Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi lett volna, ha Hitler...

Mi lett volna, ha Hitler nyeri a világháborút?

Figyelt kérdés

Szerintem a jövő szempontjából az se mindegy, melyik évben nyeri meg.

Mi lett volna, ha a háború menetét a 45 -ös Ardenneki offenzíva fordítja meg, amit az atombomba német feltalálása és a manhattan projekt sikertelensége követ?


Ehhez kapcsolódik: Szálasi meddig tudott volna hatalmon maradni, ha eszméit a gyakorlatba is átülteti a győzelem után?



2016. aug. 21. 18:56
1 2
 11/12 Mr Orange ***** válasza:
45%
Nem tudta volna megnyerni mert a tervei szüreálisak voltak sztálingrádnál óriásit hibázot és ez megpecsételte a birodalmát még ha megszerzi a kaukázusi olaj mezőket akkor talán xre menthette volna valahogy nagy katonai húzásokkal vissza szorítja a szovjeteket ázsiába de többre nem lett volan képes és akkor még ott van a kontinensnyi usa amíhez hozá se tudot nyúlni.
2016. aug. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

10-es is pontosan úgy látja, mint én.


Van ez a sorozat, netflixes vagy amazon, man in the high castle, egy ilyen hitler győz alternatív világban játszódik.

Ott már usát is felosztották japánokkal együtt, és arra készülnek, hogy japánt is leigázva totális világuralmuk lesz. De szerintem nem elég jól mutatja a világot.

Szerintem azonnal elkezdődne amerikában is a germanizálás, a német nyelv tanítása stb. Sok a germán származású ember van amerikában, a 2. VH előtt nagyon sok holland német stb került már amerikába, akiket visszanémetesítve bele lehetne illeszteni a fajelméletben, és a tiszta árja németek és a többi ember között helyezkednének el, alapot adva egy szilárd náci társadalomnak usa területén is. 1960-ra simán meglett volna.


Egész Afrika, ázsia, amerika gyarmat lenne.

Dél-Brazíliában lenne egy hatalmas német központ (ahova sok német vándorolt korábban), az lenne a kontinens központja.


Ausztrália, új-zéland is csak simán behódoltak volna.


Nálunk pedig a magyarság kb. kihalása történne meg, teljes elnémetesítés egész európában.


Szerintem idővel lazulnának a fajelméleti stb... dolgok, de mára a germanizáció minden fehér embert beolvasztana Almatitól erdélyig, alpok, fr.o nagyrésze, párizs német többségű lenne, egészen fönt a skandináv országok is, a baltikum, és oroszo. nyugati felén is csak a németek szaporodhatnának. Lengyelo. Mo. Szlovénia német.többségű terület lenne


Gyarmatokon néhány helyen nagy náci népességű kereskedővárosok-régiók alakulnának ki, máshol csak kis csoportok irányítanák a gyarmatok működését, de a náci jelenlét minden legapróbb zugban is ott lenne. A katonaság mindenhol legyőzhetetlen erőt képviselne, csak belső feszültség kelthetne zavart a birodalomban. Szóval a legnehezebb feladat az lenne, hogy egy olyan ember legyen hatalmon, aki képes egybentartani egy náci elven működő világbirodalmat.

2016. aug. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!