem ezt mutatja.
2016. jún. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!