Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kanada ennyivel józanabb,...

Kanada ennyivel józanabb, előrelátóbb, mint Európa?

Figyelt kérdés
Egy újságcikkben azt olvastam,hogy Kanada bevándorláspolitikájának egyik alapelve:nem fogadnak be fiatal,egyedülálló férfiakat.Ez tényleg íy van?És ha igen,Európában miért nem lehet hasonló szabályozást hozni?

2016. aug. 30. 12:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Kanada kiutasította a cigányainkat is. Szerintem 1000-szer józanabbak bárkinél 😃


Amúgy a bevándorlási politikája szerintintem gazdasági és etnikai szempontból is tökéletes az ő helyzetüket tekintve. Multikulturálisnak tekinthető azbország nagy része. És könnyedén kezelhetik a bevándorlást, hiszen csak illegálisan kivitelezhetetlen hajóúttal vagy repülővel érhető el az országuk, így csak.legálisan lehet bejutni, nameg csak az maradhat ott, aki képes emberként viselkedni (cigányok).


Németországba pedig csak besétálnak illegálisan a bevándorlók, és csak elenyésző kisebbségüket küldik vissza, ha egyáltalán valóban visszakerülnek, és nem maradnak ott, elbújva a hatóságok elől...akik nem is keresik őket, mert az illegálisan ott tartózkodás valamiért nem bűn. Németország bevándorlási politikájában az illegális bevándorlás engedése mellett a hatalmas kulturális különbség is probléma szerintem.



(Szvsz a menekülteket ideiglesen kellene csak befogadni, és a háborújuk végeztével haza kell küldeni őket, hogy építsék újjá országukat)

2016. aug. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok ilyenről, de ezt te is könnyen ellenőrizheted:


[link]

2016. aug. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Légy te is józan. Vedd körül Magyarországot északról egy hajózhatatlan sarki tengerrel, délről egy még "józanabb" még nagyobb országgal, két oldalról pedig hatalmas óceánnal. Rögtön észre fogod venni, mennyivel könnyebb döntéseket hozni. Tök mindegy, milyent.
2016. aug. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez egy baromság, Kanadában pontrendszer szerint adják meg a letelepedési engedélyt, és az egyik kritérium pont az életkor. És láss csodát, minél fiatalabb valaki, annál több pontot kap. És egyedülállóként sokkal egyszerűbb bevándorolni, hiszen ha házastárssal megy valaki, akkor a feleségnek/férjnek is teljesítenie kell bizonyos kritériumokak.
2016. aug. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szóval röviden:hazugság az egész.Most már csak azt nem tudom,hogy mitől szakértő egy szakértő.Mert,hogy az átlagember tájékozatlan ilyen dolgokban,az még hagyján,de a cikk szerint Tamási Erzsébet "szakértő" mondta ezt.Igaz, csak azt írták,hogy szakértő,azt nem,hogy minek a szakértője.
2016. aug. 30. 23:31
 6/14 anonim ***** válasza:
Bevándorlásra gondolsz vagy a menekültek befogadására? Mert nem mindegy. A bevándorlásnál a pontok száma a lényeg, nem a családi helyzet, bár a családi hátteret is lecsekkolják. A menekülteknél, most konkrétan a szíriaiak esetében tényleg a családokat preferálják.
2016. aug. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#6:A cikkben,Kanada bevándorláspolitikájának alapelveként írnak erről.Hogy aztán a szakértő mennyire tesz különbséget bevándorló és menekült között,azt nem tudom.
2016. szept. 1. 00:01
 8/14 anonim ***** válasza:

A Kanadáról szóló információkkal nagyon vigyázni kell.

Bár biztos minden más országról szólóval is, gondolom.


Ismerni kell a helyzetet ahhoz, hogy értelmezni lehessen.



Miért lenne józanság, előrelátás, ha csak családosokat fogadnának be? Üzlet, nem más.

2016. szept. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8:Az előrelátást,józanságot,az európai helyzettel összehasonlítva gondolom.Mert ha a bevándorlók nagy többsége egyedülálló,fiatal férfi,abból azért adódhatnak problémák.Sokak szerint adódik is és nem vagyok benne biztos,hogy nincs igazuk.
2016. szept. 3. 02:47
 10/14 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy régen előre látták-e, hogy lesznek olyan orvosok, akik a család kérésére elvégzik a "női körülmetélést" ma is. Igaz, cikkeznek róla néha, de marad minden, hiszen vallási okon megy.


Nem tudom, hogy látták-e, hogy ma vannak állami iskolák, ahol csakaszemelátszik huhuk tanítanak. Nem csak a hasonló népcsoporthoz tartozókat. Vannak környékek, ahol ijesztő látni az anyákat, ahogy mennek a gyerekeikért az iskolába.


Nem tudom, hogy józanság-e hogy amikor egy iskola elé kiteszik az iskolába járó gyerekek országainak a zászlait, akkor több, mint 100 zászlót kell kitenni.

Persze, könnyebb tanárnak menni, ha valaki visible minorityhez tartozik. De állás leírásához hozzátartozik, hogy " no white males need apply".


És megválasztották a kisTrudeau-t. Aki gondosan eltitkolta, hogy az első néhány hónapjában tízezreket hozat be, akikről nem volt szó. Vancouverben meg kirakják -ha igaz, amit az újságok írnak- a szociális lakásokból az embereket, hogy legyen hova tenni a behozottakat. Állás nincs a fiataloknak, egyáltalán nem lenne szükség bevándorlókra, ezt is írják. Csak a kínai gazdag állami hivatalnokokra, akik pénzzel jönnek. Azok viszont, nagyon helyesen csak a saját közösségüket gazdagítják.


Arról nem írnak, hogy a quebeciek végülis megkapják-e, amit követeltek, hogy hozzájuk csak francia nyelvterületről jövő bevándorló menjen.


Annyiban "előrelátóbb" Kanada, hogy ha sikerül átcsalni a kanadai szabadkereskedelmi egyezményt az EU-val, akkor Kanadán keresztül menne minden Európába, ami az USA-ból nem mehet. De ha sikerül átverni az európaiakat, akkor az amerikaiak fizetni fognak Kanadának, hogy rajtuk keresztül mehessen az Eu-ba minden. Mindenki nyer, csak Európa veszít.


De Kanadában már megítéltek bődületes kártárítést az államtól -az adófizetőktől- nagy multinak, ELMARADT haszonért. Remélem, figyelnek erre is, amikor aláírják vagy nem a azt a szabadkereskedelmi szörnyűséget.


Kanada egész történelme a kereskedés. Amig az amerikaiak irtással tették tönkre az indiánokat, a kanadaiak a kereskedéssel. Lehet, hogy még hatákonyabb is, komolyan. A kanadai indiánok átlag életkora manapság huszonvalahány év, és a fő halálok a tizenéveskori öngyilkosság. Ha igaz, amit a cikkek írnak.

2016. szept. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!