Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mivel magyarázzátok azt, hogy...

Mivel magyarázzátok azt, hogy közel az összes terrorcselekményt Európában muszlimok követik el?

Figyelt kérdés
Én például érdekes módon nem hallottam még keresztény, buddhista vagy hindu, stb. terrorista merénylőről.
2016. júl. 23. 11:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
17%
A fehér terroristák öltönyt hordanak, és a politikusoknak nevezik magukat.
2016. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%

11 tudod a bogár és a rovar esete... Nem minden muszlim terrorista, de minden terrorista muszlim(nak mondja magát és Allahot üvöltöz) De a muszlimok misztikusaikat, a szufikat - akik pedig ragyogóak -, kivetik maguk közül. Bizonyos szint alatt a muszlimság ilyenekkel jár.

Egy szép szufi vers, még a Nap is felragyogott olyan szép:

Muhjí-d-Dín Ibn Arabí


Szívem minden forma otthona,

gazellák legelője, szerzetesek kolostora,

az istenség képeinek temploma, zarándokok

Kábaköve, a Tóra táblái, a Korán könyve.

Vallásom a szeretet, bármerre járnak is

hátaslovai, ott van vallásom és hitem.


* * * * * * * * * * * * * * * * * *

2016. júl. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%
#13:Konkrétan még az sem igaz,hogy minden terrorista muszlim.Én legalábbis emlékszem például egy Breivik nevű "úriemberre".Csak az "áll meg",hogy a terroristák nagy része muszlim.De ettől függetlenül,másfélmilliárd embert józan ésszel,nem lehet terroristának bélyegezni. És csak a félreértések elkerülése végett:egyáltalán nem vagyok "migránspárti",egyszerűen csak nem gondolom,hogy a muszlimok en bloc terroristák.
2016. júl. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én azzal, hogy náluk még nem volt "felvilágosodás", nem vált szét az egyház és az állam. Később indult a vallás, még nem tart ott, ahol mi (ezen a téren).
2016. júl. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
34%
#15 azt várhatod, nem fog. És kezdettől fogva militáns - nézz meg, ahogy az indulás után futótűzként terjedt
2016. júl. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
De fog, majd talán 500 év múlva. Addig vagy ez lesz ami most, vagy még most kéne komolyan fellépnünk.
2016. júl. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%

"majd talán 500 év múlva" - optimista gondolat, hogy ez a világ, amelyik már ennyire megérett a pusztulásra, még lesz egyáltalán és "jó irányba változik" Mi tudná megfordítani ezt az egyre dekadensebb világot? A technika fejlődik egyedül és jól megtéveszti az embereket, egyébként minden a felbomlás felé tart az entrópia törvénye szerint.

De szólni kell, tenni kell, igaz.

*

Megkérdezték a madarat, hová repül, a napot, merre szállt?

De ki kérdezte az embert? Ki kérdezett, Homérosz? Ki kérdezett, Szókratész? Ki kérdezett, Gautama Buddha? Ki kérdezett, Názáreti?

Shakespeare, Goethe, Madách, Dante, Beethoven, Kant... ki kérdezett?

Ember, aki tudod – ember, aki láttad –, ember, aki nézted, figyelted, élted – tudtad, mielőtt volt, tudtad, mielőtt lett –, ordítottál, hogy közeledik – ki kérdezett?


Megváltó Atyaisten – aki tudod, hogy lehetne elkerülni, mit kellene tenni, hová kellene fordulni, hogy kellene csinálni –, ki kérdezett?


Ki kérdezett? Ne kérdezd – ordíts, ahogy a torkodon kifér, mert különben csönd lenne körülötted –, ordítsd magad a kérdést, s hidd el a visszhangnak, hogy ő volt, s felelj a visszhangnak, hogy legalább a magad szavát halld." /Karinthy

[link]

2016. júl. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
31%

"Mivel magyarázzátok azt, hogy közel az összes terrorcselekményt Európában muszlimok követik el?"


Nem csak Európában.

2016. júl. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
korrekció: nem muszlimok, hanem iszlamisták. Sok-sok különbség van. Rosszul használjátok a szavakat, ezek nem szinonimák.
2016. júl. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
75%

"Én például érdekes módon nem hallottam még keresztény, buddhista vagy hindu, stb. terrorista merénylőről."


Azért mert a média csak akkor adja le ha a támadást feltehetőleg muszlim követte el. A világon sok felé követnek el terrortámadásokat, keresztények, buddhisták vagy hinduk is de ezeket sohasem nevezik terroristáknak. Ha keresztény akkor azt mondják elgurult a gyógyszere mint Anders Breivik esetében, vagy sokszor támadnak meg muszlimokat, gyújtanak fel mecseteket, az ilyen meg egyszerűen csak nácik, de sosem terroristák. Azt is megfigyeltem hogy ha muszlim országban történik ilyen támadás,akkor sem nevezik az elkövetőket terroristának. Például Törökországban a PKK terrorszervezet tagjait valamiért gerillának nevezik, nem terroristának. Tehát ha itt Európában gyilkolnak ártatlanokat akkor az elkövetők iszlamista terroristák, de ha ugyanezek muszlimokat gyilkolnak akkor gerillák.

2016. júl. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!