Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért olyan nagy baj az, hogy...

Miért olyan nagy baj az, hogy a muszlimok burkiniben úsznak? Miért zavarja ez az embereket?

Figyelt kérdés

Ez tipikusan egy olyan dolog, ami szerintem mindenkinek a saját választása kéne, hogy legyen. Kitiltani a burkinit szerintem olyan dolog, mintha megszabná valaki, hogy nők csak miniszoknyában mehetnek utcára. Az egyetlen problémát abban látom, amikor a muszlim nők teljesen lepelbe burkolóznak és csak a szemük látszik ki, az biztonsági probléma, mert egyrészt nehéz azonosítani az illetőt, másrészt a ruha alatt bármilyen fegyvert elrejthetnek. De egy arcot szabadon hagyó, testhez simuló fürdőruha miért baj?

Izraeli strandokon eközben teljes békességben úszik egymás mellett a bikinis és a burkinis lány, pedig ott azért sokkal több konfliktus van a muszlimokkal, mint nálunk.


2016. aug. 31. 12:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
24%

Engem nem zavar, hogy burkiniben úsznak, csak a saját országukba csinálják és ne itt.


Ők csak vendégek,bevándorlók itt.Ha tiszteletet akarnak, akkor viselkedjenek.

2016. aug. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Azzal egyetértek, hogy viselkedjenek, ha itt akarnak élni. De mégis mi olyan megbotránkoztató abban, hogy ők nem akarják félmeztelenül mutogatni magukat? Nem arról van szó, hogy a nyílt utcán bárányt áldoznak vagy ilyesmi, csak egy konzervatívabb öltözék viselésének a jogáról van szó.
2016. aug. 31. 12:57
 3/24 anonim ***** válasza:
18%

Mert az csak az első lépés, hogy burkiniben úsznak. A következő lépés az, hogy vegzálnak, megvernek, ha én nem abban vagyok, a következő lépés a saria.

Az elején kell megállítani a veszedelmet. Mondjuk valóban, nem a burkininél kellene kezdeni, hanem ilyen tömegben nem kellene teljesen más kultúrájú embereket beengedni. Kis számban integrálhatók, de nagy számban már nem azok.

2016. aug. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Akkor lesz az a következő lépés, ha hagyjuk. De nem hagyni nem úgy kell, hogy betiltunk egy ártalmatlan ruhadarabot. A burkiniért piszkálni őket erősen tüneti kezelés és csak szítja a tüzet. Értelme annak lenne, hogy azt mondjuk, hogy lehettek vallásosak,de a törvényeinket be kell tartanotok. Nem vegzálhattok senkit azért, mert pl bikinit hord a strandon, de ti nyugodtan öltözhettek úgy, ahogy akartok.

Hogy lehet-e nagy tömegeket integrálni... Hát nem tudom, szerintem nem vagy csak nagyon nehezen, nagy összefogással és egy okos tervvel, ami úgysem lesz. Viszont nem a burkini betiltása a megoldás.

2016. aug. 31. 13:10
 5/24 anonim ***** válasza:
9%

azert eleg nagy hulyeseg ruhaban uszkalni.


en ugy tudom nem azert hordjak, mert nekik ez anyira tetszik, hanem a vallasuk miatt.

jobb helyeken az utcan ott helyben jalalra kovezik ha nincs rajta.

2016. aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

A muzulmánok csak az erőből értenek


Ezt elismerem, de akkor is a valóban veszélyes, megbotránkoztató dolgokat kellene tiltani, nem egy ártalmatlan ruhadarabot.


en ugy tudom nem azert hordjak, mert nekik ez anyira tetszik, hanem a vallasuk miatt.


Mi a különbség? Pont azért, mert ők úgy nőttek fel, hogy ez a normális, nekik nagyon megalázó bikiniben úszni. Kb mintha téged arra kényszerítenének, hogy anyaszült meztelenül mutatkozz az utcán. Teljesen kulturális dolog, hogy mennyit mutatunk meg magunkból, adott helyzetben, de ettől még igaz, hogy többet megmutatni megalázó, kényelmetlen érzés.

2016. aug. 31. 13:26
 7/24 anonim ***** válasza:
32%

# 3


Te aztán elindultál a lejtőn.


A te "érvelésedet" megfordítva, a magadfajta gondolkodású emberek miatt lesz egyszer újra Hitleri diktatúra Európa országaiban. Mondjuk még ennek is nagyobb a valószínűsége, mint hogy a burkiniből saria lesz.

2016. aug. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Egyébként akik itt bőszen pontozgatnak lefelé, azok nyugodtan kifejthetik a véleményüket pontozgatás helyett!
2016. aug. 31. 13:31
 9/24 anonim ***** válasza:
25%

de az iszlam orszagokbol atjottek europaba, itt mar nem muszaj hordani.


Az is kerdes hogy uj bevandorlokrol van szo vagy olyanokrol akik mar itt szulettek.


szertntem az iszlam meg a keresztenyseg is egy tobbezer evesnagy hulyeseg. a vallasokat is be kene tiltani nem csak a burkinit...

2016. aug. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
66%

En a burkini MELLETT vagyok.


Ugyanis NEM A BURKINI A BAJ!


A francia politikusok be vannak csinalva a nadragba hogy epp a muszlimok miatt nem valasztjal ujra oket.

De nem a migracio ellen tesznek valamit - akkor a muszlimok tamogatasat vesztenek el - hanem PORT HINTENEK AZ EMBEREK SZEMEBE ezzel a nesze semmi fogd meg jol hulyeseggel.

2016. aug. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!