Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem durva, hogy így kerülnek...

Nem durva, hogy így kerülnek kisebbségbe az európaiak?

Figyelt kérdés

[link]


AZ iszlamizáció egyre komolyabb probléma.



2016. aug. 18. 13:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%

"Például Németország népessége 82 milló, ebből kb 4 milló muszlim. Számold már ki hogy mikor lesznek többségben?"


Franciaországban 10%, Brüsszelben közel a lakosság negyede. Mint írtam, nem muszáj többségben lenniük MINDENHOL ahhoz, hogy komoly probléma legyen belőle a jövőben.


"Nyilván ha külföldre mész te is szívesebben élnél olyan negyedben ahol sok a magyar és az is valószinü hogy csak azt tudják megfizetni."


Igen, pontosan ezt mondtam. :) Akkor hogy várod el a teljes integrációt, ha az utcára kilépve azt látod, hogy az emberek úgy élnek és úgy öltözködnek, mint Pakisztánban?

Nem látod, hogy ebből milyen problémák keletkezhetnek a jövőben?


Ezt a stílust pedig gyakorold inkább anyukáddal.

2016. aug. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

# 11


A kérdés arról szól, hogy kisebbségbe kerülünk. Ezt könnyű kiszámolni, hogy nem fog megtörténni a mi életünkben.


javaslom, ha teheted menj el személyesen több nagyobb EU-s városba, és nézd meg mi a helyzet.


Messze nem olyan nagy ez a probléma a helyieknek, mint neked innen az alvégről... ;-)

2016. aug. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Voltam már sok helyen, köszönöm az invitálást.

A "kisebbségbe kerülés" nem feltétlenül nemzeti szinten értendő. Ha olvastad a belinkelt cikket, akkor megérted, miről beszélek. A szegregátumok elég komoly probléma lehet a jövőben. Olvass utána, helyiek véleményét!


Kulcsszavak: Rosengard, Molenbeek


Lehet, hogy most nem tűnik nagy problémának, de minél többen lesznek, annál kevésbé integrálódnak (nincs mihez viszonyítani, és nincs miért megtenni), a szélsőséges elemek előfordulása ilyen közegben pedig exponenciálisan megnő.

2016. aug. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
10%

# 13

Egy hete jöttem haza malmö-ből. Az arab negyedben laktunk. Nem volt gáz. Olyan a hangulata mint itthon a nagykörútnak. Mindenhol falafeles, meg fodrász. Tiszta mediterrán feeling.


Ez nem jelent veszélyt senkire.

2016. aug. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
71%
13-as, szerintem az integráció jelentését sem ismered. A cikkben pont arról van szó hogy egyre több az arab bolt, ami arra utal hogy beilleszkednek, dolgoznak vagyis a társadalom ativ tagjai.
2016. aug. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
56%

"A cikkben pont arról van szó hogy egyre több az arab bolt, ami arra utal hogy beilleszkednek, dolgoznak"


Ugyan már, üzleteik odahaza is vannak.

Jártam a londoni arab negyedben. Láttam egy éttermet, ahol kötelező jelleggel külön ültetik a nőket és a férfiakat.

Nos azon túl, hogy ha én nyitnék egy olyan éttermet, ahol bármi alapján megkülönböztetem és szétültetem külön termekbe a vendégeimet, két nap múlva jogvédők sivalkodnának, és elindulna a lejárató kampány, gondolj abba bele, mi van az olyan városrészekben vagy településekben, ahol a muszlimok túlsúlyba kerülnek. Elképzelhető, hogy csak ilyen éttermek lesznek például.


Hiába vannak arab üzletek és dolgos emberek Afganisztánban, Pakisztánban stb., ismerjük, hogy milyen visszamaradott társadalmakról van szó.


A bevándorlás eddig nem öltött ilyen méreteket, így azok indultak többnyire útnak, akik tudják, mire vállalkoznak: dolgozniuk, alkalmazkodniuk kell. Most a szír háború okán új hullám indul, közel sem csak Szíriából, hanem Afrika és Ázsia számos szegletéből. Az emberek nagy részét az embercsempészek és még ki tudja, kik vágták át, amiért az életüket kockára téve nekivágnak a Földközi-tengernek. Sokan azt hiszik, hogy elég eljutniuk Európába, ami az ígéret földje, és itt automatikusan boldogulnak majd. Ez nagyon nem így van...


A bevándorlási szervek valószínűleg erősen túlterheltek, így szűrni sem tudnak megfelelően, nagy rajtuk a nyomás többféle szempontból is.


És ahol muszlimok nagy számban élnek - kiindulva a társadalmaik állapotából - várhatóan egyre több szélsőséges jelenségnek leszünk tanúi. Hamburgban már kapcsoltak le önjelölt vallási rendőrséget, akik odahaza bevett szokás szerint autóval járták az utcákat, és a szerintük nem megfelelően öltöző vagy viselkedő muszlimokat vegzálni kezdték. Szerintem ez semmilyen szinten nem elfogadható jelenség, pláne nem Európában, ahol komoly igény van a liberális társadalmi berendezkedésre, legalábbis az őslakosok részéről feltétlenül. És ne legyünk naivak, hogy ilyesmi majd nem fordul elő egyre többször...

2016. aug. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
56%

"Ugyan már, üzleteik odahaza is vannak. Jártam a londoni arab negyedben. Láttam egy éttermet, ahol kötelező jelleggel külön ültetik a nőket és a férfiakat."


Nyilván azér van annyi arab étterem mert az emberek szeretik és jókat főznek. Ha Budapesten végigmész a körúton tobb török éttermet találsz mint magyart mert egyszerüen népszerüek az ételeik. Ha nem akaszr olyan étterembe menni ahol külön vannak a nők és férfiak akkor ne menj. Senki nem kényszerit erre téged. Az éttermek nagyrésze amugysem ilyen.



"A bevándorlási szervek valószínűleg erősen túlterheltek, így szűrni sem tudnak megfelelően, nagy rajtuk a nyomás többféle szempontból is."



Pedig ez a feladatuk. Ha meg olyanok jönnek akik tényleg nem akarnak dolgozni akkor utasitsák ki őket. Nem kapnak tartozkodási engedélyt és kész.

2016. aug. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
56%

"Ha nem akaszr olyan étterembe menni ahol külön vannak a nők és férfiak akkor ne menj. Senki nem kényszerit erre téged. Az éttermek nagyrésze amugysem ilyen."


Ha van alternatíva, akkor nyilván nem olyanba megyek a párommal egy romantikus vacsorára. Ha van még olyan a településen, ahol lakom... De ha 80% muszlim a lakosság aránya, akkor ők valószínűleg többségében az arab éttermet fogják előnyben részesíteni, a 20% pedig nem tartja el a másikat, tehát az bezár.

Érted már, mi a gond a kisebbségbe szorulással? És ez még csak nem is egy súlyos probléma.


"Ha meg olyanok jönnek akik tényleg nem akarnak dolgozni akkor utasitsák ki őket. Nem kapnak tartozkodási engedélyt és kész."


Mondj inkább egy olyan megoldást, ami a gyakorlatban is működik. Szerinted ezek a tengeren átvergődött, minden pénzüket az utazásra és embercsempészetre költő tömegek csendesen éhenhalnak majd a határon?

2016. aug. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!