Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A menekültekkel kapcsolatban...

A menekültekkel kapcsolatban ezt most csak én nem értem?

Figyelt kérdés

1. A Földközi-tengeren járőröző EU-s hadihajók miért hozzák Európába a ladikokról kimentett embereket?

Miért nem viszik vissza Észak-Afrikába őket?


2. A légierő miért nem bombázza szét az embercsempészek által használt hajókat az észak-afrikai kikötőkben?

Vagy legalább az EU miért nem kobozza el ezeket a hajókat?



2016. aug. 26. 17:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

"1. A Földközi-tengeren járőröző EU-s hadihajók miért hozzák Európába a ladikokról kimentett embereket?

Miért nem viszik vissza Észak-Afrikába őket? "


Mégis miért vinnék és hova? Saját bevallás szerint? Mert akkor azt fogják mondani, hogy persze hogy ők olaszok. Sőt, svédek. Vagy hogy gondoltad?


"2. A légierő miért nem bombázza szét az embercsempészek által használt hajókat az észak-afrikai kikötőkben?

Vagy legalább az EU miért nem kobozza el ezeket a hajókat?"


Talán mert az embercsempészek nem a Nagy Embercsempész Kikötőben lebzselnek amikor épp nem csempésznek. Több ezer teljesen független emberről beszélünk, akik elszórtan helyezkednek el egy több tízezer kilométeres partszakaszon. Olyan apróságokról, mint idegen országok területén nagyszabású bombázásokat csinálni az mennyire illegális, ne is beszéljünk. De nyugi, ha mindet sikerülne szétbombáznod, holnapra lenne újra ugyanannyi. Amíg van igény, van akarat, addig nem lehet bombákkal megoldani a dolgot.

2016. aug. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1. Azért Észak-Afrikába, mert láthatóan négerekről van szó.


2. Szerintem csak akarat kérdése lenne a bombázás, ha akarnák, meg tudnák oldani. Eddig is annyi mindent megoldottak már ami nem volt épp jogszerű.


Ha ez így megy tovább, akkor Európának befellegzett. :(

2016. aug. 26. 17:47
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

"1. Azért Észak-Afrikába, mert láthatóan négerekről van szó. "


1. LOL, te most csak szivatsz?

2. Még egyszer HOVA? Észak-Afrika az BAROMI NAGY.

3. Nem lehet bőrszín alapján rendelkezni, mert alkotmányellenes a fejlett világban.


"2. Szerintem csak akarat kérdése lenne a bombázás, ha akarnák, meg tudnák oldani. Eddig is annyi mindent megoldottak már ami nem volt épp jogszerű. "


Szóval pont leszrod, hogy amit mondtál az teljesen megvalósíthatatlan, oldják meg. Ok.

2016. aug. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

1. Mert nem léphetnek be egy szuverén állam felségvizeire, főleg nem katonai járművekkel.


2. Ugyanez. Sértsék meg egy szuverén állam légterét, majd bombázzanak civil célpontokat? Eszednél vagy?


Az EU-nak pedig úgyszintén nincsen jogköre egy afrikai államban bármit is elkobozni.

2016. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Nyugi Irakot lebombázni nem létező fegyverek miatt az jogos. Mint ahogy Szíriát is leakarták. Viszont az hogy ne engedjenek be hőzöngő éhes gyilkosokat az nem jogos. Ez logikus eddig mert ezt mondják. Oké tovább. Ha egy migráns megerőszakol egy nőt akkor a: ismerkedni akar b: a fehérek is erőszakolnak

Csak a: így aztán alaposan megismeri b: a fehéreket börtönbe csukják őket meg három méterrel visszatoloncolják Vanjon megéri megrakni?

Tehát európa főleg kelet mint Magyarország éhezőkkel van tele akiket leseszrnak. Mi történik? Idehoznak Afrikaiakat akik szétverik a társadalmi struktúrát nem is akarnak dolgozni se tanulni de nekik jár a havi 170ezer nettó [link]

[link]

[link]

Na ez a liberális logika.

2016. aug. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Jah értem akkor mi is mehetünk amerikába akkor hajrá induljunk. Nem kell papír meg semmi.
2016. aug. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

1. Líbia jogállam most? Mert én úgy tudom, polgárháború és káosz van ott.


Ha káosz van, akkor ki akadályozza meg Európát abban, hogy szétszedje az embercsempészeket?


Ha van egy erős líbiai kormány, akkor velük nem lehetne megállapodást kötni, hogy segélyeket kapnak azért cserébe, ha engedik kifüstölni onnan az embercsempészeket?


2. Érdeklődnék, hogy ha ez ugye nem legális és Európának ehhez nincsen joga, akkor vajon a migránsok tömegeinek miért van joguk papírok nélkül szabadon kószálni egész Európában?

Ha én délután átsétálnék csakúgy az ukrán határon, vagy pl. egy lengyel megpróbálna átmenni Kalinyingrádnál Oroszországba, akkor úgy elkapnák mint a parancsolat.


De lehet, hogy ez csak azért van, mert mi fehér emberek vagyunk. És velünk mindig mindent le lehet nyeletni.


Ha egy feketét tartóztatnának le ezért, akkor már rasszizmus lenne, jól gondolom?


3. Észak-Afrika, visszatoloncolás: Ki kellene jelölni nagyobb líbiai, esetleg algériai kikötővárosokat, ahová visszaszállítjuk őket.


4. Hosszú észak-afrikai partszakasz: értelemszerűen nem mindenhol vannak kikötők, nem is mindent kell bombázni, de értelemszerűen fel lehetne deríteni drónokkal, esetleg műhöldakkal, hogy hol vannak jelentősebb embercsempész-központok. Arról nem is beszélve, hogy pont erre van a titkosszolgálat.


Most is rengeteg hírszerző van elvegyülve a menekültek között a Balkánon és Törökországban is. Nem csak magyarok, más EU-s országok hírszerzése is árgus szemekkel figyeli mi történik, merre mennek a menekültek.


Ha néhány ügynököt beépítenénk Észak-Afrikába, ők megtudnák mondani, hol vannak a legfontosabb elosztó-központok.


Na most arról nem is beszélve, hogy ezeket az embercsempész bandákat úgy ahogy vannak, le is lehetne kapcsolni a francba. Akár letartóztatni őket, megölni őket, bankszámlájukat lekapcsolni. Stb.


Ha valódi politikai akarat lenne erre, akkor szerintem ki lehetne találni valami megoldást erre.

2016. aug. 26. 18:32
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem úgy kéne csinálni, hogy tengeri blokád alá kéne vonni a Földközi-tengert. Ha a hadihajó észleli ezeknek az embercsempészeknek a hajóit, ladikjait, akkor figyelmeztetést kell leadni, hogy azonnal forduljanak vissza, különben:

https://www.youtube.com/watch?v=uTYkcnJdDio

2016. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk,az igaz,hogy például Ausztrália nem ilyen elnéző az illegális bevándorlókkal.
2016. aug. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1. Ha a csonakokban lévők menedéket kérnek, azt ki kell vizsgálni eljárás keretében, személyenként. Nem lehet szó nélkül visszaküldeni őket. Ez a lényege a menekultjognak.


2. És a repülőről hogy állapítod meg, h a kikötőben horgonyzó hajók közül melyik halaszhajo es melyik embercsempeszhajo?

2016. szept. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!